V Opavě začala demolice věžáku

V Opavě začala 5. ledna demolice nevzhledné výškové budovy v centru města.

central opava

Věžový dům postavený počátkem 70. let, který před převodem do majetku města patřil ministerstvu zemědělství, se bude postupně patro po patru rozebírat. Práce potrvají do konce května. Na místě demolovaného objektu by mělo vzniknout obchodní centrum. Autorem projektu plánovaného obchodního centra jsou Petr Franta & ASOC. a Arches Opava.

Dělníci nejprve musejí demontovat mobiliář v okolí budovy. Jde o několik laviček, jednu sochu a několik sloupů veřejného osvětlení. Pak se staveniště musí oplotit. Následovat bude budování zpevněných ploch, příjezdové komunikace a vyklízení vnitřních prostor domu.

„Projekt obchodního centra Central Opava je nyní v prvotní fázi příprav. Příprava takového projektu obecně trvá roky a kvůli změnám v daném území, ke kterým v posledních letech došlo, začínáme vlastně od začátku,“ uvedl mluvčí společnosti Crestyl Ondřej Micka. Dodal, že zástupci developera se chtějí potkat s vedením Opavy, které vzešlo z loňských komunálních voleb. „Chceme s novým vedením města jednat a náš záměr s ním prodiskutovat. Teprve na základě toho stanovíme jednotlivé kroky realizace projektu,“ řekl.

zdroj:stavbaweb.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.