Zahájena výstavba odprášení ArcelorMittal

V ArcelorMittal Ostrava byla zahájena výstavba odprášení provozu spékání železné rudy, tzv. aglomerace. Do konce roku 2011 zde nainstalují tkaninové filtry, které sníží emise prachu pod 20 miligramů na metr krychlový. Prezentace projektu se ve čtvrtek 18. října kromě představitelů investora a dodavatele díla zúčastnili ministr životního prostředí Jan Dusík, krajský hejtman Jaroslav Palas, náměstek primátora Ostravy Dalibor Madej a další osobnosti.
„Investice do snížení ekologické zátěže jsou pro nás prioritou. Důkazem je i tento projekt za téměř miliardu korun, který sníží prašnost daného zařízení o více než 70 procent,“ uvedl generální ředitel ArcelorMittal Ostrava Augustine Kochuparampil. Rüdiger Magraf, ředitel dodavatelské společnosti Lühr Filter, zdůraznil, že odprašovací systém patří k nejmodernějším na světě. Náměstek primátora pro oblast životního prostředí Dalibor Madej přivítal investici, která přispěje ke zlepšení životního prostředí ve městě i to, že významný zaměstnavatel v regionu, si uvědomuje negativní dopady své činnosti. Vyzval vedení hutní společnosti k užší spolupráci s občany žijícími v nejvíce dotčených částech města jako jsou např. Radvanice a Bartovice.
Právě do městského obvodu Radvanice a Bartovice zavítal po skončení akce v ArcelorMittal ministr životního prostředí Jan Dusík. V budově obvodního úřadu besedoval s občany. Setkání se zúčastnil také náměstek primátora Vojtěch Mynář, starostové MOb Radvanice a Bartovice a Slezské Ostravy Břetislav Blažek a Antonín Maštalíř spolu s dalšími představiteli města a obvodů.


Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.