Vilapark Proskovická – foto z výstavby

Aktuální fotografie výstavby inženýrských sítí a komunikací v projektu Vilapark Proskovická v Ostravě-Výškovicích.

Za fotografie děkujeme čtenáři!
vilapark proskovicka

vilapark proskovicka

vilapark proskovica

vilapark proskovivcka

Související články


Komentáře

 1. Vojtěch Kubáček :

  Chci videt kdo si koupi domek v zaplavove oblasti a nebo kdo ho pojisti

  Thumb up 6 Thumb down 2
 2. miv :

  Vojtěch Kubáček: ale kuš, bude to tak blízko k poodří přece …

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. PetrP :

  Vojtěch Kubáček: Asi se budete divit…

  Thumb up 0 Thumb down 2
 4. Vojtech Kubacek :

  Petre tak me poucte. Ta oblast neni nijak moc zajimava…dolik ze ktereho neni nic videt a pokud se rozlije Odra tak je ta louka pod vodou 97 a ted par let zpatky, presne si rok nepamatuju.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. aggu :

  Nějaké relevantní info k záplavovému území?
  Podle
  http://heis.vuv.cz
  ta louka zaplavována není, okraj záplavy stěží dosahuje západního okraje louky. Nic s čím by si rozumný projekt zemních prací nedokázal poradit.
  A odkdy ta lokalita není atraktivní?

  Thumb up 1 Thumb down 2
 6. aggu :

  A podle jiné databáze stejného zdroje (VÚV)
  http://www.dibavod.cz/70/prohlizecka-zaplavovych-uzemi.html
  je při Q20 pod vodou severní část louky. Zajímavé. Jižní část je historicky OK.
  Navýšení terénu by bylo na místě.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 7. PetrP :

  Vojtech Kubacek: Tak nevím co potřebujete vidět z baráku… Hory, domy, stromy??? Vše vidět půjde… Navíc záplav bych se nebál, jak je již výše popsáno, navíc jsou to pozemky přímo ve městě, Jih je jedna z nej lokalit v Ostravě, navíc je to dobře dostupné MHD… Kousek les, cyklostezky, kurty, řeka, občanská vybavenost… No nevím co ještě by tady chybělo… Snad jen ta cena je mimo realitu no… :|

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. thvari :

  PetrP: tak cena je „mimo realitu“ proto, že to míří na určitou klientelu, která má buď možnosti vzít si hypotéku nebo dost peněz to zaplatit. je to atraktivní lokalita, bude to zasíťované, stačí vybrat domek z katalogu…(pevně si přeju, aby tam byly i nějaké zajímavé projekty, bo domky z katalogů mě často vytáčejí :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. Vojtěch Kubáček :

  No nebudu se prit, Ale pujdou tezkovidet kdyz vsude kolem budou baraky. Na jednu stranu panelaky na druhou zahradky na treti nove rodinne domky a na ctvrtou soused. Chapu ze asi jako zaplavova zona to zanesene neni tim lepe pro budouci majitele. V dane lokalite bydlim uz od malicka. Takze mi urcite nemusite vysvetlovat co bylo a co nebylo zaplavene :D kdyz jsem to videl na vlastni oci

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  aggu: tohle je vec jedna, ale uprimne, koupil bys to? ja treba ne.. ani do najmu bych tam nesel. vsichni vime, co pocasi dela..

  a kdyz uz bych trval na lokalite, tak za rohem rypou http://www.msstavby.cz/rd-vyskovice-20-04-2015/

  Thumb up 1 Thumb down 1
 11. aggu :

  Vojtěch Kubáček: Se nepřeme, louka podle map zaplavená bývá, ale jen ve své severní části, jižní je nasuchu, patrně již dříve (něčím) přisypaná. V 1997 byla víc než stoletá voda a jih byl v klidu.
  Hynek [msstavby.cz]: Tak pár věcí by bylo důležitých, jak jsou vyřešené zemní práce, nevím přesně kam až zástavba bude sahat, pokud na celou louku, tak musí jít celý pozemek trochu nahoru, minimálně na úroveň jihu (projektant to bude vědět líp ;). Pak jak jsou vyřešené drenáže a odvodnění (dešťovka). Kdybych měl pozemek na okraji, jak budou vyřešené svahy násypu kvůli erozi při povodni. No a v neposlední řadě, za kolik ;) Všechny dílčí výroky bych spojil spojkou AND a pokud by byl výrok pravdivý, klidně bych koupil. Okolní zástavba by mi nevadila. Okraj Výškovic až k Bělé je moc fajn místo, v létě bývá dole Na Honculi půlka jižáku.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 12. Vojtech Kubacek :

  JIH byl v klidu? V roce 97 byla voda az na te silnici vedle po cele delce louky. To same kdy byla louka zatopena bylo v roce 2010. Ale podle map…Jak rikam nekdy je lepsi zvednout pupek od klavesnice

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. aggu :

  Vždyť ta mapa říká to samé co ty… A jih louky má cca stejnou vrstevnici jako cesta, tak logicky nemohl být zaplavený. Nebydlím tam, takže se ti omlouvám, že jsem neběžel s latí si změřit, kolik bylo na louce vody. Podle modelu žádné nebo zanedbatelné množství. Navýším terén lehce nad úroveň silnice a je po „problému“.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 14. Vojtech Kubacek :

  to nema cenu tyhle debaty pokud byla v 97 zatopena i ulcie Proskovicka tak logicky i ty pozemky. Aggu jako normalne u kazde diskuze. Jen ty mas pravdu. Jiny nazor je zcestny

  Thumb up 2 Thumb down 1
 15. aggu :

  Pokud to vedeš v osobní rovině, což je pro tebe asi důležité, pak to opravdu nemá cenu. Jinak i pro Odru existuje Atlas záplavových území:
  http://www.dibavod.cz/data/download/azu_2007_Odra.pdf
  S přesností na centimetry vodního sloupce a čtvereční metry záplavy bych nepočítal, Vojtěchu…

  Thumb up 1 Thumb down 2
 16. Vojtech Kubacek :

  Jeden mlvui o voze a druhy o koze asi jsi to spatne pochopil. Ty mluvis o mapach a ja o realite kterou jsem zazil. that is all

  Thumb up 2 Thumb down 0
 17. MarekH :

  https://www.youtube.com/watch?v=5bklkmaxoYg

  Minutáž cca 1:30, celé území zatopeno ;), r. 2010

  Thumb up 1 Thumb down 0
 18. Koment :

  Severní část ve vlastnictví města, která byla zaplavena, končila v té době řadou keřů. Tyto keře na záběru vůbec nejsou. Jižní část, určená pro výstavbu (mezi keři a cestou) zaplavena nebyla. Na záběrech nejsou není ani hraniční cesta na jihu (na záběru by měla být někde vparvo) ani keře, za kterými se se terém zvedá. Z toho vyplývá, že záběry zobrazují pouze část severní části louky, což odpovídá veřejně dostupným záplavovým mapám.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Lukáš :

  Dohadování se jestli je to zaneseno jako záplavová oblast. Stačí se podívat na fotky z 97. A uvidíte hned co bude vyčnívat z těch vilek až se to tam zase vylije.

  Thumb up 0 Thumb down 5

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.