V NDM vzniká nová scéna

V Národním divadle Moravskoslezském,Jiřího Myrona, vzniká nová alternativní scéna. Divadlo se nachází v centru Ostravy.

Divadlo Jiřího Myrona čeká v budoucnu rekonstrukce a ulice Čs. legií svůj divadelní prostor ještě rozšíří.  „V místech bývalého Euroshopu a předprodeje vstupenek v této ulici se počítá s malou scénou pro přibližně šedesát diváků,“ uvedla Marcela Bednaříková, tisková mluvčí NDM. Takže podle jejích slov vznikne v prostorách předprodeje NDM v první fázi rekonstrukce bar jako součást nové malé divadelní scény, která je pracovně nazývaná Dvanáctka. „Ale to ještě není konečné řešení. Jakmile vznikne v budově Národního domu nová divadelní pasáž, stane se vstupem do denní kavárny, ale i do nového předprodeje a nových prostor oddělení pro komunikaci s návštěvníky, přesune se předprodej NDM do pasáže a v místě bývalého řeznictví bude vybudován prostor pro komunikační centrum a lektorskou činnost Ateliéru pro děti a mládež při NDM,“ dodala Bednaříková.

„Na nový prostor se velmi těšíme. Čeká nás spolupráce se zajímavými lidmi na nových projektech, které určitě Ateliér pro děti a mládež posunou novým, pozoruhodným směrem,“ míní produkční Ateliéru pro děti a mládež Kateřina Vozňáková.

„Smyslem rekonstrukce je z celého areálu vytvořit živé kulturní centrum v návaznosti na historický Národní dům,“ dodává ředitel NDM Jiří Nekvasil. Ulice Čs. legií v centru Ostravy může v budoucnu připomínat divadelní korzo. Ale na to si musíme ještě nějaký čas počkat.

 

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

  1. M&M :

    Super! Divadlo JM by měl být skvost centra města a ne černá díra s šedým obalem. Ještě jsem zvědav na to náměstí m. Šrámka. Prosíme, další detaily budoucího vzhledu.

    Thumb up 4 Thumb down 0
  2. aggu :

    Super. Ale proč ta „velká“ slova? Jedno a půl divadla ještě z ulice dlouhé 300 m divadelní korzo nedělají.

    Thumb up 2 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.