Fotbalový areál Ostrava-Zábřeh

V areálu bývalé nemocnice v Ostravě-Zábřehu a na přilehlých, ne moc udržovaných sportovištích vznikne zázemí pro fotbalové tréninkové centrum.

Vedení městského obvodu Ostrava-Jih podepsalo smlouvu na prodej budovy bývalé nemocnice v Zábřehu do vlastnictví společnosti Ostravská sportovní z.s. za kupní cenu 13.470.000 korun.  Prodej budov v katastrálním území Zábřeh nad Odrou, ulice Plzeňská a Pavlovova schválilo na počátku listopadu Zastupitelstvo městského obvodu Ostrava-Jih.

Nový vlastník, spolek Ostravská sportovní,  je neziskovou nestátní organizací založenou zejména za účelem podpory sportovních klubů, individuálních sportovců a organizování rekreačních sportovních aktivit úzce spolupracující s Akademií FC Baník Ostrava.

„Vedení Akademie FC Baník Ostrava vítá rozhodnutí zastupitelů a radních městského obvodu Ostrava-Jih, kteří podpořili plánovanou revitalizaci sportovišť, která už léta chátrají. Dojde tak k zastavení úbytku fotbalových hřišť pro mládež, se kterým se léta potýkají fotbalové kluby v Ostravě. Pokud bude Ostrava v blízké budoucnosti disponovat kvalitní sportovní infrastrukturou, mohl by náš klub přivést do Ostravy Klubovou fotbalovou akademii FAČR, která navazuje na Regionální fotbalovou akademií FAČR sídlící zatím v Karviné. Proto Baník začal aktivně podporovat vznik sportovního centra a postavil se tak po bok Moravskoslezského kraje a FAČR, kteří rovněž usilují o to, aby nejtalentovanější mládežníci z Moravskoslezského kraje našli v Ostravě kvalitní zázemí pro svůj rozvoj,“ uvedl Petr Mašlej, předseda Akademie FC Baník Ostrava.

Cílem celého projektu je výstavba dvou fotbalových hřišť s umělým povrchem, jednoho fotbalového hřiště s přírodní trávou a tréninkové loučky pro žáky a dorost zejména fotbalové Akademie FC Baník Ostrava, FC Vítkovice 1919, FC OSTRAVA JIH, TJ Sokol Hrabůvka, případně dalších klubů, které by využily nově vzniklé sportoviště pro organizovanou celoroční a systematickou sportovní přípravu dětí a mládeže.

Samotná budova bývalé nemocnice bude poskytovat ubytování internátního typy s jídelnou pro hráče ve věku 16-19 let, vzniknou zde bytové jednotky pro hráče ve věku 19-21 let a trenéry, učebny, zasedací místnosti, gymnastický sál, posilovna a ordinace fyzioterapeuta, šatny a sociální zázemí pro hráče, rozhodčí a trenéry včetně kancelářských prostor.

„Nová sportoviště vzniknou v průběhu 12 až 18 měsíců. Předpokládáme, že hlavním uživatelem nově vzniklých zařízení budou fotbalové kluby ve městě, a to včetně Baníku Ostrava. Sportoviště ale budou sloužit i rekreačním sportovcům, kteří si po spuštění webových stránek budou moci sportoviště rezervovat a pronajmout stejně, jako jsou zvyklí u městských společnosti SAREZA a Vítkovice aréna,“ popisuje Matouš Hába, předseda spolku Ostravská sportovní.

zdroj: patriotmagazin.cz

Související články


1 komentář

  1. thvari :

    Logické, dlouhodobé řešení naprostého nedostatku travnatých ploch pro trénink fotbalistů každého věku v Ostravě.

    Thumb up 10 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.