Demolice textilky Slezan

Ve Frýdku-Místku se bohužel začne demolovat historicky cenná a architektonicky zajímavá budova bývalé textilky Slezan.

Za fotografie děkujeme čtenáři!

textilka slezan

textilka slezan

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. René :

  Tak fakt to budou bourat, mám to potvrzeno z Magistrátu i ze Slezanu…Dnes by o tom měla být reportáž v ČT, nahlásil jsme jim to a prý to budou točit…
  https://www.facebook.com/groups/219215334937718/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. René :

  https://www.facebook.com/groups/219215334937718/

  tak se kdyžtak přidejte ke skupině ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. thrpst :

  A co tam bude místo té budovy?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Tomas T. :

  thrpst: Tak dle meho se tam da postavit viborne OC. Je to blizko na vlak, a lidi bydli v okoli take dost. Sice to neni moc velke, ale Lidl by se tam postavit dal.

  Thumb up 0 Thumb down 6
 5. Alois Blažko :

  http://goo.gl/W3jFm8
  TEN DEUTSCHER SI DO HUBY NEVIDÍ!!! Takové zvrácené a vzteklé vyjádření, které podal v článku o Slezanu je HNUS!!! >:(

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. Marek :

  Je mi z toho zle!!! Už zbývá zbourat jen pár domů na náměstích ve Frýdku a Místku a kostel a bude to hotové…pak se přivezou prefabrikáty a smontují se haly…pro je mě to naprosto nepředstavitelné, že tam ty budovy nebudou…ještě nedávno, než zbourali víceúčelovou halu ve Frýdku, jsem si říkal, že proč raději nepostaví to obchodní centrum uvnitř těch budov…bylo by to hezké a ta budova by našla uplatnění…Bohužel investice by se jim nevrátila třeba za 8 let, ale možná až za 15 let…jenomže u nás se bohužel hledí na to, jak ze všeho co nejvíce a nejrychleji vytřískat peníze a po nás potopa…však akcionáři investora si bydlí jinde, někde v západní evropě, kde mají malebné náměstí a městečka a tady je jim úplně jedno, že to zůstane samý prefabrikát…

  Thumb up 6 Thumb down 1
 7. Rado :

  Velice by mě zajímalo, proč je na tom Ostravsko a přilehlé okolí dlouhodobě s architekturou tak na štíru? Skoro každá šance je promarněna, staví se zde pouze krabice, křivku aby člověk pohledal, s tolika průmyslovými objekty zde loftové bydlení neexistuje, všechno, co je historické, raději zbouráme než opravíme. Je to normální? Z budovy Slovanu by byly parádní loftové byty a kanceláře a zase to půjde k zemi…

  Thumb up 8 Thumb down 1
 8. twiggy :

  zbourat tohle? to je arogance…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. Marek :

  Rado: Pravděpodobně nemáte na mysli Slovan, ale Slezan :)…ale je to jen drobný překlep, jinak byty mě taky napadly, byly by to perfektní byty…jenomže se vážně obávám, že s tím už nic neuděláme. To by muselo přijít vyvlastnění prakticky ze dne na den, jelikož už v pondělí do toho vjedou bagry. Argument města proč se vyslovili proti tomu, že budovy Slezanu nebudou kulturní památka je dost chabý. Tvrdili totiž, že došlo k mnoha zásahům do původní stavby, takže ztratila historickou hodnotu, ale podle mě je to lichý argument, jelikož když se podíváte, tak těmi zásahy prošly spíše budovy v zadní části, navíc je možno památkově chránit i část budovy. Ostatně Ostravica je chráněna taky pouze z části…to jak to dnes vypadá tristně je věc druhá :(:(…mrzí mě, že tyhle věci pořád musíme řešit v našem kraji. Už tak je tady problém, že kvalitních věcí se tu moc nepostaví, z důvodu nedostatku peněz a my musíme řešit ještě to, že ty kvalitní stavby, které nám tu nechaly předchozí generace jednoduše sestřelíme s argumentem, že do toho natekla voda a je narušena statika…. ouzko mi je :(…

  Thumb up 4 Thumb down 0
 10. Tomas T. :

  Rado: No tak ono je spis otazka zda by si nekdo ty lofty pak koupil. Nevim jaky je aktualni stav trhu s realitami ve F-M ale nemyslim ze bude o hodne jiny nez v Ostrave. Novostavby se prodavaji kolem 3 milionu a vyse, čili u rekonstrukce počitejte tak 4 mil. a výše.

  Jen aby jsme si rozuměli, pod pojmem loft si nepředstavuji něco, co ma 50m2, ale alespon dvojnasobek.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 11. Rado :

  Tomas T.: Nebýt touhy chtít na všem vydělat, dokážu si to představit. Samozřejmě pokud se něčeho takového ujme developer cena stoupá, ale rozhodně takový polokancelářský-polobytový komplex by ze Slezanu udělat šel. Kdyby město chtělo, mohlo objekt odkoupit, sepsat projekt, požádat o dotaci a podílet se na rekonverzi. Jenomže jak uvedl správně Marek, když se někomu nějaká stavba nehodí do krámu, svalíme to na zatékající vodu, porušenou statiku apod. Stačí se jen podívat, kolik industriálních kulturních památek zmizelo z registru památek. Je to velice smutné číslo. A možná právě z titulu toho, že by se jednalo o lofty, by se moc renovovat nemuselo, protože je loft a loft. Buďto nová bytová jednotka ve starém kabátě, anebo se s minimálními úpravami a zásahy do prostoru snažím udělat místo k bydlení a žití.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 12. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Zachovejte vzácnou přádelnu, žádají lidé v petici. Bourání ale začíná“ na idnes.cz: http://goo.gl/UEoiN3

  Thumb up 0 Thumb down 2
 13. Panakis :

  …ma to cenu se rozcilovat? Narodil jsem se v centru Ostravy… mam ji rad (svym zpusobem) miluji i FM, jen pred vice nez 10 lety jsem odesel do sveta.. procestoval jsem myslim dost krajin, abych videl dost toho na vlastni oci co jde a co nejde… To co se deje tam u vas (u nas) je do nebe volajici… zborit tak peknu budovu? ok… tak aby bylo jasno.. kdyz uz ma cenu zateplovat a opravovat panelaky… tak ma urcite dozajiste cenu hyckat a dekovat stavitelum za tak pekny prumyslovy design, ktery nam tu postavili.. ostatne ten barak se da cely zborit pokud nevyhovuje.. necha se jenom celni stena a zbytek se postavi novy… jen to ti hlupaci na uradech (ano ti lide byli narozeni a vychovani v komunismu = uplne nuly) by museli po svete cestovat.. zbirat zkusenosti a hlavne videt na vlastni oci, ze to jde.. ano jde to… jen bohuzel obevovat svet neznamena, ze jedu na tyden do chorvatska a to jeste na last minute!! vite… ze vam tam mizi stare pekne domy pred ocima je jedna vec… ale ze vam utikaji mladi talentovani lide do sveta stim, ze se tam nevrati je daleko horsi… nemluvim za sebe.. ale potkal jsem mnoho cechu.. a i z mor. kraje.. a vsichni maji v tom jasno… rika se, ze hlavou zed neprorazis.. anebo nema cenu bojovat s vetrnymi mlyny…. mozna… mozna az me generaci, ktera vam zdrhla pred ocima do sveta se jednou zasteskne tak mozna dojdeme… ale to tam na tech ouradech budou muset byt dosazeni lide s mezinarodnima zkusenostma. potom se bude smer ubirat jinam.. ostatne byt za 4 mil. neni drahy… ve srovnani co se plati ve svete…!!!

  Thumb up 3 Thumb down 1
 14. aggu :

  Panakis:
  „Co je platné přeplout moře a střídat města! Chceš-li uniknout tomu, co tě trápí, musíš být ne jinde, ale jiný!“ (Seneca)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 15. Honza T. :

  http://e-petice.cz/petitions/petice-proti-vystavbe-obchodniho-domu-ve-frydku-mistku.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Vlastník bourá přádelnu, i když stát zahájil její vyhlašování památkou“ na idnes.cz: http://goo.gl/vDBAmv

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Mirka :

  Z pohledu sezhora se měla zbourat ta plechárna za tou krásnou historickou budovou Slezanu. Nemusíme cestovat až tak daleko po světě, stačí zajet do pár českých městeček, kde si svých tradic váží líp a obdivovat jiné kraje. Ano, rekonstrukce by stála víc než plechová agónie, ale proč se luxusem krásných staveb nemůžeme my na frýdecku pyšnit taky? Proč už někde není vidět výsledky toho, že lidé tady na severu Moravy – podle sebe – údajně makají víc. Ano – makají – bourají – makají – bourají. I vizionáři by se našli, mladých nápaditých architektů je také dost, o osudu staveb rozhodují ovšem v tomto směru zřejmě nekompetentní lidé. Ta díra po té budově je fakt hrozná.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Honza :

  Místecký mlýnský náhon Ve Frýdku-Místku se dělají radikální změny už mnoho let na zpátek .
  http://www.hrady.cz/?OID=13253

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.