Dům služeb Ostrava

Záměrem investora je realizace stavby „Dům služeb v Ostravě v lokalitě městského obvodu Vítkovice. Nově navrhovaný objekt Domu služeb vhodně doplní nabídku poradenských služeb, stravovacích služeb a pracovních míst pro obyvatele Ostravy a širšího okolí. Stavba je navržena v prostoru bezprostředně navazujícím na objekt prodejny Hornbach – prodej stavebních prvků a vybavení pro dílnu a záhradu. Stavba objektu je v současnosti dokončena.

Areál je umístěn v blízkosti křížení ulic Rudná a Místecká. Ze severní strany je pozemek ohraničen ulicí Rudná, ze západu areálem Hornbach. Jižní a východní část je vymezena železniční tratí.

Hlavním účelem stavby je výstava nábytku, poradenská činnost při jeho výběru a stravovací služby.
V objektu bude prováděna činnost:
· výstava nábytku
· poradenská činnost při výběru nábytku
· stravovací služby
· skladování nábytku za účelem vystavení

Stavba bude mít pět podlaží – jedno podzemní a čtyři nadzemní. Podzemní podlaží je určené na skladování – samostatné zásobovaní s nakládacím dvorem je situováno na východní straně objektu. V prvním nadzemním podlaží je vstupní část situována na západní straně objektu, dále kanceláře a
výstavní plocha. Ve druhém, třetím a čtvrtém nadzemním podlaží jsou výstavné plochy, přičemž na čtvrtém nadzemním podlaží se nachází restaurace. Parkoviště pro návštěvníky má kapacitu 350 parkovacích míst.Objekt bude využívat společný vjezd a výjezd do areálu Hornbachu.

Hlavním účelem objektu je poradenská činnost při výběru nábytku, restaurační část má sloužit stravování na vysoké úrovni za přijatelné ceny a zbytek objektu je určený k výstavě nábytku, který je v nabídce firmy a který je možné si následně objednat.

Kapacita (rozsah) záměru
Celková plocha 17 408 m2
Zastavěná plocha 4 554 m2
Obestavěný prostor 113 055 m3
Počet podlaží 1 podzemní
4 nadzemní podlaží
Výstavní plocha 16 430 m2
Skladovací plocha 4 255 m2
Plocha restaurace 450 m2
Ostatní plochy 520 m2
Parkovací stání 350 ks
Zahájení stavby 2013 Ukončení 2014

ova
zdroj: EIA

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.