Ostrava nabízí pozemky ve VTPO

Zástupci města začínají jednat o podmínkách kontraktu na prodej lokality, která rozšíří areál Technologického parku v Ostravě-Pustkovci. Rada města na svém druhém únorovém zasedání rozhodla zahájit jednání na koupi nemovitých věcí se společností CTP Invest, spol. s. r. o.

Zastupitelstvo města na svém zářijovém jednání rozhodlo o záměru prodat pozemky, o celkové výměře 14 397 m2, na kterých bude realizována výstavba další budovy T-Parku. Výzva pro podání nabídek byla zveřejněna od září loňského roku a zájemci mohli své nabídky na odkup podávat do 29. prosince loňského roku. „Město v uvedeném termínu obdrželo nabídky dvou zájemců,“ uvedla Hana Tichánková, náměstkyně primátora pro strategický rozvoj a územní plánování a stavební řád. „Na pozemcích vyroste nová budova, která bude nabízet více než 24 tisíc m2 celkové užitné plochy, z čehož 17,5 tisíc m2 budou plochy administrativní a prototypových dílen. Prototypové dílny představují zkušební místnosti, technologické dílny, laboratoře a podobně,“ doplnila Hana Tichánková.

Celková zastavěná plocha nepřesáhne výzvou vymezených 6 tisíc m2 a vzhledem ke svažitému terénu bude objekt částečně zapuštěn. „O výsledcích jednání nelze dopředu spekulovat, ale nabídka uchazeče předpokládá výstavbu po dobu 36 měsíců od koupi nemovitosti. Dojde tak k poměrně rychlému doplnění multifunkčních prostor, sloužících celému spektru klientů T-Parku provádějících výzkumnou a inovační činnosti,“ komentovala náměstkyně Hana Tichánková. Projekt bude respektovat zajištění průchodu územím do Porubského lesoparku, bude vybudována veřejně přístupná příjezdová komunikace, budou vybudovány parkovací kapacity. Celá tamější pustkovecká oblast je zaměřena na podporu komerčně orientovaného vědeckého a technologického výzkumu, průmyslového osvojování výsledků výzkumu, inovace výrobků a služeb a rozvoje podnikání v našem městě. O uzavření kupní smlouvy bude, po dohodnutí konkrétních podmínek, na některém ze svých jednání, rozhodovat opět zastupitelstvo města.

Pro zástavbu Vědeckotechnologického parku – Území Technologická, byla zpracována studie architektonickým ateliérem WMA architects. K nahlédnutí na webových stránkách mappaostrava.cz

pramen: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Dr. Kohn :

  Máte chybně označenu plochu v mapě. Ukazuje to do místa kde se rozhodlo, že se stavět nebude.

  Thumb up 2 Thumb down 12
 2. JOaNE :

  Dr. Kohn: Kde ukazovala původní mapa?
  Ono v územním plánu jsou stále i plochy kolem Myslivny pořád vedeny jako k zastavění pro vědu a výzku.

  Thumb up 8 Thumb down 2
 3. Martin [msstavby.cz] :

  JOaNE: Na myslivnu. Namísto VTP jsem z uložených lokací vybral VTPO.

  Jinak jo, pořád je možnost tam podle ÚP stavět.

  Thumb up 12 Thumb down 1
 4. Abaath :

  Jedna z posledních ploch, kde chodím relaxovat.A citový vztah k tomu místu…no…škoda.

  Thumb up 0 Thumb down 5
 5. donc :

  Já měl zase citový vztah k Nové Huti a k učilišti Nová Huť .

  Thumb up 12 Thumb down 0
 6. Sepot Bucharu :

  Abaath: Kam konkretne? Mezi Vivu a Trident, nebo mezi Piano a Tandem? Oba placky jsou na relax vylozene jako delane. Skoda jich.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 7. Abaath :

  Sepot Bucharu: mezi ingeteam a byvalou fakultu stavebni na krasnopolske.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Abaath :

  Abaath: Je tam louka v kopci, uprostred louky je strom. Proste tam, kde je to vyznacene na mape.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.