Více o budově fy. Pospiech

Informace a fotografie dokončené administrativní budovy v Ostravě-Svinově.

Představte si to: jste majitelem firmy provozující autodopravu. Vaše sídlo má strategickou polohu, je u něj dostatek místa na parkování celého vašeho autoparku, ale… Je postavené ze spojených unimobuněk! Zbořit to sice můžete, ale to umí každý a vy přece nechcete být jako každý, navíc sídlíte v areálu ostravské kulturní památky – někdejšího svinovského lihovaru. Tak co s tím? Najmete si šikovného architekta! Tak šikovného, že z toho nakonec je Čestné uznání Grand Prix Obce architektů!

svinov

svinov

svinov

Transportní společnost Pospiech SD si pro rekonstrukci svého sídla vybrala PROJEKTSTUDIO. Autor architektonického návrhu David Kotek se nechal předmětem podnikání zadavatele volně inspirovat a objekt po rekonstrukci skutečně připomíná dopravní prostředek – jen není jasné, zda jde o kamion nebo UFO. Fasáda domu je složena z kompozitních panelů v zrcadlově-chromové úpravě, takže jasně a zřetelně odráží své okolí.

Dalším charakteristickým rysem stavby jsou nepravidelně rozmístěná kulatá okna, díky kterým může připomínat další neobvyklý dopravní prostředek – ponorku Nautilus kapitána Nema. A to obzvlášť za tmy, když uvnitř svítí světla. Některá okna jsou konvexně vypouklá.

svinov

svinov

Interiér kombinuje stávající povrchy a konstrukce s novými. Přiznává například vyzděnou příčku a dřevěnou stropní konstrukci, ale tu v nově přistavěném rozšíření kryje konstrukci, je vidět jen ocelové sloupy, které přístavbu nesou. Na toaletách a v denní místnosti je na podlahách  polyuretanová stěrka v černé barvě, v ostatních místnostech tvoří podlahy přebroušené a bezbarvým lakem natřené OSB desky.

Sídlo společnosti Pospiech je dalším kouskem moderní architektury, která v poslední době v Ostravě vzniká, a ukázkou neotřelého řešení „tradičního architektonického žánru“ – administrativní budovy.

svinov

svinov

svinov

svinov

Související články


Komentáře

 1. aggu :

  Háže to pěkná prasátka ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Martin [msstavby.cz] :

  +článek Ostravské sídlo autodopravce oceněno Grand Prix http://goo.gl/Hlbu63

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. jrz :

  V areálu pravděpodobně opravují budovu, která je nejblíže dálnici. Včera jsem jel kolem a dělají novou střechu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.