Využití kina Vesmír v Orlové – Lutyni

Město Orlová vypsalo veřejnou zakázku na vypracování projektové dokumentace využití objektu kina Vesmír.

Autor: Ing. David Kotek

Jedná se o veřejný prostor, který vznikne zbouráním části stávajícího objektu kina – konkrétně hledištní a jevištní části kinosálu včetně střechy a okolní veřejné prostory v bezprostřední blízkosti kina a nové dispozice zachované části objektu. Řešené území navazuje na probíhající revitalizaci náměstí, projekt respektuje a vhodně doplňuje. Vzhledem ke stávajícímu umístění kina v těsné blízkosti obchodního centra a náměstí by měl navržený a kvalitně zrealizovaný prostor lákat občany k trávení volného času, což může mít pozitivní vliv na vztah občanů ke svému městu a zároveň zvelebování okolních soukromých prostor (např. obchodní dům Prior). Upravený veřejný prostor je navržen tak, aby sloužil občanům všech věkových kategorií, zejména aby zde mohli najít vyžití rodiče s dětmi nebo např. dětské spolky v rámci své prezentace občanům města. Proti právě probíhající revitalizaci náměstí, by měl tento prostor sloužit jako aktivní, tedy nabídnout různé typy sezení a odpočinku, jednoduché aktivity jako stolní tenis, šachové stoly, malé dětské hřiště nebo menší amfiteátr.

Prostory jsou rozděleny dle svého využití na několik celků:
1. Aktivní veřejný prostor – pobytové terasy
2. Prostor pro hry dětí
3. Pobytové schody
4. Altán
5. Zpevněné plochy místo teras a schodišť
6. Rekonstrukce objektu

Současný stav:

Návrh:

zdroj: vhodneuverejneni.cz

Související články


Komentáře

 1. Rado :

  Nevím, kdo psal ten text, ale ten člověk očividně v Orlové nebyl nebo nežil. Tomu městu by pomohl jedině kobercový nálet, už nemá nemocnici, z té bude obří LDNka, teď přijde o plnohodnotné kino, koupaliště je už taky roky zavřené, díra před úřadem bude ještě dlouho dírou. Pamatuji za cesty architektů ze Švýcarska, jak Orlovou zvelebit, jenže takovou betonovou džungli zvelebit nejde. Stále jsem doufal, že bude tendence směřovat život do staré Orlové, která si nese bohužel stejné stigma jako Přívoz či Mariánky, ale je tam kostel, krásný park, stará radnice a na tom se dá stavět.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 2. aggu :

  Rado: Je to sídliště, ne město. A za druhé Stará Orlová stejné stigma jako Přívoz či Mariánky mít nemůže, protože už v podstatě neexistuje. Stará Orlová jsou dnes poslední 3 funkční domy – detašované pracoviště radnice, jedna kavárna a kostel.
  Snahy o zástavbu okolí ul. P. Cingra byly a zase zhasly. je to problematické místo – mj. okraj poklesové kotliny.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 3. Dejv :

  Rado: Je tam kostel, kavárna, park. Ne, na tomhle se fakt město budovat nedá. Kde jsou byty, práce, služby?

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.