Woodies Concept store Ostrava

V množství nově vznikajících podniků v centru Ostravy jsou i designově zajímavé. Jedním z nich je Woodies Concept store na Nádražní ulici v centru Ostravy.

Autor: PROJEKT STUDIO
Autor fotografií: Jakub Zdechovan

Cílem v rekonstrukci prostoru bývalé prodejny fotoaparátů na Stodolní 2 bylo minimalizovat množství použitých materiálů, maximalizovat skladové prostory a použít netradiční prvek v interiéru tak, aby se docílilo velmi originálního interiéru. To vše jsme skloubili v použití gabionového koše, běžně užívaném ve stavebnictví pro exteriérové opěrné zídky a podobné stavby. Použití tohoto prvku v interiéru svým charakterem nabídlo mnoho dalších možností. Koš bylo možné využít jako statický prvek pro vynesení pokladního pultu z nerezové oceli, jako prostorovou multifunkční strukturu suplující skříňový nábytek a jako policový posuvný systém ve výlohách.

Všechny prvky designovány tak, aby s přehledem dokázaly reagovat na budoucí změny v sortimentu zboží.

Veškeré požadované skladovací prostory jsme umístili tak, aby byly součástí prodejny. Sklady jsme pocitově zakryli gabionovou svařovanou sítí, čímž se docílilo jak potlačení přímého vnímání co se děje ve skladu, tak i k zachování kontaktu zákazníka a prodejce v případě, když je nutné ze skladu některé zboží vyzvednout. V části prodejny jsme využili vysokého stropu a vložili efektní patro, opět věnováno skladovým plochám. Pod patrem tak mohl vzniknout ´obývákový´ prostor, doplněn o originální pohovku a zkušební kabinku a podtržen velkoplošnou life-style reklamou.

Celý koncept je sjednocen ve své surovosti jak ve vztahu k Ostravě a její ocelářské historii, tak i ve vztahu k nabízenému, velmi luxusnímu a designovému zboží, které tak dostává netradiční a podporující pozadí.

woodies

woodies

woodies

woodies

woodies

woodies

woodies

zdroj: projektstudio.cz / FB Woodies

Související články


Komentáře

 1. Švančara :

  :D tož hodně štěstí, možná se tam někdy nějaký ten zoufalec objeví

  Thumb up 3 Thumb down 5
 2. aggu :

  Švančara: jeden už se objevil

  Thumb up 1 Thumb down 2
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Švančara: Je pravda, že pro většinovou populaci Ostravy prodejna zaměřena není.
  https://www.facebook.com/pg/woodies.cz/photos/?tab=album&album_id=861916393944708

  Thumb up 2 Thumb down 1
 4. Koudy :

  A viděli jste ten opening? Z toho je takový hipsterplatz že není možné aby to nešlo! A já jim to přeju! Rozhodně je to estetičtější než megapixel. Mimochodem viděli jste jak krásně polepili tu novou prodejnu? To je tak na nový seriál nazvaný #nové_peklo_v_centru.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 5. Adam :

  Koudy: Zdravím, díky za názor! Polep je extravagantní a do oči bijící, protože nás lidé přecházeli (nemohli trefit). Já bych tady rád něco čistého ve stylu Apple storu, ale bohužel…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Winter :

  Spíš mě zaráží, že msstavby slepě přebírají PR agendu autorů.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 7. Hynek [msstavby.cz] :

  Winter: deje se to vyjimecne, ale predpokladam, ze martin chce upozornit na povedene interiery a motivovat ostatni, ze to neni o tom placnout na okno co nejkriklavejsi polepy.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. Winter :

  Díky z odpověď. Neberte to jako nějaké navážení. Osobně si totiž myslím, že přebírání autorských zpráv není nejšťastnější řešení. Většinou se do nich píše hrozné blabla. Myslím, že kvalitní fotky samy o sobě nebo osobní postřehy mají mnohem větší vypovídající hodnotu. Zarazilo mě to, protože v autorské zprávě jsou brutální stylistické a gramatické chyby, což celou motivaci převrací do ambivalentní polohy.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.