V Karviné vyroste nový závod

V Karviné vyroste nový průmyslový závod.

Průmyslová zóna Nové Pole ve Starém Městě bude brzy bohatší o nového investora, který chce nabídnout 250 pracovních míst. Jde o polského výrobce dřevěných komponentů do zahrad, firmu Martyna.

V Karviné bude podnikat její dceřiná společnost Prolific CZ, které karvinští zastupitelé na svém úterním zasedání schválili prodej čtyř hektarů pozemků. Česká dceřiná společnost je totiž podmínkou státu pro tyto investice.

„Jednání byla velmi rychlá, v řádu týdnů, nabídli jsme firmě poslední čtyři hektary Nového Pole. Zónu tedy budeme mít plnou a zároveň máme pro Karvinou příslib až 250 nových pracovních příležitostí v lehkém zpracovatelském průmyslu. Firma bude v Karviné vyrábět dřevěné komponenty do zahrad – nábytek a zahradní zařízení,“ netají radost primátor Tomáš Hanzel.

Firma pozemky od města získá za 410 Kč za m2 – stanoveno posudkem jako cena v místě obvyklá. Prodej se týká více než 42 tisíc m2 ve druhé etapě zóny v blízkosti závodu GS Caltex (pozemky vpravo před Caltexem u silnice ve směru na Bohumín).

„Finální kupní smlouvu by zastupitelé měli mít na stole už 13. září, hned nato by se mohlo začít stavět,“ doplnil detaily náměstek primátora Jan Wolf s tím, že místa by tak brzy mohla být nabídnuta také bývalým zaměstnancům OKD. Firma chce tedy stavět ještě letos a dle dostupných informací má v plánu investovat do výstavby závodu okolo 600 miliónů korun. Má přitom zájem získat i další pozemky (pro výstavbu pily) a Nové Pole by tedy mohlo být jen první etapou.

karvina

zdroj: mestokarvina.eu

Přesné umístění není uvedeno…

Související články


Komentáře

 1. archerr :

  tak reditel Kesu Vratimov nadava ze nema lidi /na idnes.cz/ ,na otazku proc nepostavi halu v karvine kde je xx pct. nezamestnanost odpovi ze tam lidi nechteji pracovat ze postavi dalsi vyrobu radsi v polsku….a do Karvine jdou stavet fabriku Polaci….nejake divne …

  Thumb up 5 Thumb down 0
 2. Tomas T. :

  Takze pod tou zonou se teda nakonec dolovat nebude? Nebo se tam mesto snazi prosadit nove zavody za kazdou cenu?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Jirka :

  Tomas T.: nebude

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Archerr :

  Po medialnim humbuku bylo ticho po pěšině…. Z duvodu “ brexitu“ se stavba továrny nekoná

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.