V Havířově vyroste KFC

Město Havířov odsouhlasilo prodej pozemků na rohu ulic Dělnická / Astronautů.

O prodeji pozemku u velkého parkoviště vedle Městské sportovní haly rozhodli minulý týden havířovští zastupitelé. Pro bylo 33 zastupitelů, proti hlasovalo 5 a 3 se hlasování zdrželi. Potřebných 2800 metrů čtverečních město prodalo po dvou tisících za metr. Investor však musí vedle pozemku a stavby samotné počítat také s dalšími náklady. Investor počítal s vybudováním odbočovacího pruhu z Dělnické ulice. V tom mu ale brání stromy.

„Je nutno respektovat lipové stromořadí podél ulice Dělnická, které bylo založeno jako náhradní výsadba za stromy vykácené v jiných částech města. Stromy zde byly vysazeny teprve před několika lety a jejich kácení by tak bylo velmi problematické. Z tohoto důvodu není možné dle návrhu investora realizovat odbočovací pruh z ulice Dělnická do budoucího areálu KFC. Za ostatní vykácené stromy z důvodu realizace stavby bude investor povinen realizovat náhradní výsadbu v centru města na pozemcích ve vlastnictví města Havířova,“ stanovili si podmínky úředníci z odboru životního prostředí havířovského magistrátu.

Investor musí také na své náklady nechat posoudit kapacitu křižovatky ulic Dělnická, Astronautů a M. Kudeříkové. V případě nutnosti pak musí křižovatku upravit. Podmínkou je také zachování přístupu pro pěší mezi KFC a Městskou sportovní halou od parkoviště k nemocnici.

Termín zahájení stavby, ani předpokládaná doba zahájení provozu, zatím oznámeny nebyly.

havirov

celý článek: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. honza :

  Místo kde byl původně slibovaný http://www.msstavby.cz/mcdonalds-u-slavie-schema-zastavby-30-09-2011/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Nimrod :

  honza: Wtf? je to to stejné místo, jen místo McDonalds bude KFC. A celý Havířov bude kvokat po kuřatech z Kentucky :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. thrpst :

  KFC Drive-In měl být postaven i v Ostravě-Porubě, ale zatím ticho po pěšině…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 4. Petr :

  Proč se KFC nepostaví v OC Rotunda na zimního stadionu?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. LK :

  Petr: od investora to chápu, toto je skoro v centru, zatímco u autobusáku je to pro hodně lidí z ruky

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.