Z Dolu Petr Bezruč centrum obvodu

O areál chátrajícího areálu bývalého Dolu Petr Bezruč se nyní zajímá společnost Trimex, která už tam část pozemků vlastní. „Snažíme se pozemky scelit, domlouváme se s majiteli. Jsme už blízko, ale kdy se nám to podaří dokončit, to se nedá v této chvíli říct,“ uvedl Daneš Zátorský, který za tímto plánem stojí.

Co přesně by pak v areálu na kopci vzniklo, zatím neprozradil. Naznačil ale, že by mělo jít o reprezentativní místo Slezské Ostravy, které by se mohlo stát určitým centrem tohoto obvodu.

„Slezská Ostrava nemá ani kulturní dům. Když se pořádají plesy, musejí se dělat například v Michálkovicích. A nemá ani pořádný obchod,“ podotkl Zátorský.

O areál Dolu Petr Bezruč se stará od ukončení těžby před devatenácti lety státní podnik Diamo. Objekty postupně prodává různým zájemcům. Státu tam zbývá posledních pět budov. „Z toho jsou dvě památkově chráněné těžní věže. S výjimkou těchto věží zájemce na koupi budov máme,“ konstatoval Josef Matušínský ze společnosti Diamo. Diamo má ve vlastnictví ještě další tři objekty, ty ale nejsou na prodej a do dvou let mají být zbourány. Nacházejí se ve spodní části areálu, která je vyčleněna pro stavbu rozvodny elektrické energie.

celý článek: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Jan :

  No supr, tak tam prásknem další byty, ne? Třeba Rezidence pod Emou, Apartmány Petr Bezruč a podobná zvěrstva?

  Thumb up 0 Thumb down 3
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  Jan: to je tezke, co je teda ok? obchody ne, byty ne. takze kancly? predpokladam, ze taky ne. :)
  jinak si nemyslim, ze dojde na byty, dost bytovych projektu v okoli je zredukovanych, uspanych, nebo uplne zrusenych (staci mrknout na mapku pres odkaz v menu a proklikat), takze v aktualni situaci to nebude schudne..

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek na denik.cz „Důl Petr Bezruč na Slezské: blýská se na lepší časy?“: http://goo.gl/Hd3Ir

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. alik :

  Doporučuji nyní navštívit dané místo a spatřit právě probíhající zateplování fasády z režného zdiva objektu stojícího vedle těžní věže.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. alik :

  přidávám mapu
  https://mapy.cz/zakladni?x=18.3076393&y=49.8423157&z=18&pano=1&base=ophoto&source=pubt&id=15202567&pid=69014656&yaw=1.355&fov=1.570&pitch=-0.442

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Johnny :

  alik:
  Vždyť je to památkově chráněné?!
  https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/3120932-v-ostrave-jsou-na-prodej-tezni-veze-mohly-slouzit-jako-muzeum-nebo-rozhledna

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.