Věžák na Ostrčilově ulici se možná sníží

Na místě ušmudlané hornické kolonie se v roce 1968 vztyčil nejvyšší obytný dům ve městě. Jenže ten dům se zkrátka nepovedl. Teprve když si o půl metru sednul, přestal se kývat. Byty v horních šesti patrech se nikdy nedaly užívat, v případě požáru by se sem totiž nedostali hasiči. Návrhy na jeho zbourání nebo rekonstrukci se objevovaly v pravidelných intervalech, teď je tady varianta C: z dvaadvaceti pater jich ponechat pouze deset.

Obvod chce přesvědčit město, že za téměř stejné peníze, jaké by stála demolice, by se snížený věžák mohl změnit na obecní bydlení. „Vzniklo by tak 40 malometrážních bytů, které bychom rádi nabídli jako startovací mladým rodinám. A také seniorům, kteří v této lokalitě bydlí v bytech RPG a třeba někdy nezvládají nájem,“ vysvětlil místostarosta městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Dalibor Mouka.

reportáž na ceskatelevize.cz

Související články


Komentáře

 1. michal :

  škoda, je to přece jen jedna z dominant města…..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Dan :

  To už radši zbourat. Je to škaredá budova.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. alex :

  Cože zbourat? hulákal radní Kajnar a tloukl o stůl svým stranickým průkazem. Vždyť tahle kostka skvěle zapadá mezi další kostky, které se ve městě staví.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. martin :

  No jasně. A Textilii taky zbourat, radnici taky, katedrálu taky, kostel sv. Václava taky. A slezskoostr. hrad jakbysmet. Všechno škaredé budovy!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. LP :

  martin: promiňte, ale toto je opravdu hodně škaredá budova

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. martin :

  LP: promiňte, zanedbaná ano, škaredá rozhodně ne.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. ben :

  souhlas s martinem, nevím, co je na této výškové budově škaredé? jsem pro zachování.Doufejme, že to neskončí jako s Hotelovým jindřichem. Jen plechy již několik let a budova chátrá…..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Sanju :

  Myslím, že můžeme být rádi, že se páni radní nekývli na prodej firmě, která chtěla následně půlku ceny zpátky za zbourání budovy a samozřejmě nedávala žádné záruky ohledně toho, co bude stavět (http://bit.ly/yweRNf). Pokud by šla budova využít způsobem, jakým je napsáno, tak bych proti tomu nic neměl, i když by ta lokalita opravdu ztratila vizuální dominantu.

  A co se týče kostek… už bych fakt musel být vulgární…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. MM :

  V této lokalitě bydlím skoro celý život a tato budova, plus deskový věžák jsou dva největší vředy jinak pěkné části města. Vůbec se tam nehodí, nerespektují výšku okolních budov, prostě nic. Snížení budově jedině prospěje, když už se nebude rovnou bourat…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. mm :

  Bourat by byla škoda. Pěkné opláštění by budově rozhodně slušelo, takže jsem pro zachování a nové opláštění. Je to přece jen dominanta města, přestože je ošumtělá.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Tomas T. :

  Skelet uz je take dominanta mesta, nemel by se zakonzervovat a nechtat tak?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. kAcZiQ :

  Prodat! Zbourat ! A postavit Ostrčilova Park Towers !!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.