Vilapark Proskovická – vizualizace

Vizualizace právě budovaného sídelního útvaru v Ostravě-Výškovicích. Jak je z vizualizací patrné, velká část plochy je určena pro zástavbu rodinnými domy. Pouze menší část je určena pro řadové domy.

Vilapark Vyskovice

Vilapark Vyskovice 2

Související články


Komentáře

 1. thvari :

  Jak byste řekli, že je na tom v Ostravě a okolí (potažmo MS kraji) trh s nemovitostmi? Pořád to vypadá bledě jak za krize?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. balde :

  no ceny urco nejsou na předkrizové výši

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. dan :

  me to místo prijde jako zaplavova zona, co si pamatuju tak to snad při jakekoli vetsi povodni bylo pod vodou. Kdyztak me někdo opravte. Tam bych si asi nic nekoupil.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 4. balde :

  dan: každý normálni člověk si tuto informaci zjisti dřiv než tam tu parcelu koupí, takze to je jeho rozhodnuti zda si postavi barak v záplavové kdž mu to tam pojistovna ani nepojisti, ale az mu to Odra vyplaví at zkusí vytocit 112, poslal bych do háje.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 5. Ennie :

  Bydlela jsem od malička naproti zástavbové oblasti a co si pamatuju tak ta louka byla zaplavená jen v té části, kde není zástavba nakreslena. Tato část už je výš, takže tam ta voda nikdy nedošla. A myslím, že je to tam skvělé místo na bydlení, na okraji Ostravy a přitom stále dostupné službám, klidné a s přírodou okolo.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 6. Karel :

  Záplavová zóna nezáplavová zóna… stejně je to kus hezké louky zastavěný pitomejma barákama.

  Thumb up 4 Thumb down 6
 7. aggu :

  Máme ty internety:
  http://www.dibavod.cz/70/prohlizecka-zaplavovych-uzemi.html
  http://heis.vuv.cz/data/webmap/isapi.dll?map=mp_heis_voda&
  http://mapy.kr-moravskoslezsky.cz/tms/zpz_zaplav/index.php?client_type=map_resize
  https://riskportal.intermap.cz/Intermap.ISF.Web.UI/Views/CS/CAP_Public/MainWizard.aspx?culturename=cs

  Thumb up 3 Thumb down 1
 8. Ričí :

  Přesně ta zastavěná zona byla ze 2/3 pod vodou v 97. Od té doby se to v menším měřítku opakovalo 2x. Perioda je tak 7-8 let. Voda se tam také drží každé jaro po tání sněhu. Na druhou stranu je pravda, že terén trochu zvýšili. Ale klepat se při každém delším dešti jestli budu mít v novém baraku vodu, to bych si fakt nedal.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. MM :

  balde: Nabídkové ceny nemovitostí jsou určitě vyšší než před 2-3 lety. Bohužel nabídka nemovitostí je výrazně nižší než před 2-3 lety. Není to ani tak o ceně, jako že zajímavé byt nebo domy jsou nabízeny minimálně. Nabídka když si člověk srovná počty inzerátů, klesla tak o 50%. Koupit dnes nemovitost pro náročnějšího je velmi složité. Náročného klienta myslím člověka, který nechce umakartovou koupelnu (v Ostravě je to stále standard).
  thvari: Ohledně kontroly při nákupu parcel byste se divil. Lidi jsou trumpety. Znám x případů, kdy lidi koupili pozemky, že mohou okamžitě stavět a pak se dozvěděli, že není příjezdová cesta, není věcné břemeno atd., zkrátka než koupili pozemek, ani si nezavolali na stavební úřad.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. balde :

  MM: krize nevypukla před 2,3 lety ale v roce 2008, a ceny z toho roku jsou velmi vzdálené

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. Infoš :

  Developerská firma ví že pozemky jsou v záplavové oblasti. V projektu je zpracováno vybudování menšího „valu“ pro zadržení vody při vylití z koryta při povodni, ale je nedostatečný a když voda více stoupne, tak „val“ obteče, ale toto vám samozřejmě při prodeji nikdo neřekne.. Projektová dokumentace je na dost nízké úrovni, staví se podle dokumentace ve stupni pro stavební povolení, což je dnes celkem normální, ale zároveň velice nerozpovědné a krátkozraké, invesor takto v prvopočátku sice něco málo za prováděcí dokumentaci ušetří, ale v průběhu času se projeví nekvalita daná nevyřešením problematických detailů a konstrukcí v dokumentaci (to je dnes velký nešvar). Majitel firmy, stejně jako jednatel by si pro korunu nechali vrtat koleno, aby mohli z těchto „těžce“ vydělaných peněz ve firmě živit 3/4 neschopných členů rodiny, tak podle toho vypadá i kvalita použitých materiálů, zejména je to potom patrné při kompletačních a dokončovacích pracech, na zařizovacích předmětech, rozvodech apod. A nakonec kupování stavby od developera při jeho maržích přes 100% je pro normálního člověka absolutní nesmysl, cena se bude pohybovat na cca dvojnásobku toho za kolik by si to člověk byl schopen postavit sám, když si najde partu zedníků a řemeslníků a sám si nasmlouvá materiál a navíc určitě ve větší kvalitě. Ale samozřejmě i developerské firmy musí z něčeho žít, když už je teda lidé chtějí živit… Já bych si od této firmy a hlavně v této lokalitě nekoupil ani psí boudu. Čau.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 12. aggu :

  Infoš: Trochu to zavání pomluvou ;) ale to není moje starost. Stejně jako je každého věc, jak si pohlídá projekt, do kterého vrazí životní úspory.

  Maximální zátopa:
  http://i.imgur.com/IbmWj7d.jpg

  Je to samotný okraj zátopy, takže se v severní části stavby může jednat o 0 cm až první decimetry vody, jednou za x let. Přesný údaj nemám. Nic co by nezvládla jednoduchá úprava terénu navýšením nivelety a odvodnění.
  Buď tam je nebo není.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 13. Infoš :

  To není pomluva, jen informace které mám od jednoho ze současných zaměstnanců firmy, ale ať si usoudí sám každý kdo bude uvažovat koupi, myslím že je spousta lepších lokalit.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 14. MM :

  balde: Já jsem o krizi nic nepsal, já jsem psal o stavu trhu před 2-3 lety. Nic víc.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. Martin [msstavby.cz] :

  Většina domů a pozemků již rezervována. http://www.vilapark-proskovicka.cz/

  Thumb up 2 Thumb down 1
 16. koment :

  http://i.imgur.com/BRLLJLu.png

  fotografie záplav – území určené pro výstavbu bylo zapalvené pouze na okraji, kde developer později prováděl návoz pro zvýšení terénu

  Thumb up 1 Thumb down 0
 17. sa_mr :

  http://www.imagehosting.cz/?v=33fcebee1b.jpg
  Fotografie aktuálního stavu.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.