Obchvat Opava-Komárov – video

Videovizualizace Silnice I/11 Opava Komárov – jižní obchvat, Nové Sedlice – severní obchvat.

Související články


Komentáře

 1. Petr Friedel :

  Vypadá to pěkné, ale abychom se toho dožili.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 2. aggu :

  Petr Friedel: Brzy se začne projektovat dokumentace pro územní řízení.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 3. tommtomm :

  No tak na opavské straně je to pěkný paskvil, řešit nájezd z výpadovky z těšínské tak, že nejdříve musíte dojet až skoro do komárova tam odbočit doprava na Jižní obchvat, tam na kruháči teprve sjet na 11, to je opravdu rychlé a komfortní napojení převážné většiny dopravního proudu který tam jezdí, po dobudování přeložky ( bůh ví kdy ) jeden kruháč u globusu, druhý kruháč 100 metrů za ním, a 500 metrů třetí kruháč pod 11 ( slovy klasika „A není to málo Antoníne Pavloviči“ ). Celý ten megalománský projekt je hodně zajímavý, a já jsem zvědavý kdy a jestli tohle někdy dodělají (krize, atd atd) a to nemluvím o záboru zemědělské půdy….

  Thumb up 5 Thumb down 1
 4. Honza :

  Sorry jako, ale tohle je fakt zbytečné. Čtyřproudovka beztak bez úpravy zůstane na místě a tímhle se znehodnotí X hektarů půdy.

  Thumb up 1 Thumb down 8
 5. Pavel :

  Honza :
  Původní čtyřpruhy se pak budou předělávat na dvoupruhy doplněné o cyklopruhy a místy chybějící chodníky. Platí to o Ostravské ulici v Komárově i o Těšínské v Opavě. Ale je pravda, že se tím žádná půda do krajiny nevrátí.
  https://www.google.cz/maps/@49.9151549,17.9754954,3a,75y,93.03h,87.74t/data=!3m6!1e1!3m4!1s11sYc4nU2-ePiyTf8xO0DA!2e0!7i13312!8i6656
  („https://www.google.cz/maps/@49.9151549,17.9754954,3a,75y,93.03h,87.74t/data=!3m6!1e1!3m4!1s11sYc4nU2-ePiyTf8xO0DA!2e0!7i13312!8i6656“)

  tommtomm :
  Ještě větším příznakem paskvilu je, že se před samotnou Opavou silnice pro motorová vozidla zúží do obyčejné 2pruhové silnice, ačkoliv je dnešní zúžení v Komárově výslovně uváděno jako důvod nutné výstavby obchvatu. Jakákoliv i drobná nehoda pak může vést ke kolapsu dopravy široko daleko.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 6. Jakub :

  Pavel:
  Takže město Opava stále namísto rozšíření železničního přejezdu na 4 prouhy uvažuje o 2 prouzích na Těšínské?
  Ze kdy je toto info?

  Zúžení na 2 pruhy je asi největší paskvil, ale ne kvůli Komárova, ale kvůli souvisejícím napojením.
  – napojení Těšínská – 1/11 přes 3 kruhové objezdy – paskvil.
  – OK u Kauflandu, která nemá odbočovací pruhy. A tedy má 2 pruhy zbytečně.
  Další paskvil se začně stavět příští rok. Kruhový objezd na západní části sevrního obchvatu a silnice 1/57. Dle sčítání dopravy z roku 2016 tam jezdilo 20 tisíc aut denně. Tam měla být mimoúrovňová křižovatka, která je dnes na obchvatech měst s polovičním / třetinovým zatížením.

  Prostě v Opavě vzali za vděk tím nejlevnějším.

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.