Úprava vodní nádrže Větřkovice

Město Kopřivnice chce na přehradě vybudovat hřiště a molo.

Město může začít víc investovat do rozvoje Větřkovické přehrady. Rada města minulý týden schválila uzavření nájemní smlouvy na pozemky o rozloze cca 4 000 metrů čtverečních se společností Tatra Trucks, a. s. To je téměř dvojnásobek vloni podnajatých pozemků Místní organizací Českého rybářského svazu Frenštát pod Radhoštěm, která měla uzavřenou nájemní smlouvu s automobilkou na celou přehradu.

„Nyní máme podle smlouvy v nájmu celou pláž a travnaté porosty nad ní. Z uvedeného je zřejmé, že se nám podařilo docílit lepší a stabilnější právní vztah, který nám umožňuje zejména plánovat budoucí investice. Máme zájem pokračovat v rozvoji rekreačního potenciálu přehrady,“ konstatoval místostarosta Dušan Krompolc, jenž je garantem místní části Lubina.

Už vloni zpracovala architektka města Lenka Krhovjáková studii na rozvoj rekreačního potenciálu přehrady. „Tím, že máme v nájmu větší prostor, můžeme podle studie vybudovat molo i dětské hřiště s herními prvky. Proto bude bez zbytečného odkladu vyhlášena veřejná soutěž na zhotovitele. S molem by neměl být zásadní problém, věříme, že do začátku sezony stihneme toto vybavení zabezpečit tak, aby mohlo molo návštěvníkům sloužit. Nevím, zda se nám to podaří i s hřištěm. Ale i když to bude částečně v průběhu sezony, myslím si, že nám to návštěvníci snad odpustí. Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby se nám to podařilo zrealizovat před sezonou. V rozpočtu na to máme cca milion korun,“ dodal místostarosta Krompolc.

Vizualizace možné budoucí podoby mola, které by mělo usnadnit přístup do vody větřkovické přehradní nádrže:

zdroj: koprivnice.cz

Související články


Komentáře

 1. Ondřej :

  Taky by pomohlo, kdyby kolem celé přehrady vznikla pěší komunikace s lavičkami a odpadkovými koši jako u vn Brušperk. Celé okolí přehrady je značně zanedbáváno.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Ondřej: Obejít se to dá pěšky i na kole, je tam vyšlapaná stezka. Ta ale zároveň vede přes poměrně hojně navštěvovanou naturistickou oblast :D

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Xfun :

  Martin: ona naturistická oblast se nyní bohužel nachází v záboru rybářů, stejně jako 90% obvodu přehrady.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. kurt :

  Ondřej: sory větřky potřebují rozšířit pláž a možná tak ostříhat brihádně stromky okolo stezky. Ale určitě ne budovat okruh podobný Brušperku. Zkrátka tím že je to hůře přístupné, jdou tam jen lidi co opravdu chtějí a je tam aspon někde klid. :)

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.