Vývojové centrum Roper Engineering

Po dokončení zemních prací začala výstavba konstrukce samotného objektu. Původní záměr postavit nájemní prostory pro několik samostatných firem byl kompletně přepracován a vznikne jednotná stavba pro jednoho nájemce. Tím je společnost specializující se na návrh, vývoj, konstrukci a výrobu laboratorních zařízení Roper Engineering s.r.o.

Související články


Komentáře

 1. Rýša :

  Zase jedna nevzhledná přízemní budova se spoustou venkovních parkovacích míst. Podobná nákupnímu centru Karolina naproti Bosca. Taková krabice od bot by se spíše hodila do průmyslové zóny Hrabová, než na Výstavní, vlastně jen kousek od centra města.

  Thumb up 4 Thumb down 13
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  Rýša: tak ona to je uz prakticky prumyslova zona, ale rozumim ti. nemam poneti, jestli by to vyslo levnejc nebo draz v hrabove, je to zvlastni. a vzhled hodnotit nebudu, i v te hrabove uz mnohdy neni defaultni vlneny plech a tady ten obklad taky neni zrovna levny..

  Thumb up 3 Thumb down 5
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Já bych spíše řekl, vítej Evropo v Ostravě. Termínoval bych pojem přízemní budova, když na fotkách je budova patrová, žejo. Podívám-li se pořádně, tak cortenová fasáda ve spojení se skleněnými plochami je bezva. Objekt vytváří příjemný přechod mezi průmyslovou části Vítkovic a sídlištěm Šalamoun. Vizualizace projektu zveřejníme co nejdříve, dostaly se k nám až dnes.

  Thumb up 9 Thumb down 3
 4. Rýša :

  martin [msstavby.cz]: Ó ano! Takové stavby zcela jistě posunují Ostravu do Evropy. Jen je ale otázka, do které části Evropy :-(
  Dle mého úsudku, takové stavby nepatří skoro do centra velkoměsta a do části města, kde bude sousedit s bytovými domy.

  Thumb up 5 Thumb down 7
 5. Tomas T. :

  Rýša: Dle mého je nesmysl mít obytnou ctvrt hned vedle ocelarny a plynojemu. Tyto veci bych resil mnohem vice nez tuto budovu, ktera mne osobne prijde celkem pekna. Na vysku to bude mit takovych 7m cili prizemnim bych to nenazval.
  Do hrabove uz bych navic nic nedaval, protoze je to vse na ukor zemedelske pudy. Porad se mluvi o zastavovani brownfieldu a kdyz se tady jeden zastavuje tak se to nelibi. Moc tomu nerozumim cim by se to tedy melo zastavit.

  Thumb up 8 Thumb down 2
 6. kulík :

  původně to chtěli stavět v porubě v průmyslové zóně, ale tam jim to nechtěli pojistit z důvodu řeky Porubky a hrozby stoleté vody

  Thumb up 4 Thumb down 1
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: Samozřejmě té západní. Podívám-li se na vzhled, není pochyb.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 8. Ričí :

  Na tohle se zase ty „neaktuální“ google maps hodí; člověk aspoň vidí kolik bordelu zmizelo.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 9. Robert :

  Tam, kde je možné mít v územním plánu zónu průmyslu občas proloženou bytovou výstavbou a naopak a nikomu to nevadí, je pak možné prakticky úplně všechno, třeba jako v Rusku. Ostravo, Ostravo…..

  Thumb up 2 Thumb down 2
 10. aldik :

  By mě zajímalo, jestli se někdy dočkáme opravy té zchátralé obludy co na fotkách jde vidět- ano, myslím tu výškovou budovu :) Plány byli, ale krize je zhasla :-/ http://ostrava.unas.cz/kamery/tema_ostrava/administrativa/trimex_officepark/trimex_officepark.htm

  Thumb up 1 Thumb down 2
 11. kulík :

  ještě tady hodím jeden starší odkaz co se tu mělo půodně stavět : http://www.msstavby.cz/pripravovany-projekt-na-vystavni-ulici-02-01-2010/

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. aggu :

  Robert: Tady buď někdo nežije v Ostravě, anebo je na téhle planetě jenom na skok… Vždyť tak je to historicky dané ve většině měst postavených na průmyslové revoluci. Našim prapradědům se to tak zdálo ideální, fabrika-hospoda-kostel-postel v kolonce. Současná konverze (někdy tužkou někdy buldozerem) největší hrany srazí, ale popravdě, to že je Dolní oblast 3 zastávky od centra, má taky něco do sebe ;)
  BTW 3 největší shluky lidí v Ově dnes žijí úplně mimo průmysl.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 13. aggu :

  kulík: Pojišťovny jsou samozřejmě komici. Plac okolo a za dnešním Kodecarem v záplavové zóně není. Voda se mírně vybřežuje až za starým Bytostavem.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 14. Balde :

  aggu: no pojištovna určite ví co dělá, na rozdíl od většny čechů, kteřá rok co rok po záplavách opravucí domky které stojí metr od reky ci potucku

  Thumb up 2 Thumb down 2
 15. Rýša :

  Divím se, že se tahle zástavba líbí tolika lidem, dokonce lidem, co dělají do architektury. Já tedy z takových staveb nadšený nejsem a nikdy nebude. No, holt, nejsem architekt, jsem jen obyčejný obyvatel Ovy.

  Thumb up 2 Thumb down 7
 16. alfáč :

  Který ychtyl tohle byl nucen povolit, když v sousedství chátrá kancelářský objekt vhodný k rekonstrukci!?!? kde to k čertu žijeme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Thumb up 2 Thumb down 6
 17. Balde :

  alfáč: kamo zijeme v době, kdy existuje soukromé vlastnictví

  Thumb up 7 Thumb down 1
 18. thrpst :

  Konečně se staví dům na brownfieldu. Zatím jenom dvoupatrový, příště vedle možná vícepatrový. Ostrava potřebuje zahustit a zastavět proluky a brownfieldy. IMHO Dům na vizualizaci vypadá velmi slušně.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 19. Hynek [msstavby.cz] :

  ale rysa ma pravdu, ze je to na hrane, vyjadreni k uzemnimu rizeni je nalinkovane tady a tam se uvadi, ze to zasahuje do oblasti pro bydleni: http://www.msstavby.cz/sklady-moravska-ostrava-situace-11-08-2011/

  Thumb up 1 Thumb down 1
 20. Robert :

  Aggu
  Tady někdo z postprůmyslových měst zná asi jen Ostravu. Našim pradědům to ideální nepřišlo, teda tomu mému určitě ne. Problém byl v tom, že při často překotném rozvoji těžkoprůmyslových segmentů šla urbanizace města jako místa pro bydlení stranou. Proto měla Ostrava koncepci bydlení založenou na výstavbě sídlišť daleko od centra. Tím ale není zodpovězeno, proč v roce 2014, dávno po útlumu těžkého průslu je současný územní plán navrhnut tak, jakoby se z historických částí města měly opět stát fabriky. No, odpovím si sám. Protože to v Ostravě, včetně Vás nes..e. Naopak kdejaký demagog tady udělá výhodu z jakéhokoliv průseru, jen aby ho nemusel řešit a vždy se ochotně najde početná skupina ostraváků, která je tím nadšena. Ostrava je fajn město, minimálně tím, že na rozdíl od ostatních nemá vlatně vübec žádný problém..

  Thumb up 2 Thumb down 3
 21. Balde :

  Robert: bože je to vyvojove centrum ne ocelárna

  Thumb up 5 Thumb down 1
 22. aggu :

  Robert: Nějak mi to nedává smysl ;)
  „Město jako místo pro bydlení šlo stranou“, „sídliště se stavěly daleko od centra“. No to dá rozum, že dál od centra, když centrum bylo tehdy plné průmyslu. Takže Poruba a Jih stojí tam kde stojí. Těžko ale mohli postavit Porubu třeba na Zárubku když to všude okolo hořelo ;)
  Ale funkce centra byly dané už dávno, o století dříve. Našim prapradědům to jaksi nevadilo. Ti kterým to vadilo bydleli ve Vídni. Z divadla na haldu za minutu pěšky, domů 2 minuty, na šachtu 3 minuty.
  O zvěrstvech komunistů po válce no comment, všichni vědí jak měli centrum Ostravu „rádi“ a jak s chutí likvidovali buržoazní přežitou architekturu. Kterou nechali desetiletí hnít. Centrum mělo prostě 700 let smolíka.
  Opravdu rozvíjet se může teprve teď. Ale Odru i pece zavřeli teprve před 20 lety. Mě se to jako dlouhá doba nezdá a ve světě to chodí úplně stejně (třeba u Pittsburghu se mluví o cca 50-60 letech).
  BTW kde je v novém ÚP napsáno, že v historické části města budou zase fabriky? To bude asi omyl. Louka na hranici s Čertovou Lhotkou je historická část centra? A nebude to ani průmysl sensu stricto.
  A co je myšleno těmi průsery konvertovanými do výhody? DOV je průser? ;)

  Thumb up 4 Thumb down 2
 23. Coppola :

  Docela by mě zajímalo co by kritici této stavby na tom místě viděli raději. Bytový dům? Na takovém místě vedle fabriky? Pochybuji, že by si tam někdo koupil byt. Nebo mrakodrap? Vedle chátrá obrovská kancelářská budova. Podle mě je to to nejlepší co na daném místě mohlo vzniknout. Vývojové centrum, i zpracování je pěkné. Díky firmě Roper, že se na tu investici po tom neúspěchu s pojišťovnou nevyprdla a že místo orné půdy pro svou stavbu využila brownfield. Kéž by bylo v Ostravě takových investorů co nejvíc.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 24. Robert :

  Mi na tyhle diskuze chybí fakt energie. Mrkněte na územní plán. ( plán = budoucnost) a řekněte, je to o.k. nebo není. Podle mě, snad s výjimkou čínských průmyslově rozvojových oblastí je to světový unikát. Třeba pro developery je většina území Ostravy jako sál hrůzy pro děti.
  A než se v cetru Ostravy objevil průmysl socela dobře tam fungovala obytně obchodní struktura bez náznaku průmyslových oblastí s kvalitní terciální sférou (20-40. Léta)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 25. skelet :

  a že v samotném centru fungovala Karolína od druhé půlky 19.století budeme ignorovat?
  vývojové centrum je ideální „nárazníková“ zöna mezi průmyslovou a obytnou zónou.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 26. Robert :

  V jakém samotném centru??? Karolina byla vždy tam, kde je teď fukušima. To území nikdy žádným centrem nebylo. Jedině centrem průmyslu. Jak jsem psal výše, bytová urbanizace v Ostrvě, bohužel, ustupovala průmyslu. To, že to bylo(a dodnes leckde je) špatně dokumentuje fakt, že kromě toho průseru s obchním domem se tam investorovi zdála logická na Ostravu nevídaná bytová zástavba. Současně chápu, že kdyby byl investorem praděd od aggu, byl by tam uranový důl. Každý jsme holt truchu jiní. Já jsem například udělal chybu, že jsem se v této diskuzi snažil vysvětlit, že se mi tráva jeví jako zelená. Poučil jsem se, už to neudělám.

  Přeji pěknou diskuzi.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 27. aggu :

  Robert: @22:08 Ještě jednou. Kde je v NOVÉM UP v historickém centru Ostravy plocha pro těžký nebo lehký průmysl?
  Co je to „sál hrůzy pro děti“? Já vím co to je. Žvatlání na netu.
  A než bych psal něco o obytně obchodní struktuře bez náznaku průmyslu v centru, podíval bych se třeba na pár fotek z Ostravy z těch 20.-40. let minulého století. Fotky totiž nejsou fantasmagorie. Hádej hádej hadači co stálo třeba za Národním divadlem. Nebo za hotelem National.
  Kvalitní terciální sféra? OMG. Centrum Ostravy bylo plné bordelů a FPB hospod. Ostrava zdaleka nebyla jenom Textilia nebo Elektra. Staré fotky vypadají báječně, ale většina z nás by z tehdejší Ostravy měla možná šok ;)

  Thumb up 4 Thumb down 2
 28. skelet :

  aha.. takže koksovna „stometrů“ od centra není v centru. Divná logika :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 29. Martin [msstavby.cz] :

  Panebože…. Současné umístění podniků těžkého průmyslu v blízkosti centra města jsou dány historickým bouřlivým průmyslovým rozvojem. V současné době vznik takových podniků v centru a jeho blízkosti možný není.
  Mě přijde, že si drtivá většina pod pojmem „vývojové centrum“ představuje další Mittal či co…

  Thumb up 6 Thumb down 0
 30. Robert :

  Aggu:
  Jažto magistr historie architektury vám děkuji za výklad o historii Ostravy, především jejího centra. Až budute opět chtít psát o tom jak byla Ostrava plná bordelů, tak si nejdříve o vývoji jejího centra něco nastudujte.
  Moravská Ostrava ulice Žerotínova, U stadionu, Sládkova,Kolejní, Švabinského,Harantova, Poděbradova, Soukenická, Valchařská, Tolstého, Gorkého, Suchardova, Myslbekova, atd.
  Schváleno pro využití a zástavbu pro lekký průmysl.
  Výše jmenované ulice jsou ideální pro nikoliv novou, ale logicky navazující bytovou zástavbu.
  Který developer postaví obytný dům vedle pozemku, na němž může vyrůst obráběcí dílna?
  Čas, který jsem obětoval do Vaší dovzdělanosti už nebudu protahovat, nicméně mi není jasné, proč se mne ptáte, o kterých místech píšu, když se do toho územáku můžete sám podívat.
  Psát dojmy je asi jednodušší, než psát fakta.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 31. marian :

  Robert: pěkně jsi toho chytrolína utřel :-)

  Thumb up 3 Thumb down 3
 32. aggu :

  Robert: To všechno je ale naprostá periferie Moravské Ostravy, žádné historické centrum. Ale nemám tituly ani nastudováno, tak nevím jestli se můžu odvážit to vůbec napsat ;) „Logicky navazující bytová výstavba“ by měla logicky začít v tom historickém centru. Otázka je co si představit pod tím slovem logicky.

  Thumb up 3 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.