Slezan bude sloužit kultuře

Na partnerském webu Patriot magazín byly zveřejněny informace o aktuálních záměrech v budovách Slezanu.

V letních měsících se v některých halách bývalého komplexu textilky Slezan ve Frýdku-Místku uskuteční kulturní akce, od divadla, přes výstavu až po hudební open-air festival. Využity při tom budou prostory a areály textilek v ulici Na Příkopě, Těšínská a Staroměstská.

V areálech Slezanu by se mělo od května do října konat celkem sedm kulturních akcí. První se uskuteční již tuto sobotu 14. května od 20 hodin v budově bývalého ředitelství Slezanu v ulici Na Příkopě 1221 (za halou Polárka).

Návštěvníky tam bude čekat jedno ze zastavení Literární noci. Další akce se uskuteční 9. června v prostorách areálu na ulici Těšínská ve Frýdku (bývalá snovárna), které se promění v site-specific scénu v rámci divadelního představení Zuřivec.

Tahákem bude zcela jistě začátkem srpna hudební open-air festival s přehlídkou minipivovarů – Pivohraní, který by mohli navštívit až tři tisíce lidí. Konat se bude v areálu bývalé „Osmičky“ na ulici Staroměstská 782 ve Frýdku (naproti Billy).

Následovat budou i další akce, které v říjnu uzavře výstava „O Slezanu ve Slezanu“ pořádaná na chodbách bývalé textilky na ulici Těšínská. Akce bude pořádat město prostřednictvím své příspěvkové organizace známé pod značkou KulturaFM.

slezan1

celý článek: patriotmagazin.cz

Související články


Komentáře

 1. Rado :

  Být tenhle objekt v Praze nebo Brně, už jsou z toho dávno byty nebo kanceláře a přiznám se, byt bych si v něčem podobném koupil hned. Bez váhání.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 2. aggu :

  Rado: Ano, a proto v Praze likvidují Bubny, nebo Waltrovku, nádraží Žižkov to má nahnuté, v Brně ani neví co to lofty jsou, z Vaňkovky udělali parodii a na obnovu Zbrojovky mají ještě málo nabrečeno. Hype v novinách dělá své ;)
  Každý zachráněný a oživený industriál v Česku je imho zázrak. Slezan by byl moc fajn, ale je to obrovský areál a zatím za ním stojí jen jedna malá příspěvková organizace s nataženou rukou, a to může být málo. Zkušenosti z DOV jsou jasné, tam lítají miliardy a ne všude mají „Světlíka“. I Plzeň to v podstatě vzdala a to měla trumfy v roce (EHMK).

  Thumb up 4 Thumb down 0
 3. Rado :

  aggu: Ale přeci jen tam aspoň něco vzniklo, což o Ostravě moc říct nemůžeme, až na bývalou prodejnu bývalého v Přívoze. Světlík a DOV je kapitola sama o sobě, nebýt dotací, tak to tam úspěšně zarůstá trávou a náletem ještě dnes. Dá se říci, že si Ostrava to nejcennější už dávno úspěšně zbourala sama a stačilo málo, aby bylo všemu jinak. Třeba neprodávat bývalé industriální objekty za cenu novostaveb. To bylo totální nepochopení reality.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Rado: Není pravda.

  Důl Michal
  Důl Alexander
  Důl Trojice
  Landek
  Mlýn na Nádražní
  Větrný mlýn za Porubou
  Trojhalí
  Vítkovice není jen DOV, ale celá městská část

  Mám pokračovat?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 5. Ross :

  martin [msstavby.cz]: Mlýn za Porubou vyhořel. Nebo myslíte, že se chystá jeho replika?
  Chybí vám tam jatka na Porážkové.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Rado :

  martin [msstavby.cz]: V původní podobě máte pouze Důl Michal, Alexandr je už notně očesaný, Trojice ano stojí, ale to nejcennější už je zbouráno, Landek bych být Vámi raději ani nezmiňoval, Šalamoun dole, Jatka před zbouráním, lihovar v Radvanicích dole, všechny historické stavby na bývalém Vítězném únoru všechny dole, podívám-li se kousek vedle, celý povrchový areál na Fučíku v Petřvaldě (učilo se o tom na ČVUT) dole, areál dolu Václav v Orlové, také dole, Důl Barbora např. budova elektrodílen, kočárkárny aj. dole. Samozřejmě, můžeme se tady přít, co ještě stojí a co už ne, ale nepřijde Vám, že je toho jaksi vzhledem k velikosti Ostravy málo, že tu panelákovou džungli a peklo a lá Zábřeh, Dubina, Hrabůvka aj. jen málo co vyvažuje? Nedělejme z komára velblouda, Ostrava mohla svou image postavit na industriálu, ale svou šanci nevyužila, pouze velmi omezeně.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Rado: Ostrava má oproti jiným městům o mnoho více industriálních staveb. Dáno historickým vývojem. Jasne, bylo by fajn aby byly všechny opraveny. Ale tolik osvícených a majetných investorů není snad nikde. Natož samotných obyvatel. Ze všeho science centra a důlní skanzeny asi nebudou. Ale také není pravdivý negativní postoj, že by šlo k zemi vše.

  Ross: Recht 2013

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.