Úpravy předprostoru kina Luna

Betonování všech boulí i hrbolů bylo dokončeno a po nátěru základní barvou začalo pokládání finálního tartanového povrchu. Probíhá také instalace svítících proužků, které zavedou návštěvníky až do kina.

Související články


Komentáře

 1. David :

  Sorry, ale jaký má tohle smysl?
  No…už to tam máme, tak uvidíme, komu to bude „nejvíc sloužit“.

  Thumb up 5 Thumb down 7
 2. Nimrod :

  Smysl? Kultivace veřejného prostoru například. Proč pořád všude dávat betonovou zámkovku nebo asfalt…už dlouho tvrdím, že Češi jsou mnohem více konzervativní než Angličani…

  Thumb up 12 Thumb down 5
 3. David :

  Nimrod: Ale no tááák…to bychom museli s tou kultivací začít někde jinde. Třeba jako v té Anglii, kde samospráva často reguluje co a jak má vypadat.
  To by u nás bylo kňučení, kdyby se začaly regulovat např. vzhledy fasád paneláků, ušmudlaných polepených výloh, „směrovníků“ na sloupech veřejného osvětlení..atd. To by bylo keců o komunistických manýrech…

  Thumb up 4 Thumb down 3
 4. marie :

  Kultivace veřejného prostoru?
  Nebyla by pro veřejný prostor lepší zeleň? Třeba nízké plazící keře? Je to v podstatě bezúdržbové, je to zelené, je to dešťové vodě propustné. Je to prostě příroda!!! Jaký je rozdíl mezi betonovým/asfaltovým povrchem a touto hrůzou? Z hlediska klimatologie skoro žádný. Dešťová voda odteče kanalizací, v létě to bude akumulovat hyc, jak to bude vypadat v zimě uvidíme. A nejen za sebe říkám: hnus za spoustu peněz. Bydlím v podstatě za rohem a budu se muset na to denně dívat. A ač jsem byla proti výstavbě Billy, pánbůhzaplať, že přes ni můžu procházet a nebudu se muset motat mezi těmí úúúúúúžasnými kopečky, jejichž význam prostý člověk (rozuměj NEarchitekt) není schopen pochopit.

  Thumb up 6 Thumb down 9
 5. aggu :

  David: Je to přesně naopak. Tady i jinde se „kňučí“ právě proto, že samospráva absolutně ignoruje, co se na sídlištích děje a nereguluje. A proto sídliště vypadají jak vypadají, tedy vesměs tristně. Tím tristně myslím po „rekonstrukci“. Regulace by nebyla žádná komunistická manýra, ale zdravý rozum. Týká se totiž veřejného prostoru, všimni si toho slova „veřejného“.
  A to ani nemluvím co se děje před paneláky. Přesněji, neděje se tam 30 let nic. Snažení samosprávy se týká možná tak asfaltu pro silnice (někde) a nových parkovišť pro auta (někde). Úvahy o kultivaci prostoru pro lidi (ty bytosti na dvou nohách) neexistují. Dvorky mezi domy neexistují. Parky neexistují. Chodníky rozbité.
  Proč paneláky vypadají jak po útoku zfetovaných natěračů? Třeba protože družstvům a vlastníkům nikdo neporadí. Výsledkem je chaos. Viníkem je líná samospráva.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 6. David :

  aggu: Možná to není zřejmé, ale mám stejný názor. Jen popisuji situaci, která je typická nejen pro Ostravu. Je to v lidech, všem se líbí malá vzhledná a uklizená městečka v Rakousku, ale že právě tato kultura vyžaduje od investora často ústupky (a vyšší finanční náklady) to už nikdo slyšet nechce.
  Protože…“Co mi do to „kur.. budeš kecat, to jsou moje peníze“.
  Výsledek jsi popsal výstižně, není ho třeba opakovat.
  Marii též palec nahoru…

  Thumb up 5 Thumb down 1
 7. koudy :

  Když si vezmeme že rekonstrukce celého kina včetně tohodle předprostoru stála 50 milonů korun. To se na mě nezlobte ale vůbec mi to nepřijde přemrštěné. Taková cena je všude v zahraničí normální a nikdo ani necekne. Co mě vytáčí že tohle město je pro auta a ne pro lidi. Proč ten podle mě povedený předprostor nemůže plynule pokračovat v tramvajovou zastávku a pokračovat až k tomu pěknému kostelu naproti? Aha! Tady je problém. Ve žlutém ohizdném zábradlí na kolejích! Přitom tam tramvaj jede maximálně jednou za tři minuty a mezitím by tam lidi mohli s klidem procházet.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. Martin [msstavby.cz] :

  marie: Prominte, ale snad ani komunisti necpali „les“ před vstupní prostranství kina. Pokud bydlíte za rohem, tak máte i za rohem přírodu v Běláku. Tady jde o to, že „kopce“ vytváří variabilní prostor k sezení, kde si můžete jakkolik sednout před filmem, po filmu. Prostranství má velkou šanci se oživit. Pokud lidé pochopí, k čemu slouží. Vzrostlá zeleň zůstala zachována.

  Podobný příklad ze Švýcarska http://landarchs.com/plaza-design-turns-dead-space-into-vibrant-livingroom-stadtlounge-switzerland/

  Thumb up 7 Thumb down 2
 9. Alex :

  I Ostrava si zaslouží kousek toho Neználkova Slunečního města!

  Když jsem jel naposledy kolem, málem mi vypadly oči z důlku a naboural jsem. Ještě, že mě žluté „ohizdné“ zábradlí správně nasměrovalo…

  Na každý pád jsem pro takové experimenty (jinak to nelze nazvat). Užitečnost nebo estetickou hodnotu takového prostoru nelze namodelovat nebo zkoumat jiným způsobem, než že se prostě realizuje. A provoz a uživatelé časem ukážou, zač to stojí.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. tom :

  marie: marie: Mi ty červené kopečky přijdou velmi zajímavé a pěkné, plazících keřů a azalek je plná Ostrava a neřekl bych, že jsou úplně bezúdržbové. Pokud jsou „bezúdržbové“, tak vypadají ohavně. zeleň je sice fajn a určitě patří do města, ale nevyřeší každý veřejný prostor. Neustále někde čtu, že je třeba sázet keříky a stromy a vytvářet zelené plochy, ale je to spíše jednoduché řešení, kterým se nic nepokazí, ale mnohdy nic nevyřeší.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 11. Jarek :

  Tak jsme se na to nové koupaliště před kinem Luna byli podívat.Záměr upoutat něčím extravagantním se povedl.Desítky koupajících se dětí a mládeže předpokládám pouze v několika letních měsícich.Chemicky ošetřená voda dnes již nikomu nevadí.Jen nevím kde končí a začíná plocha pro sezení, jelikož omladina jezdila a skákala všude.Uvidíme jak bude prostor vypadat po pár měsících používání, až to bude slité,zblité, od ptáků a jiné havěti.Škoda, že před časem se veřejnost mohla vyjádřit jen k prostoru za Lunou, prostor před kinem vznikl asi jen jako něčí vizitka.Jako místní hodnotím 3-, jinde už se povedly věší hrůzy:-)

  Thumb up 2 Thumb down 2
 12. Jedna z Výškovic :

  No, nezlobte se na mně, ale je to DĚS. Kdyby to mělo i v okolí červené prvky, že by se to jakoby rozprostíralo, ale tak to vypadá jako kdyby se někomu vylil omylem kýbl barvy. V okolí to na nic nenavazuje, ani na moderní budovu kina. Navíc asi špatně udělané, neboť na zlomových částech se to už šoupe, pod nohama odskakují ,,kamínky“. A co mě hodně pobavilo je cedulka na dveřích kina, že se jedná o veřejný prostor a nesmí se tam dělat to a to a to …. Jízdu na kole a koloběžce chápu, ten povrch to tak jako tak za chvíli nedá. Ale to by tam měl asi stát pořád strážník, protože na skateboardech a malých koloběžkách tam děti jezdí o dušu. Nejvíc mě rozesmála poznámka, že to není dětské hřiště. To jako očekáváte, že tenhle prostor nebude lákat děti k běhání a hrám? A chci vidět, co to bude dělat v zimě, kdy trocha vody namrzne .. to bude super klouzačka. Jsem mladá a nejsem proti moderním stavbám a přístupům, ale tohle se hodně nepovedlo, nevkusné, neúčelné a určitě zbytečně předražené. Zeleně je v Ostravě málo, místo aby se myslelo environmentálně a Ostrava tohle potřebuje jak sůl, tak se jen přidá další mrtvá plocha. Kdybych mohla, ženu někoho před soud.

  Thumb up 2 Thumb down 6
 13. skelet :

  v Ostravě je zeleně málo?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 14. Rýša :

  skelet: V Ostravě je zeleně až až, bohužel ale udržované zeleně minimum. To i v malých městech s udržováním zeleně a výsadbou květinových záhonů jsou na tom líp – třeba Hlučín.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.