V FM demolují budovy Slezanu

Ve Frýdku-Místku začaly demoliční práce v areálu Slezanu na Těšínské ulici.

Práce jsou plně v souladu s Memorandem o spolupráci, které před pěti lety uzavřelo statutární město Frýdek-Místek s akciovou společností Slezan Holding, která areály vlastní a spravuje. Úpravy se nedotknou žádné z industriálních budov, které jsou díky Memorandu pod ochranou před zásahy a bouráním. „Memorandum vznikalo v poměrně složitém období. Veřejnost nesla nelibě zbourání textilní budovy v Nádražní ulici, památkáři nechtěli prohlásit jednotlivé budovy za památky. Vztahy mezi městem a Slezanem byly napjaté a hrozilo bourání dalších objektů. V této situaci jsme se snažili nalézt se Slezanem společnou řeč, aby se dále nebouralo a nezhoršoval se stav nejcennějších budov,“ popsal náměstek primátora pro investice, finance a rozpočet, hlavní iniciátor a spoluautor Memoranda Jiří Kajzar (Naše Město F-M).

Odstranění nehodnotných přístaveb továrenských budov je dalším z nezbytných kroků k oživení areálu bývalého textilního závodu u frýdeckého nádraží.
V území ohraničeném ulicemi Těšínská a Nádražní vznikne nová městská čtvrť: Bulvár spojí sídliště Slezská s novým dopravním terminálem. V plánu je dále výstavba tří bytových domů a polyfunkčního objektu. Vznikne také malé náměstí s restaurací a minipivovarem v původní elektrocentrále. V bývalé textilní škole pak najde zázemí městská policie a přestupkové oddělení magistrátu.

Více také v reportáží ČT ZDE.

Vizualizace budoucí podoby objektu u Těšínské ulice:

Takto by měla vypadat lokalita v místě demolované textilky na rohu ulic Těšínská / Nádražní:

zdroj + celý článek: msdenik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.