Komentáře

 1. Crazym :

  Už se chystají na ty světlé zítřky, expanzi a masívní nárůst cestujících? :DD Nebo jen vedení letiště zjistilo kolik jim utíká peněz k soukromníkům když zdvojnásobili kapacitu u hlavní cesty naproti pumpě?

  Thumb up 11 Thumb down 2
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Kapacity parkovišť nestačí v době sezóny.

  Nicméně pokud parkoviště vznikne podle návrhu, bude z toho jen asfaltová plocha bez stromů.

  Například parkoviště u letiště v Leipzig/Halle vypadají z velké části zcela odlišně. https://www.google.com/maps/@51.4234162,12.227928,515a,35y,230.85h,39.83t/data=!3m1!1e3

  Thumb up 4 Thumb down 0
 3. Danek :

  Proc tam tedy neudelaji parkoviste co jsem videl v Krakove..prizemi a 2patra otevrene…oni maji asi 5pater..tady neni treba.https://goo.gl/images/P2kfx8

  Thumb up 3 Thumb down 0
 4. mJožka :

  Martin [msstavby.cz]: Zdá se mi to nebo ta parkoviště „co přes stromy není vidět na auta“ jsou ve stejném systému jako u nás parkoviště u každého druhého hypermarketu, kde ve společném rohu čtyř kolmých stání je zasazen strom? Pokud ano, tak jsem opět u standardního závěru: „Umíme navrhovat a stavět jako na západ od nás, ale neumíme se o to potom starat.“ :(

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. off :

  letiste zrusit :D zamestnanci se tam mozna nudí :D nikde nic nelita :D let milano otrava 200 ecka :D milano praha za 800 kc :D

  Thumb up 0 Thumb down 5
 6. Rdm :

  off: já našel Milano-Ostrava za 30EUR, záleží kdy chcete letět, ty ceny mívají hodně velký rozsah

  Thumb up 3 Thumb down 0
 7. Danek :

  A vubec myslíte, že tento rok Mošnov překoná 400tis.pasažerů?Já myslím , že 380-400tam bude.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 8. aggu :

  Danek: Jen červenec a srpen = 166 000 cestujících. Kdyby tak šlo každý měsíc… ;)
  Blíže viz tady:
  http://www.letejmezostravy.cz/clanek/103-pro-mosnov-uspesne-leto-2018
  Mimochodem, na tomto webu Radim Gál předevčírem avizoval další novou linku z Mošnova. Stay tuned ;)

  Otázka je, jak dlouho bude manažerům a politikům z Kraje trvat, ne jim dojde, že jezdit leštit kliky do Prahy a doprošovat se nemá valný smysl. Chování ČSA (linky z/do Mošnova) je řekněme skandální, a ČSA by se mělo přejmenovat na Prague Airlines. Mošnov by si měl hledat jiné huby.

  Na čem by se mělo opravdu hoodně vyšívat je hlavně co nejrychlejší rekonstrukce runwaye.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 9. Danek :

  aggu: Zrovna dnes jsem slysel,ze kolegyne z prace letela v zari a na letisti by nebylo k hnuti…na nekterych spojich jsou vetsi letadla..treba Turecko atd…jen nechapu tu Dubai..kdyby to nabizeli cestovky+coz nenabizeli, tak by nebyl problem obsadit letadla dovolenkari a cestujici co si koupi jen letenky.Co ma byt ten spoj novy?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 10. PetrP :

  Měla by to být Varšava, asi poslední šance jakž takž rozlitat Mošnov…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. PetrP :

  Pak by to chtělo aspoň ještě jednu linku do Anglie (sever Manchester?), Irsko a nějaký větší hub v západní Evropě např. Helsinky, Amsterodam a pod.. pak by to mohlo jít..

  Thumb up 3 Thumb down 0
 12. Danek :

  PetrP: Zrovna včera jsem začal nad tím přemýšlet v zavilosti na to co psal aggu.že s ČSA je to na levačku.Oslovil bych tedy ke spolupráci let.společnost LOT(přes pár lety jsem četl, že snad v vr.managmentu pracuje nějaký Čech.)Společnost LOT jde prudce nahoru a letiště WA je velmi zajímavý hub..jsou tam spoje do USA,Asie atd.Mimojiné včera jsem o tom přečetl dost a myslím, že i Radim Gál preferoval tuto společnost.Mají za cca. nějakých 62linek a neustále rostou.Pane Unučka jednáme!!!Co napsal PetrP, že další linky má být právě WA je logická varianta…a pro Ostravány ti se mužou podívat jak z místa s bývalého vych.blouku vzniklo město mrakodrapů a peněz.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 13. Danek :

  Mimojiné dnes na idnesu.340tis.za prvních 9měsiců.(takže muj odhad kolem 400tis.bude překonán….jen ty další linky.Taky si myslím, že za cca. 2-3roky pujdeme v počtu cest před Brno. https://ostrava.idnes.cz/ostravske-letiste-hlasi-narust-poctu-cestujicich-fsm-/ostrava-zpravy.aspx?c=A181022_434556_ostrava-zpravy_jog

  Thumb up 1 Thumb down 1
 14. Patrik :

  LOT má už 100 linek.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Danek :

  Patrik: Viděl jsem to na plagátu o počtu linek této společnosti fotka byla zřejmě(tipuji tak 2015-16) starší.díky za info.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 16. Jenki :

  LOTem z Katowic létám dost často a čeština bývá v letadle hojně zastoupena. Podobně je to se spoji Lufthansy z Katowic do Frankfurtu. Své zákazníky by si LOT i LH v Mošnově určitě našli.
  Nějaké hlubší úvahy na toto téma prý u LOTu probíhaly (zdroj : agentura JPP – Jeden Pilot Povídal), ale zásadním průšvihem je prakticky vyčerpaná kapacita letiště F. Chopina ve Varšavě. Zejména v sezóně je to tam dost těžká improvizace, zpoždění, přehazování gatů na poslední chvíli, odstavování letadel všude možně kde je volný prostor (u turbopropů budiž, ale navážet PAXy kolonou Cobusů do B787 nebo A330 je dost úlet).
  Ve Frankfurtu je to prý s kapacitou podobně mizerné a Mnichov prý nevycházel ekonomicky (zdroj : drby).

  Thumb up 3 Thumb down 2
 17. šlonzok :

  Tak šuškanda byla zřejmě pravdivá a další linka jde zřejmě do kopru: https://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/letiste-mosnov-ryanair-ostrava-20190107.html

  Doufám, že lidi, co mají pracovat, usilovně pracují na té Varšavě nebo na něčem obdobném.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. aggu :

  šlonzok: Ta šuškanda je pořád šuškanda. A o mnohem důležitější lince se zatím nepíše vůbec.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 19. aggu :

  šlonzok: A je po šuškandě.
  http://www.letejmezostravy.cz/clanek/105-linka-do-bergama-pokracuje-dal

  Thumb up 6 Thumb down 1
 20. aggu :

  A ještě z webu LzO:

  Mošnov – počty cestujících:
  2016 – 258 223
  2017 – 324 116
  2018 – 377 936

  To jsou dobrá čísla ;)

  Thumb up 3 Thumb down 2
 21. Rado :

  aggu: Jenže slavný Evžen v tuto dobu prorokoval 1,8 mil. cestujících. Aneb když je politik prognostikem, vždy to dopadá blbě. Mě ta čísla moc neoslovují, stačí si odečíst dovolenkáře plus to, že pokud chcete opravdu do světa, tak vás letiště KTW, PRG nebo VIE opravdu nemine a všude tam pojedete buď vlakem nebo autem. Takže za mě stále palec dolů.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 22. PetrP :

  Rado: Evžen byl dobrý prognostik, ale špatný vizionář, jelikož nechtěl (nebo mu to nakukali), tady mít nízkonákladovky… Což byl počátek toho, kde jsme teď my a kde jsou např. Katowice… Jinak dovolenkari snad lítají z každého letiště ne?? Nechápu tento komentář..
  Za mě: pokud dopadne ta Varšava a byly by ještě 2-3 linky Ryanairu, nebo podobné, tak jsem spokojen…

  Thumb up 2 Thumb down 1
 23. Martin [msstavby.cz] :

  Rado: Problém vytvořila ČSSD a přesun peněz alokovaných pro rozvoj linek na populistické proplácení 30kč u lékaře.

  Thumb up 2 Thumb down 8
 24. balde :

  PetrP: Jak jsem se s celou problematikou seznámil, ono i kdyby chtěli nízkonákladovky, tak by to nebylo o moc lepší, v Polsku si vymohli výjimky při vstupu do EU, aby mohli dotovat leteckou dopravu, takže by stejně do těch Katovic a Krakova šli kvuli lepším fin podmínkám.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 25. PetrP :

  V době, kdy tady chteli nízkonakladovky jít samy ještě v Katovicích ani letiště nestálo, samozřejmě myšleno v nadsázce… tehdy se tady tlačily aerolinky CCA od Zátorského, který to dotáhl tam, kde je teď.. asi by měly nyní Katowice a Krakov více linek i pasažérů, ale tady by to nebylo o přežívání, ale o silné konkurenci ze strany Mošnova..

  Thumb up 3 Thumb down 0
 26. Rado :

  PetrP: K těm dovolenkářům, bylo to míněno tak, že kvůli nim se rozhodně tak masově a bezhlavě do Mošnova investovat nemuselo. V jistých dobách měl Mošnov mnohé věci lepší než Ruzyně, akorát vždy a pokaždé mu chyběl provoz. Navíc hromada dovolenkářů volí jiná letiště, protože tak špatné odletové časy snad nikdo jiný než Mošnov nenabízí …Ten problém je systémový. Navíc trochu se bojím toho carga, když se proflákne, že část ostravské dálnice se bude muset postavit znovu. Ať se dívám, jak se dívám, všechna esa v rukávu mají Katowice. Bohužel.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 27. aggu :

  Rado: Stav dálnice při její rekonstrukci bude takový, jako je zhruba už 10 let na D1 na Vysočině a okolí. Takže se nemá moc co „profláknout“, jedině tak standardní stav infrastruktury v Česku, o kterém přece ví celá Evropa už dávno. Oprava bude možná jedině po úsecích a vždy v polovině tělesa.
  Mošnov od začátku čelí kopání do kotníku, nejdřív pražská ministerstva při převodu na kraj, pak ODS+KDU+TOP na kraji, pak Zátorský, kterému říkalo letiště pane za přihlížení krajských úředníků a skončilo to mezinárodní ostudou, pak ČSSD+KSČ, kteří v té blamáži vesele pokračovali, a nakonec ČSA. Manažeři letiště se potácí od čerta k ďáblu dodnes. Unucka jen krčí rameny. Už není moc co tam pokazit. Ránu letišti (a rozvoji kraje) zasadili dodnes velebený Tošenovský a Lukša, to ví všichni. Ovšem je to už dlouhá doba, cesty jak to změnit se měly najít a rychleji, protože rozvoj každého regionu na světě stojí a padá s kvalitní a úplnou infrastrukturou. Snad to Unucka pochopí.
  Holt Mošnov je cca 15 let zhruba tam kde byl. Mohl být #1 v regionu v okruhu 150 km, tak bude #2 za KTW. I to je OK.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 28. Rdm :

  https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/mosnov-letiste-lety-varsava.A190109_449784_ostrava-zpravy_woj

  Thumb up 4 Thumb down 0
 29. panakis :

  Rdm: …ta fotka! ta fotkaaaaaaa do prdele jak je stara? takhle se to vizualne presentuje? a pritom to uz tak neni dlouhe roky! To je vazne problem tam dat aktualni foto? kde je to nadrazi, kde je ta rozsirena parkovaci plocha pro letadla? Jinak dik za link. :) Ja zurim jak vidim to foto. Lidi musi videt zmeny, ze se to posouva dopredu. Ze se tam pristavelo, obnovilo atd. a ne furt ta sama stara neaktualni fotka. Dyt lidi neznali aktualniho stavu si po shlednuti te fotky si musi myslet o tom letisti svoje…

  Thumb up 5 Thumb down 0
 30. aggu :

  Rdm: Větší letiště. Více destinací. Star Alliance. Lepším letadlem na hub. Dost pravděpodobně levnější letenky na hub.
  Super.
  J*b*t P*a*u.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 31. Rdm :

  panakis: wtf? já nemůžu za to jakou tam dali fotku, nejsem Babišův pisálek

  Thumb up 3 Thumb down 0
 32. panakis :

  Rdm: nerozciluj se :) ja ti dekujim, ze jsi prispel svym odkazem na obohaceni teto diskuze. Ja chtel poukazat na tu fotku v clanku z tveho odkazu. S tebou to nema nic. Takze tu netahej politicke komedianty. Dik

  Thumb up 3 Thumb down 0
 33. Crazym :

  To bude nějaký vtip na apríla ne? :-) https://www.novinky.cz/cestovani/496698-brno-a-berlin-spoji-nova-linka-letenky-stoji-350-korun.html

  Thumb up 1 Thumb down 0
 34. Rýša :

  Crazym: Nene, to nebude vtip na apríla, ale holá skutečnost. A diskuzní příspěvek pod článkem od pana Petra Neuwirta z Ostravy je jen obraz ostravské malosti a blbosti.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.