Opava vyzývá obyvatele při rekonstrukci kina

Opava připravuje rekonstrukci kina Mír v centru města.

Město Opava vyzvalo obyvatele, aby mu darovali stará křesla. Chce jimi vybavit vnitřní prostory kina Mír, které čeká na jaře a v létě příštího roku rekonstrukce. ČTK to dnes řekla mluvčí opavské radnice Lada Dobrovolná. „Kino Mír v podobě, v jaké je dnes, bylo vystavěno v 60. letech minulého století. I po rekonstrukci s použitím moderních materiálů bychom si však rádi dobu vzniku kina připomínali. K tomu budou sloužit různé retro prvky, mezi nimiž jsou plánována i křesla umístěná ve foyer kina,“ uvedla vedoucí kanceláře primátora Jana Foltysová.

Město má zájem o určité typy křesel. „Protože tato křesla se již nevyrábí, obracíme se na občany města s žádostí o darování křesel, pokud se v jejich majetku nachází. Chtěli bychom je nechat opravit a interiér kina o ně doplnit,“ uvedla Foltysová. Snímky křesel, o jaká má město zájem, najdou lidé na městských internetových stránkách www.opava-city.cz. Foltysová prosí obyvatele, kteří takový nábytek doma mají a rozhodnou se ho městu darovat, aby fotografii křesla poslali na e-mail jana.foltysova@opava-city.cz. „Křeslo bude zhodnoceno architektkou, která návrh interiéru připravuje,“ uvedla Foltysová. Pokud město bude mít o křeslo zájem, dojedná s dárcem jeho převoz.

zdroj: archiweb.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.