Územní rozhodnutí pro západní obchvat Krnova

Moravskoslezský krajský úřad, odbor dopravy, vydal 12. srpna územní rozhodnutí na stavbu „I/45 Krnov – západní obchvat“, které nabylo právní moci dne 14. 9. 2022.

„Je to velmi dobrá zpráva. Jde o významný krok v pokračování přípravy pro Krnov tak důležité dopravní tepny,“ řekl předseda Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57 a náměstek opavského primátora Michal Jedlička.

Jeho slova potvrzují i zástupci krnovské radnice. „Na přípravě této významné dopravní stavby jsme se aktivně podíleli. Stálo nás to hodně úsilí, které se ale jednoznačně vyplatilo,“ uvedl starosta Tomáš Hradil. Na něj navázal i krnovský místostarosta Pavel Moravec: „V rámci této části obchvatu budou vybudovány lávky, které zajistí bezpečný pohyb pěších v lokalitě. Chtěl bych poděkovat všem, kteří s námi v této záležitosti spolupracovali.“ Zástupci města věří, že stát co nejrychleji vyhlásí výběrové řízení na další stupeň projektové dokumentace, a to dokumentaci pro stavební povolení.

„Vypracování dokumentace pro stavební povolení je technickou záležitostí, klíčová jsou však jednání s vlastníky pozemků,“ řekl tajemník Sdružení Martin Dostál. Krnovská radnice je připravena ve spolupráci s ostravskou správou Ředitelství silnic a dálnic ČR s vlastníky pozemků dotčených trasou západního obchvatu komunikovat. „Je to nejen v zájmu státu, ale i města. Jsme na vzájemnou debatu připraveni,“ uzavřel Pavel Moravec. (z tiskové zprávy Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57).

zdroj text: krnov.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.