Z kina bude parkovací dům

Město Frýdek-Místek plánuje přestavbu bývalého kina Petra Bezruče na parkovací dům. Nechá si vypracovat studii.

Předmětem veřejné zakázky je vypracování studie stavby pro investiční akci s názvem „Nové využití objektu stávajícího kina P. Bezruče“ v podrobnostech dle přílohy č. 1 – návrh SOD.
Účel užívání se po modernizaci změní na objekt určený pro parkování vozidel.
Cílem studie stavby je maximalizace počtu parkovacích míst v dané lokalitě. Studie bude hodnotit možnosti a technické parametry a podmínky změny stávající stavby kina Petra Bezruče (dále je kino) a dále úpravu stávajících parkovacích a ostatních zpevněných ploch v okolí objektu kina na objekt parkovacího domu a parkoviště, případně jiné parkovací možnosti na pozemcích investora. Parkovací místa se uvažuje využívat jak pro parkování občanů, tak částečně i pro parkování rezidentů v okolí objektu.

Přitom ještě v roce 2015 proběhla architektonická soutěž rekonstrukce objektu. Plánované zde bylo kulturní centrum. Jednotlivé návrhy si můžete prohlédnout v tomto článku.

zdroj: zakazky.fm.cz

Související články


Komentáře

 1. Raptor :

  To se zase sešlo několik chytrých hlav, aby vymysleli toto…. Hnus. Parkovací dům na místě současného parkoviště za kinem by nešel ?

  Thumb up 17 Thumb down 2
 2. Marie Kudláčová :

  Blbost souhlasím s opravou a kulturní centrum zanechat

  Thumb up 10 Thumb down 1
 3. Tom :

  Smutná ukázka nekulturnosti frydeckomistecých zastupitelů.

  Thumb up 14 Thumb down 1
 4. Kristyna Bodnarova :

  Lepší je kino než nake blbe parkovací dům😡😡😡.. To může jen někdo vymyslel nechte to kino jak je nesouhlasím s parkovací dum.. Ja souhlasim aby tam zůstalo Kino petra Bezruče..

  Thumb up 4 Thumb down 5
 5. Jakub FM :

  Opravdu si nemyslím, že je to hloupý nápad. Když bude vypadat vzhledově dobře, proč né. Pokud zapadne, bude „zelený“ moderní, pohledový…. tak ok. Je hloupost dělat z něj kulturní centrum, když bude nedaleko nové. Viz návrhy Evy Jiřičné. K těm studiím, které byly provedeny za minulých „vládnoucích“ stran, můžu říct s odstupem času, že jich bylo opravdu hodně. A nic se neudělalo. Viz kino, hala Krystal, centrum bojových umění (soukromého sektoru), Hotel Centrum, zimní stadión, který se s pompézou koupil, že se provede rekonsteukce, ale ani se nehlo brvou, dokud se neobjevil zájemce o obchodní centrum, atd… jen se vyhazovaly prachy za studie a kšeftovalo se s pozemky. Téhda pod vedením Pobuckého, Richtrové atd. O Kauflandu taky raději nepíšu. Ale abych nebyl jen krytický… Olešná se jim povedla (až na krytý aquapark, ten mohl být daleko lepší už v té době).

  Thumb up 4 Thumb down 4
 6. Marián Kyral :

  Za sebe musím říct, že pokud z přední strany vybudují obchůdky, je mi úplně jedno, že zbytek bude využit jako parkovací dům. A pokud by došlo k přesunu současného parkoviště dovnitř a k jinému využití uvolněné plochy, bylo by to ještě lepší.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 7. Romanicus :

  Možná by si diskutující mohli přečíst, co tomuto rozhodnutí předcházelo. Náklady na rekonstrukci dosahují částky, za kterou se postaví nový sál. Ve městě panuje většinově shoda na tom, aby byly kulturní instituce v jednom místě, provozovat budovu kina vzdálenou od Národního domu není efektivní. A co se týká kina, prakticky nikdo tam nechodil. Ani v dalším kině Vlast se nedaří kapacita naplnit. Všichni jezdí do multikin do Ostravy.
  S nápadem využít prostor bývalého kina pro parkování přišli samotní obyvatelé sídliště, kde budova stojí. Nechal bych tedy na místních, co s budovou provedou a co tam postaví.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 8. abc :

  Lepší titulek než Z kina bude parkovací dům – by byl titulek Z kina v blíže neupřesněné budoucnosti bude s velmi malou pravděpodobností blížící se nule parkovací dům, pokud se na přestavbu někde vůbec sežene dostatečný obnos peněz a nezmění se vůle politických reprezentací vzešlých z blíže neupřesněného počtu dalších komunálních voleb a pokud budova během těch dalších let nezchátrá natolik, že jakákoliv rekonstrukce se stane neekonomickou. Tento titulek byť delší by byl vhodnější. Ale pro zasmání je ten původní titulek dobrý.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. Kurz :

  Parkovací dům zní jako hodně drahý projekt, ale lepší než mít další kulturní centrum do kterého nebudou chodit lidi.

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.