Veřejný prostor u obchodního domu Žabka

Veřejný prostor v okolí obchodního domu Žabka v Opavě-Kylešovicích dozná příznivých změn. Opavské zastupitelstvo dne 5.9. 2022 schválilo na svém zasedání prodej pozemků, které investor potřebuje k realizaci záměru.

Průvodní zpráva:

Jedná se o prodej pozemků ve vlastnictví SMO ostatní plocha o celkové výměře pozemků 711m2. Pozemky se nacházejí u Obchodního centra Žabka (OC Žabka), v Opavě – Kylešovicích. Část pozemku parc.č. 1153/93 určená k prodeji, je v současné době zatravněná, porostlá vzrostlými stromy. Část pozemku ze strany komunikace, zde se nachází zpevněná veřejná parkovací plocha se šesti parkovacími místy užívanými obyvateli přilehlých bytových domů, bude oddělena geometrickým plánem a ponechána ve vlastnictví SMO. Části pozemku parc.č. 1153/94 rovněž určené  k prodeji jsou zastavěny přístavbou objektu OC Žabka a nájezdovou rampou pro imobilní občany. Žadatel požaduje koupit pozemek parc.č. 1153/93 za účelem zřízení parkovacích míst pro nájemníky a návštěvníky OC Žabka, dále zde hodlá zřídit  oplocené hřiště pro školku, dále workoutové hřiště a lavičky spolu s odpadkovými koši podél chodníku. Umístění stávajícího veřejného osvětlení na pozemku parc.č. 1153/93 je řešeno zřízením věcného břemene. V tomto roce byla odborem investic provedena revitalizace okolních cest a chodníků, jejíž součástí je výměna veřejného osvětlení. Přemístění stávajících sběrných nádob na odpad bude provedeno na náklady žadatele. Případné úpravy pozemku parc.č. 1153/216, který zůstane ve vlastnictví SMO, vyvolané stavbou nové parkovací plochy, budou uhrazeny kupujícím. Podrobnější informace jsou uvedeny v přílohách.

Součástí příloh k materiálu na zasedání Zastupitelstva byla také studie úpravy prostoru, které investor žádal odkoupit.

Autor studie: ATELIER 38 s.r.o.

zdroj: opava-city.cz

 
 

Související články


Komentáře

 1. Karel :

  Za těmi slovy, jak je vše úžasné, se skrývá jen další ztráta veřejné zeleně v Opavě-Kylešovicích. Prodej cenného městského pozemku protlačili lidé z hnutí ANO, které ovládá radnici. Podařilo se jim to prohlasovat až na několikerý pokus. Veřejná zeleň je v této lokalitě již téměř vymýcena, s výjimkou právě tohoto posledního pozemku.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 2. Jakub :

  Karel:
  „Zeleň“ i tak se dají nazvat náletové dřeviny v původním historickém centru obce. Zeleň je hned „za rohem“ v praku zvaném Na Pomezí, podél Otické strouhy a ulice Bílovecká. Nejsem rozhodně poporovatel ANO kliky, ale toto místo zaslouží zkulturnění.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Alan :

  Střecha Žabky v Opavě – Kylešovicích je dostatečně únosná, jedná se o systém MS-OB. Na hydro izolaci provést obrácenou střechu se zateplením, s vegetační úpravou v ploše i na dvou výtahových šachtách objektu.
  Okolní zástavba se může touto novou úpravou inspirovat http://jdem.cz/fgxug9

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.