Letiště Ostrava – parkoviště P5

Na letišti Leoše Janáčka byla zahájena výstavba centrálního parkoviště P5.

Související články


Komentáře

 1. Crazym :

  Už se chystají na ty světlé zítřky, expanzi a masívní nárůst cestujících? :DD Nebo jen vedení letiště zjistilo kolik jim utíká peněz k soukromníkům když zdvojnásobili kapacitu u hlavní cesty naproti pumpě?

  Thumb up 11 Thumb down 2
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Kapacity parkovišť nestačí v době sezóny.

  Nicméně pokud parkoviště vznikne podle návrhu, bude z toho jen asfaltová plocha bez stromů.

  Například parkoviště u letiště v Leipzig/Halle vypadají z velké části zcela odlišně. https://www.google.com/maps/@51.4234162,12.227928,515a,35y,230.85h,39.83t/data=!3m1!1e3

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. Danek :

  Proc tam tedy neudelaji parkoviste co jsem videl v Krakove..prizemi a 2patra otevrene…oni maji asi 5pater..tady neni treba.https://goo.gl/images/P2kfx8

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. mJožka :

  Martin [msstavby.cz]: Zdá se mi to nebo ta parkoviště „co přes stromy není vidět na auta“ jsou ve stejném systému jako u nás parkoviště u každého druhého hypermarketu, kde ve společném rohu čtyř kolmých stání je zasazen strom? Pokud ano, tak jsem opět u standardního závěru: „Umíme navrhovat a stavět jako na západ od nás, ale neumíme se o to potom starat.“ :(

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. off :

  letiste zrusit :D zamestnanci se tam mozna nudí :D nikde nic nelita :D let milano otrava 200 ecka :D milano praha za 800 kc :D

  Thumb up 0 Thumb down 5
 6. Rdm :

  off: já našel Milano-Ostrava za 30EUR, záleží kdy chcete letět, ty ceny mívají hodně velký rozsah

  Thumb up 3 Thumb down 0
 7. Danek :

  A vubec myslíte, že tento rok Mošnov překoná 400tis.pasažerů?Já myslím , že 380-400tam bude.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 8. aggu :

  Danek: Jen červenec a srpen = 166 000 cestujících. Kdyby tak šlo každý měsíc… ;)
  Blíže viz tady:
  http://www.letejmezostravy.cz/clanek/103-pro-mosnov-uspesne-leto-2018
  Mimochodem, na tomto webu Radim Gál předevčírem avizoval další novou linku z Mošnova. Stay tuned ;)

  Otázka je, jak dlouho bude manažerům a politikům z Kraje trvat, ne jim dojde, že jezdit leštit kliky do Prahy a doprošovat se nemá valný smysl. Chování ČSA (linky z/do Mošnova) je řekněme skandální, a ČSA by se mělo přejmenovat na Prague Airlines. Mošnov by si měl hledat jiné huby.

  Na čem by se mělo opravdu hoodně vyšívat je hlavně co nejrychlejší rekonstrukce runwaye.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 9. Danek :

  aggu: Zrovna dnes jsem slysel,ze kolegyne z prace letela v zari a na letisti by nebylo k hnuti…na nekterych spojich jsou vetsi letadla..treba Turecko atd…jen nechapu tu Dubai..kdyby to nabizeli cestovky+coz nenabizeli, tak by nebyl problem obsadit letadla dovolenkari a cestujici co si koupi jen letenky.Co ma byt ten spoj novy?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 10. PetrP :

  Měla by to být Varšava, asi poslední šance jakž takž rozlitat Mošnov…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. PetrP :

  Pak by to chtělo aspoň ještě jednu linku do Anglie (sever Manchester?), Irsko a nějaký větší hub v západní Evropě např. Helsinky, Amsterodam a pod.. pak by to mohlo jít..

  Thumb up 3 Thumb down 0
 12. Danek :

  PetrP: Zrovna včera jsem začal nad tím přemýšlet v zavilosti na to co psal aggu.že s ČSA je to na levačku.Oslovil bych tedy ke spolupráci let.společnost LOT(přes pár lety jsem četl, že snad v vr.managmentu pracuje nějaký Čech.)Společnost LOT jde prudce nahoru a letiště WA je velmi zajímavý hub..jsou tam spoje do USA,Asie atd.Mimojiné včera jsem o tom přečetl dost a myslím, že i Radim Gál preferoval tuto společnost.Mají za cca. nějakých 62linek a neustále rostou.Pane Unučka jednáme!!!Co napsal PetrP, že další linky má být právě WA je logická varianta…a pro Ostravány ti se mužou podívat jak z místa s bývalého vych.blouku vzniklo město mrakodrapů a peněz.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 13. Danek :

  Mimojiné dnes na idnesu.340tis.za prvních 9měsiců.(takže muj odhad kolem 400tis.bude překonán….jen ty další linky.Taky si myslím, že za cca. 2-3roky pujdeme v počtu cest před Brno. https://ostrava.idnes.cz/ostravske-letiste-hlasi-narust-poctu-cestujicich-fsm-/ostrava-zpravy.aspx?c=A181022_434556_ostrava-zpravy_jog

  Thumb up 1 Thumb down 1
 14. Patrik :

  LOT má už 100 linek.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Danek :

  Patrik: Viděl jsem to na plagátu o počtu linek této společnosti fotka byla zřejmě(tipuji tak 2015-16) starší.díky za info.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 16. Jenki :

  LOTem z Katowic létám dost často a čeština bývá v letadle hojně zastoupena. Podobně je to se spoji Lufthansy z Katowic do Frankfurtu. Své zákazníky by si LOT i LH v Mošnově určitě našli.
  Nějaké hlubší úvahy na toto téma prý u LOTu probíhaly (zdroj : agentura JPP – Jeden Pilot Povídal), ale zásadním průšvihem je prakticky vyčerpaná kapacita letiště F. Chopina ve Varšavě. Zejména v sezóně je to tam dost těžká improvizace, zpoždění, přehazování gatů na poslední chvíli, odstavování letadel všude možně kde je volný prostor (u turbopropů budiž, ale navážet PAXy kolonou Cobusů do B787 nebo A330 je dost úlet).
  Ve Frankfurtu je to prý s kapacitou podobně mizerné a Mnichov prý nevycházel ekonomicky (zdroj : drby).

  Thumb up 3 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.