Vítkovice investují v Mošnově

Na partnerském webu Patriot magazín byl zveřejněn článek o příchodu nového investora do průmyslové zóny v Mošnově.

Již v prvním pololetí roku 2017 bude zahájena výstavba nové haly pro výrobu nejmodernějších materiálů a slitin. Ve strategické průmyslové zóně Mošnov bude jen hala nového investora zabírat zhruba 14 tisíc m2, plocha celého areálu bude 2,5 ha, dokončena by měla být v roce 2018.

Investice do nové továrny Maestoso Advanced Materials, která se bude věnovat vývoji, výzkumu a následně výrobě vyspělých experimentálních a speciálních materiálů, dosáhne téměř 650 milionů korun, část nákladů bude hrazena z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.Nová společnost v první fázi projektu zaměstná 35 lidí, v době najetí technologie do plného provozu zde nalezne zaměstnání až 60 pracovníků, z toho 45 v dělnických profesích, 5 v technických profesích a 10 ve vyšším managementu a obchodním úseku. Firma Maestoso Advanced Materials plánuje ročně vyprodukovat zhruba 5 tisíc tun speciálních materiálů. Továrna bude vyrábět nejmodernější slitiny, které se do České republiky zatím pouze dovážejí především z Německa, Anglie, Francie, ale i z Číny a Spojených států amerických.

mosnov

„Ve střední Evropě zcela chybí pokročilá vakuová technologie výroby špičkových ocelí a superslitin s požadovanou mikročistotou a chemickou homogenitou. Protože vlastníme patent na ocel pro práci za tepla, která ve srovnání například s ocelí jednoho z největších výrobců má o 35 procent vyšší výkonnost a o 10 procent nižší cenu, rozhodli jsme nejen pokračovat ve výzkumu a vývoji, ale především začít s výrobou této oceli. Týmu našich vědeckých pracovníků se podařilo vyvinout rovněž proces výroby niklových superslitin, který nám umožní vstup na exkluzivní trh s materiály pro leteckou, námořní a automobilovou dopravu,“ vysvětluje důvody ke stavbě zcela nové továrny Jiří Režnar, zástupce investora, společnosti Vítkovice – výzkum a vývoj – technické aplikace.

Česká republika tak získá větší nezávislost na těchto dodávkách a sama se stane dodavatelem zmíněných speciálních materiálů, jejichž poptávka v současnosti výrazně převyšuje nabídku.

„Stavba je navržena tak, aby v maximální možné míře využívala energii z technologií. Prakticky pro veškeré technologie bude zdrojem energie elektřina, alternativně v malé míře zemní plyn, čili velice čisté zdroje energie. Při odečtení spotřeby energií pro výrobu lze očekávat, že vlastní stavba bude dosahovat některých parametrů pasivního domu,“ dodává Jiří Režnar.

celý článek: patriotmagazin.cz

zdroj foto: idnes.cz

Související články


Komentáře

 1. Jan :

  Mošnov není část Ostravy. Má smysl bydlet, kupovat byt, v Ostravě a za prací jezdit k Novému Jičínu?

  Thumb up 4 Thumb down 12
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Jan:Nekecej, asi to nevím, když tu bydlím :)
  Pozemky v průmyslové zóně patří městu Ostrava. Tak samo nese název i zóna… Ostrava-Mošnov.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Jan: A navíc, kde se píše, že Mošnov je část Ostravy?

  Thumb up 4 Thumb down 2
 4. PetrP :

  Jan: Já bydlím v Ostravě i zde pracuji, ale mám to dál, než kdybych jel z domova do Mošnova… Takže tento dotaz je myslím úplně mimo…

  Thumb up 11 Thumb down 2
 5. PetrP :

  Navíc mám v práci spoustu kolegů, kteří do Ostravy dojíždí denně z prajské, Havířova, dokonce i z českého těšína… V dnešní době je myslím normální dojíždět za prací.

  Thumb up 8 Thumb down 2
 6. Jan :

  všem těm, co jsou ochotni jezdit každý den za prací z Ostravy do Mošnova přeji krásny spokojený život

  Thumb up 5 Thumb down 13
 7. rasta :

  v poslední době se tu vyskytují prudiči, kteří jsou schopní vypustit offtopic výkřiky jako víno. Asi daň za zvýšenou popularitu webu… nebo už je jim seznam a ahaonline malý :)

  Thumb up 12 Thumb down 8
 8. balde :

  Jan: noooob

  Thumb up 1 Thumb down 3
 9. Ambry :

  Kdo má pocit, že zaměstnání za ním přijde až do obýváku, tak ať navštíví lékaře,…
  Mošnov je dnes velmi dobře dostupný – autobusy přímo k fabrice jezdící při střídání směn, vlak na letiště+bus rozvážející lidi k fabrikám, firmy přispívají lidem na dopravné. Dostat se za prací z Ovy do Mošnova je rychlejší než MHD z Poruby třeba na Slezskou- a to seš pořád v Ostravě.

  Thumb up 11 Thumb down 1
 10. SpinJ :

  Jan: Dám Ti tady srovnání. Bydlím na Jihu, takže cesta Jih – Mošnov = 12minut, cesta Jih – Poruba = 15minut, tak fakt nechápu co máš za problém :-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 11. acdlcia [msstavby.cz] :

  Když už chtějí Vítkovice někam investovat nebylo by lepší k tomu využít třeba opuštěnou halu membránových stěn? Ta je přece nová.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 12. balde :

  acdlcia [msstavby.cz]: tahle společnost nepatří pod Světlíka ani pod Steel

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.