Rodinný dům Opava-Kylešovice

V Opavě-Kylešovicích byla v roce 2022 realizována novostavba architektonicky zajímavého rodinného domu ve střídmém stylu.

Kompletní článek se všemi fotografiemi si můžete přečíst na archiweb.cz ZDE

Autor: PETR DOLEŽAL|ARCHITEKT | Petr Doležal
Autor fotografií: Roman Polášek

Objekt se nachází v nesourodé zástavbě rodinných domů v nově vzniklé lokalitě ulice Divišova v Opavě v městské části Kylešovice.
Základním požadavkem klienta bylo vytvoření komfortního přízemního domu pro pětičlennou rodinu. Důraz byl kladen na orientaci vůči světovým stranám a otevření obytných místností do zahrady.
Vzniká čistý hranol orientovaný podél pozemku, který umožňuje uspořádání dispozice tak, aby byla každá obytná místnost orientována na jih s výstupem na terasu a do zahrady.
Jižní fasáda je prolomena a zapuštěna dovnitř objemu hranolu. Vytváří se tak posezení chráněné proti dešti a v letních měsících přesah střechy chrání interiér také proti přehřátí.
Západní fasáda je obdobně zapuštěna a vzniká zde prostor pro kryté parkovací stání a závětří před vstupem. Pro dostatek denního světla je tento prostor nasvětlen střešním světlíkem.
Bílý hranol oživují cortenové meziokenní pilíře. Paletu materiálů doplňují šedé rámy hliníkových oken a oplechování a světlá betonová dlažba.
Na dům navazuje bazén s terasou a pergolou se skladovými prostory a letní kuchyňkou, která zahradu kompozičně uzavírá.
Ve východní části zahrady vzniká intimní zákoutí při výstupu z ložnice a koupelny.

zdroj: archiweb.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.