Opava chce odkoupit loutkové divadlo

Jednání města Opavy a Církve československé husitské o budoucnosti budovy opavského loutkového divadla dostala novou úroveň. Vyjednávacímu týmu, vedenému náměstkem primátora Pavlem Meletzkým, se podařilo získat příslib církve o prodeji budovy do majetku města.

„Máme ohromnou radost, že se po mnoha letech jednání podařilo najít společnou řeč s Církví československou husitskou ve věci možného prodeje objektu Loutkového divadla v Opavě. Město nabídlo církvi novou variantu, a to odkoupení pouze objektu loutkového divadla bez sousedícího obytného domu, který církev prodat neplánuje. Tento nový záměr byl Ústřední radou Církve československé husitské na jejím zasedání 16. června 2023 schválen,“ uvedl k vyjednávání náměstek primátora Pavel Meletzký.

Podle něj se jedná se o první, nicméně nejdůležitější krok pro odkup loutkového divadla a jeho následnou celkovou rekonstrukci, kterou si Loutkové divadlo v Opavě rozhodně zaslouží. Objekt, který má zatím město v nájmu, provozuje Středisko volného času Opava a své zázemí zde mají jak divadelní soubory dětí, tak dospělých. Divadelní sál pak poskytuje prostor pro realizaci představení domácích i hostujících souborů a konají se zde i festivaly a další kulturní představení. 

zdroj: opava-city.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

1 komentář

  1. Karel :

    Měl by to spíše koupit kraj. Kraj totž mohutně podporuje ostravské loutkové divadlo a stejnou měrnou by měl podporovat i to opavské. Kraj by neměl protěžovat a dotovat ostravské organizace na úkor ostatních měst, bohužel se to děje.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.