Výstavba ul. Průběžná

V Ostravě, v části Poruba-Sever, začalo na ulici Průběžná vyrovnávání pozemku.

Obrovské množství aut denně přiváží tuny hlíny, které jsou umisťovány na pozemek. Upravuje se celá lokalita mezi domy s pečovatelskou službou a baseballovým areálem Arrows

Pátrali jsem, co by zde mohlo vyrůst. Jediný dokument, který jsme našli, je z roku 2007 a obsahuje posouzení záměru vybudování parkovacích stání pro 24 bytových domů.

Související články


Komentáře

 1. hugoCZ :

  Zajímavé, že v Porubě to jde. OVA – jih se úspěšně brání jakémukoliv rozšiřování parkovacích míst, včetně zatravňovacích dlaždič nebo roštů. Radnice Jihu má konkrétně se zatravněnými parkovacími místy obrovský problém. Prý to nejde z ekologických důvodů. Zajímavé, že v Porubě to možné je.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 2. Martin [msstavby.cz] :

  I když jsme našli záměr k výstavbě 24 domů. Byli jsme upozorněni, že zde jen údajně naváží hlína z výstavby OC Géčko u Globusu.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. aldik :

  Chjo, takové plýtvání místem.. Pořád jen parkovací plochy s pár místy, místo parkovacích domů s několika stovkami míst :)

  Thumb up 7 Thumb down 0
 4. hugoCZ :

  aldik: souhlas, jenže provoz parkovacího domu něco stojí a lidem se nechce platit, byť třeba pár stovek měsíčně

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. Crazym :

  aldik: A hlavně to neustálé stavění na vnějším perimetru města když vevnitř je tolikrát místa dost na různých prolukách a brownfieldech :-(

  Thumb up 4 Thumb down 1
 6. jirka :

  ano hlinu tam navažejí nakladaky s oc gečko u globusu jinák sem slyšel že se zde má možna postavit minigolf tak nevím jinák par fotek s postupu vystavby oc gečko http://bagrista2.rajce.idnes.cz/oc_gecko_vystavba/

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. MM :

  Podle informací ze stavebního úřadu je území určeno pro zástavbu bytovými domy viz. úvodní příspěvek. Taky jsem slyšel o golfovém hřišti, ale v tom případě by se muselo zažádat o změnu užívání území. Podle mého by to byla škoda. Tam se vyloženě bytové domy hodí a je to v podstatě poslední větší plocha k tomu určená.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 8. Infoš :

  MM: Sorry jako, ale proč stavět nové bytové domy na zelené louce a rozšiřovat zástavbu do krajiny, když je tolik míst uvnitř intravilánu celé Ostravy, navíc ve chvíli kdy je v nabídce realitek velký převis nabídky bytů po celé Ostravě? Ještě v situaci kdy počet obyvatel neroste, ale naopak klesá..

  Thumb up 8 Thumb down 3
 9. balde :

  Infoš: ne každy chce koupit panelák na Dubině

  Thumb up 6 Thumb down 4
 10. Johanes :

  jirka: Díky!! Zaujala mě hlavně fotka mapky, kde je vidět cílový stav okolí globusu. http://bagrista2.rajce.idnes.cz/oc_gecko_vystavba/#IMG_20180120_085729.jpg Je tam vidět KFC, McDonalds a další retail.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. LK :

  Johanes: je to hodně starý plánek, viděl jsem ho už před pár lety, takže je otázkou kolik z toho bude a od čeho se upustilo.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. jirka :

  LK ma pravdu planek je trochu starší ale dalsem to tám aby věděli jak zhruba bude to gečko velké kde bude parkoviště a tam kde ma byt mcdonald je velká hromáda a kfc je ulně jinde zatím se bude stavět gečko a možna i asko tak uvidíme

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Kulík :

  není to tak dávno co Semerák tvrdil že tam bude nová Porubská Vozovna

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Hynek [msstavby.cz] :

  [offtopic smazan na mou zodpovednost. pokud chcete resit zcela nesouvisejici politiku, pouzijte jiny kanal. tohle je web o stavbach, ne nejake forum na posilani vzkazu.]

  Thumb up 10 Thumb down 1
 15. Danek :

  Hynek [msstavby.cz]: Souhlasim ze smazanim,ale doufam ze na oplatku projde Martin jakousi sebereflexi a nebude lidi kastovat a nazyvat malymi..dekuji a omlouvam se za off topic.

  Thumb up 1 Thumb down 5
 16. LK :

  Kulík: tak pak asi myslel https://mapy.cz/s/2m1Un. Pokud nedoufal, že se Géčko nepostaví. Jiná plocha už moc nepřipadá v úvahu, když za cestou za Géčkem je biokoridor.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Infoš :

  balde: Nabídka je pestrá a nejsou v ní zdaleka jen paneláky na Dubině. Naopak, v celé Ostravě se najdou nadstandardní byty. Já jen říkám že rozšiřovat za každou cenu Ostravu, která je navíc prostorově hrozně roztahaná, více do nezastavěného území je blbost, notabene ve chvíli kdy poptávka je malá a v nabídce tisíce nemovitostí…

  Thumb up 4 Thumb down 0
 18. balde :

  Infoš: zrovna tento projekt mi nepřijde roztahování Ostravy, tento pozemek bude hne vedle nové tramvajové trati

  Thumb up 2 Thumb down 1
 19. Johanes :

  Něco k té točně:
  http://www.mhd-ostrava.cz/?s=tt_viii_obvod_projektovy_zamer

  Thumb up 2 Thumb down 0
 20. Petr :

  Nemá někdo nějakou novou informaci, zda-li se tedy pouze naváží hlína či se budou stavět obytné domy? Upřímě té navážce moc nevěřím, jelikož pozemek je již srovnán

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.