Visuté galerie na Havlíčkově nábřeží – popis

V rámci této předmětné stavby budou realizovány 2 visuté vyhlídkové galerie, jedna v ose ulice Matiční a druhá před budovou Krajského soudu. Galerie otevřou nové pohledy na revitalizovanou řeku, siluetu slezského břehu i s novými objekty, které se předpokládají v budoucnu vybudovat na protějším Seidlerově nábřeží.

Galerie budou scénicky nasvětleny pomocí reflektorů, umístěných pod deskou konzoly. Toto nasvětlení se projeví zejména z protějšího – slezského břehu a částečně bude prosvítat prosklenými plochami v podlaze.

Další částí této stavby je navýšení stávající nábřežní zdi, které je nutné z důvodu jediného možného umístění trasy cyklostezky v tomto úseku Havlíčkova nábřeží. Po jeho realizaci bude tvořit přirozenou ukončující hranu navržených navazujících zpevněných ploch cyklostezky se zábradlím s předepsanou normovou výškou.

Související články


1 komentář

  1. Summerboy :

    To bude moc hezké! Zase další hezký prvek pro zpříjemnění procházek – i to prosvětlení zespoda může být zajímavé!

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.