Průmyslový objekt Štramberská, Ostrava-Vítkovice

Bohatá industriální minulost Ostravy mizí nebývalou rychlostí. Objekty jsou demolovány, nevhodně přestavovány.

Nějaká stavební aktivita se objevila i stavebně zajímavého průmyslového objektu na Štramberské ulici v Ostravě-Vítkovicích. Stavba je řešena jako pětipodlažní monolitický železobetonový skelet s cihelnou výplní a pásy oken mezi sloupy.

Zajímavé je, že okna v přízemí byla vyměněna za vzhledově podobná těm stávajícím. Ze strany od železniční vlečky byly realizovány nové přístavby, aspoň ve střídmých barvách. Z architektonického hlediska jsou zajímavé i schodišťové části, které původně byly prosvětleny po celé výšce Copilitem. Původní zasklení schodiště je již však v jedné části nahrazeno zateplenými panely a klasickými okny.

Areál je majetkem společnosti Newwel Czech s.r.o. a stavba není památkově chráněna.

Umístění projektu na mapě je v současné době z technických důvodů nezobrazeno

Související články


Komentáře

  1. VAVRAC ROBERT :

    ANO

    Thumb up 1 Thumb down 1
  2. MM :

    Tento objekt jsem sledoval delší dobu a je obrovská škoda, že není v jiné části města. Byl jsem se tam podívat a objekt si přímo říkal o předělání na byty! Obrovská okna, schodiště, výtah, parkování v přízemí a podobně. Byl by to fantastický projekt, kterých se po Evropě realizují desítky. Ovšem to místo není ideální, vlečka a podobně. Kdyby to bylo poblíž centra, tak bych napnul všechny síly a šel do toho. Pro Vítkovice byl objekt zbytečný a šlo to do dražby. Navíc před domem je spousta místa na atraktivní park a podobně. No nedá se nic dělat, stát objekt třeba u Porážkové v centru, byla by to bomba!

    Thumb up 14 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.