Věžové domy, Ostrava-Poruba

Po doslova peripetiích a vypořádání se často i s nepodloženými a dle zákona neplatnými námitkami od sousedních fyzických a právnických osob, získal projekt věžových domů v Ostravě-Porubě územní souhlas.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Meechee :

  Jen do toho …

  Thumb up 16 Thumb down 1
 2. Martin :

  komunikace vozidlové :-D :-D to musel vymýšlet snad nějaký architekt z Polska

  Thumb up 8 Thumb down 1
 3. Svizzera :

  To je hnedka nalevo od připravovaného domova důchodců a naproti přes cestu od objektů, které se nedávno ukázaly na webu Ateliéru 38, že ano? http://www.atelier38.cz/obytny-soubor-elza-133.html?fbclid=IwAR3vZm8Qiqpg0iylp3alcFg-ZjMREwrjvnfSwnvfT3OJD-UjX5P6g57ds3I

  Thumb up 7 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Svizzera: Ano

  Thumb up 2 Thumb down 1
 5. G.H. Bondy :

  Je to off, ale v souvislosti s těmito „věžovými“ domy mě napadá, že nejzašší termín právoplatného stavebního povolení pro Ostrava Tower (prosinec 2022) už není technicky realizovatelný. Je proto škoda, že zástupci města sami tento stav nedeklarují a neinformují občany o dalším postupu dříve, než se objeví spousta spekulací zamlžujících skutečnost… Plno pompézních prohlášení o tom, jak je pozemek (slza) straegický a významný, když se to hodí, ve skutečnosti jsou to ale asi pouze prázdné proklamace.

  Thumb up 5 Thumb down 7
 6. Johnny :

  G.H. Bondy: Asi nerozumím tomu, v čem je problém. Investor v tuto chvíli postupuje tak rychle, jak jen je to možné. To je ostatně smyslem těch deadlinů – získat kvalitní stavbu bez zbytečných průtahů. Kdyby měla vzniknout stavba méně kvalitní, zato v řádném termínu, bylo by to proti smyslu tohoto nástroje. A protože investor je aktivní, komunikuje s městem a průběžně ho informuje o tom, jak práce postupuje, neexistuje důvod, proč by mělo město dělat problémy. Cílem přece není nasrat dalšího investora a získat zpátky prázdný pozemek.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 7. G.H. Bondy :

  Johnny: Problém je na straně města. Uzavřelo smlouvu, která teď nemůže být naplněna. Nikdo neříká, že je to něčí vina (města, investora, projektanta, blbé nálady, ….) Je ale zřejmé, že dle smlouvy se dál postupovat nebude – pokud si město neodkoupí pozemek zpět. Město – rozuměj zástupci občanů – by měli říct: z těchto a těchto důvodů nemůže být naplněn obsah smlouvy a následující postup proto bude takový a makový (dodatek o jiných termínech, odkoupení pozemku zpět, sankce). Pokud nadále mlčí, deklaruje tím, že smlouvy města se plnit nemusí, nebo že někdo plnit musí, jiný třeba ne. Pokud neinformuje občany o svém postoji (tak rádo, jak to dělalo, když smlouvu uzavřelo) dává tím prostor pro šedou informační zónu. Každopádně tím deklaruje svou netrasparentnost nebo nezájem o celkový výsledek. To je podle mě špatně. Možná, že pro někoho ne. Btw. z realizace jiných akcí, převážně rekonstrukcí, nemám dojem, že by město dávalo firmám ty nejrychlejší deadliny (spíše přesně naopak)… Jde mi jen o to, že bych ocenil, kdyby reprezentant města přiznal, že odhad byl nereálný a proto….. něž když mlčí a čeká až si toho někdo všimne.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 8. davidb :

  G.H. Bondy:
  Jenomže město to může říct, až zastupitelstvo schválí/neschválí dodatek/odstoupení od smlouvy.
  PS: jsme mimo vlákno. V tom správném je info o tom, že podloží je vhodné pro stavbu 200 m vysoké budovy!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. Ostravaq :

  Jenom doufejme, že nebudou rezidenti, kteří si k bytu nepřikoupí garážové stání, hledat místo k parkování na Evžena Rošického, kde už je několik let tragický nedostatek parkovacích míst.

  Thumb up 3 Thumb down 5
 10. balde :

  Ostravaq: mají právo tam parkovat stejně jako vy, jelikož to je parkování veřejné.

  Thumb up 3 Thumb down 6
 11. ostravaq :

  balde: O tom vůbec nebyla řeč, ani slovem jsem nenaznačil, zdali někdo má nebo nemá právo parkovat na veřejném parkovišti. Jen jsem zmínil neutěšenou situaci kolem parkovacích stání na ulici, ve které bydlím.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 12. Johnny :

  G.H. Bondy: Jenže pokud je smlouva nastavena tak, že investor se zaváže dodržet nereálné termíny, pak je město ve výhodné pozici, neboť při nesplnění deadlinů má účinný nástroj k tomu, aby mohlo na investora vyvíjet nátlak k dokončení stavby nebo jinému rychlému řešení (např. vrácení pozemků), a tedy vyhnout se všem těm na desítky let zabitým pozemkům, skeletům apod. Tedy smlouvy jsou výhodné pro město a veřejné finance, naopak soukromý investor je jimi značně znevýhodněn a pod tlakem. Nevidím důvod, proč za toto město kritizovat.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 13. adamous :

  Johnny: Kupni smlouvu neznam, ale na katastru ty pozemky patri porad Ostrave, takze je otazka, zda je momentalne vubec co vymahat.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 14. vojta :

  Johnny: Hoši, to není možné, jak tady přemýšlíte. Pardon, ale uvědomte si, že se chystá mrakodrap, který nebude za týden, ani za dva. Tyhle věci trvají a v Česku zvlášť. Dejte tomu prosím čas, jestli chcete, ať to má úroveň.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 15. Johnny :

  vojta: Asi jsme se úplně nepochopili – tohle je totiž přesně to, co já tady v zásadě od začátku říkám. Že podle mého názoru doposud v záležitosti „Ostrava tower“ není žádný relevantní důvod ke stížnostem, a to ani směrem k městu, ani směrem k investorovi.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 16. Dave :

  Vypadá to že se tam něco začíná dít.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 17. balde :

  Dave: ano je oploceno

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.