Výstavba druhého Hornbachu v Ostravě

Hornbach, jeden z největších provozovatelů stavebních a zahradních marketů v Evropě, expanduje dále v rámci České republiky. První market byl v Ostravě otevřen v září 2000, nyní začaly přípravné práce na výstavbě druhého marketu pro kutily a prodejny drive-in.
Hornbach získal pro výstavbu marketu 10,5 hektarový pozemek v jihovýchodní části Ostravy – ve Vítkovicích. Celý areál bude rozdělen do pěti stavebních segmentů. Na ploše o velikosti 45 000 m2 vznikne kombinovaný market se sortimentem pro stavbu a zahradu. Celkově bude mít market i se stavebním centrem Drive-in plochu 18 000 m2. Zbývající čtyři stavební plochy budou určeny pro další specializované prodejny s nábytkem a potravinami, restauraci s rychlým občerstvením a čerpací stanici.
Do renovace zeleně na pozemku, kde má vyrůst nová prodejna Hornbachu a kde v minulosti existoval hutní závod, investuje společnost více než 12 miliónů Kč.
Stavba hobbymarketu byla zahájena v polovině prosince 2009. Otevření obchodu se plánuje na začátek roku 2011. Jeho otevřením vznikne přibližně 130 nových pracovních míst, společnost má v plánu také úzkou spolupráci s regionálními dodavateli a bude aktivně podporovat ostravský region. Market se stane sedmou prodejnou společnosti Hornbach v České republice.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.