Abychom poskytli co nejlepší služby, my a naši partneři používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízeních, technologie jako soubory cookies. Souhlas s těmito technologiemi nám a našim partnerům umožní zpracovávat osobní údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.
Kliknutím níže vyjádřete souhlas s výše uvedeným nebo proveďte podrobnější rozhodnutí. Vaše volby budou použity pouze na tomto webu. Nastavení můžete kdykoli změnit, včetně odvolání souhlasu, pomocí přepínačů v Zásadách cookies nebo kliknutím na tlačítko Spravovat souhlas ve spodní části obrazovky.
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si odběratel nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho Poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace, uložené nebo získané pouze pro tento účel, obvykle použít k vaší identifikaci.
Technické uložení nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.
Je třeba se holt smířit s určitým ostravským standardem, který tady vlastně ani nikoho netrápí. Dalším silným počinem je drahá rekonstrukce zeleně hlavní třídy v Porubě. Na čerstvě vysetém trávníku zcela nevhodně v posledních dnech října už se válí 3 centimetrová vrstva listí (Takže to opět bude jenom rozšlapané drnoviště) a uprostřed trávníku ční odporné staré elektrosloupky a nějaký betonový poklop, zcela bez snahy to novou zelení odclonit. No ale tak máme čárku za další rekonstrukci a o čem psát v ostravské radnici. O zničení krásného 30 let pěstovaného živého plotu ani nemluvě.
Jednou třeba bude podél zdi nové budovy a třeba i sladí barvu :-D Nejlepší jsou boxy podél stěny u Globusu, jeden vedle druhého :D
to Mx: když se člověk smíří s Ostravským standardem, pak to bude pořád jedna katastrofa za druhou. Takže nesmířit, upozorňovat na nedostatky a bojovat!
Tonda: souhlas, cca 10x jsem v zivote psal nebo osobne resil tyto veci na uradech v Ostrave, naposledy pred par mesici. Takze nechodim jen psat sem. Za mne to byl sarkastický povzdech, ze tady je polovicatost a slendrian fakt nas nizky standard, který zdejsiho urednika netrápí.
Mx: Tak to jsem nepochopil :-D Jo to souhlasím, jsem z JIHUu a prakticky každá rekonstrukce je fakt špatná :-( Úřady otravuji poměrně často, škoda, že nemůžu sehnat datovku na vedení. Když píšu mail, často neodepíšou…. ale už jsem zařídil pár věci ale je to běh na dlouhou trať..:-(
Tonda: :-) Většinou mi funguje věta, když neodepisují: “dobrý den, prosím o odpověď”. Pak se nějakou úžasnou klišé větu nacvičenou jako odpověď na poradě úředníků dozvím. Těm lidem chybí zkušenost ze soukromých firem a velký tržní nátlak na výkon a výsledek. Jediný tlak je na výkon, bohužel ne na výsledek. Chybí tam motivace ke kvalitě.
Tonda (jiný): Na Josefa Kotase za barákama u parku teď asfaltovali nové chodníky po 40 letech, které jsou místama totálně křivé a jsou v nich rýhy. Nově vydlážděná cesta před Mitušovou 16 je pro změnu zase celá z nejlevnější zámkové dlažby, takže do pár let zase bude vypadat ošklivě.
Tonda (jiný):
https://www.mojedatovaschranka.cz/sds/detail?dbid=2s3brdz
Tonda (jiný): „Úřady otravuji poměrně často, škoda, že nemůžu sehnat datovku na vedení. Když píšu mail, často neodepíšou“ – Ostrava má jedno IČ, jednu datovku. Dále mohu doporučit dotázat se podle zákona č. 106/1999 Sb. (musíte v žádosti o informaci toto uvést). Pak má úřad povinnost informaci sdělit. Pokud nesdělí, lze s tím dál pracovat.
Děkuji pánové! Mě nenapadlo, že máj jenom 1 datovku. Díky i za tip na jaký zákon se odkázat. Trošku nastuduji a hned je budu více prudit.
padickos: někdy se zajdu podívat ale to je taky to, co jsem myslel. Dobré je jim napsat, ať se přijdou podívat a nechají to reklamovat.
Dobrý nápad měl pán v diskuzi pod článkem o výdejních boxech v Brně:
“ Martin Řehulka
vsak to jde polepit aby to zapadlo do „okoli“ …nebo muzou zrobit podobu jako kdysi trafiky,bufety,…domecky a vydej vsech dookola, nebo vydejni zastavky-mesto usetri za prepalene zastavky a lidi budou taky spokojeni…jen trochu chtit…navic jim to nekdo povolil,ze?“
…jenže to by vyžadovalo spolupráci a ta v Ostravě moc nefrčí (viz rozhádaní patrioti) …a kamarádíčkové dodávající unifikované zastávky by možná taky měli menší kšefty.
odkaz na citovanou reportáž: https://fb.watch/wWBQNryqCl/
Boha jeho. Nikdo jim nic nepovolil, protože to legislativa nevyžaduje. A zrovna Ostrava je nyní průkopník, protože tyhle boxy dala do svých stavebních předpisů. Aby to začala nějak řešit. A které platí od 1.1.2025.
Proč tady tohle město všichni nenávidí? Proč musí pořád do toho města jebat a všude jej pomlouvat? Dokonce v moment kdy je v něčem průkpníkem? Co je tohle za nemoc?