VŠB realizuje k výročí republiky park

Okolí rektorátu ostravské Vysoké školy báňské prochází proměnou. Univerzita se chce symbolicky připojit k oslavám stého výročí založení republiky. Do několika týdnů tak v kampusu vyroste nový park s klidovými zónami.

„Cílem je vytvořit reprezentativní a veřejně přístupný prostor a zároveň připomínku 100 let založení Československé republiky,“ říká mluvčí univerzity Petra Halíková a ukazuje na zvlněné kopečky a zvláštní chodníky. „Součástí úpravy je modelace terénu, která symbolizuje reliéfní členitost našich zemí, a trasa neformálního chodníku symbolizuje toky řek,“ dodává.

Podle Petry Halíkové budou součástí také lavičky a vysazeno bude deset lip srdčitých, které jsou národním stromem republiky. Autorkou návrhu je zahradní architektka Pavla Miklová, která se dlouhodobě zabývá návrhy a realizací sadovnických úprav.

Proměna prostranství před rektorátem VŠB-TUO a úprava osvětlení i chodníků vyjde na zhruba 3,6 milionu korun. Slavnostní otevření parku se uskuteční 12. listopadu v 16:00. Sloužit bude akademikům, studentům i veřejnosti.

celý článek: rozhlas.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.