Využití peněz pro Mošnov na VTPO

Město Ostrava žádá o změnu využití prostředků vyčleněných vládním usnesením na realizaci projektu SPZ (Strategická průmyslová zóna) Ostrava – Mošnov. Finanční zdroje ve výši 467 mil. Kč chce převést na začínající projekt rozšíření Vědecko-technologického parku Ostrava (VTPO).

„Rozšíření Vědecko-technologického parku bude dlouhodobou záležitostí. Jeho realizaci plánujeme v letech 2014-2025, a to ve třech etapách. Pro přípravu chceme využít převážně prostředky uspořené při přípravě mošnovské zóny, jedná se o cca 467 mil. Kč. Změnu však musí ještě schválit vláda, budeme se snažit tyto peníze získat,“ uvádí primátor Petr Kajnar.

+ video z infoportaly.cz:
[pro-player type=“MP4″]http://light.polar.cz/videa/tvportaly.cz/videa/publikovano/2011/09/ova_rozsireni_VTPO_2011_09_07_hq.mp4[/pro-player]

celý článek: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. vasatko :

  No jo no, Kajnar (šmejd) by si nemohl strčit ani jeden milión do kapsy, kdyby se pokračovalo s výstavbou průmyslové zóny v Mošnově, ale když to bude u VŠB-TU tak to zase bude v telce vysmátý a jak se musí šetřit, že je krize a proto z původních plánu se udělá polovička a zbytek … (už nikdy bo jsem byl na dovolené, mám nové auto a stavím baráček u moře, že Kajnarku?)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Petr Nemeth :

  Pro výstavbu VTP by se prioritně měly využít stávající brownfieldy, Dolní oblast Vítkovic aj.
  Likvidace zelených ploch neudělá město pro nikoho přitažlivějším.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Petr Nemeth: Máte pravdu ! Navíc čím blíže budou další budovy k hvězdárně ( planetáriu ) tím víc se omezí jeho fungování. Prý už teď mají problém kvůli světelnému smogu z Globusu na Opavské…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. KK :

  Studii a zastavovací plán navrhl Ing.arch. Cyril Kajnar, bratr primátora

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Hynek [msstavby.cz] :

  +video na youtube „Rozšíření věděcko-technologického parku Ostrava“

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.