Úprava květináčů u „Železňáku“ a Polikliniky

Ze všech šesti větších a pěti menších květináčů bylo odstraněno veškeré staré křoví i suché roští a nahradila je nová zeleň ve štěrkovém zásypu.

Související články


Komentáře

 1. Rdm :

  Neměl se celý ten prostor náhodou rekonstruovat a udělat tam náměstí? Všechno co tedy udělali, že nahradili květinovou výzdobu (u pizzerie) „zoo“ se stromy?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. aggu :

  Nějak tam postrádám tu „úpravu“ a „zeleň“ ;)
  Po neblahých zkušenostech se sekáním trávy se už Rykalovci nechtějí pouštět do větších akcí a preventivně záhony zahazují štěrkem. Zřejmě považují svoji čtvrť za poušť. Mně se pouště líbí, tomuto konkrétnímu typu pouště se říká serir a já děkuji místní buňce ČSSD za několik funkčních modelů a osvětu přírodních věd. Není to úplně dokonalé, protože tam nasypali štěrk říční, který je zaoblený, a na poušti serir leží valouny s rovnými plochami, opracovanými větrem, ale nebuďme puntičkáři.
  Musím ale podotknout, že v centru jsou přece jenom o ždibeček dál. Tam mají taky jeden model seriru u Lasa, a když zjistili že nemají kam utratit přebytečnou sochu holky s holubicí, tak ji posadili na štěrk a okolí vyzdobili, čímž tu piazzetu dostali na úplně jiný level. Takže si myslím, že by se Rykala mohl plácnout přes kapsu, a poptat se na AVE jestli nemají zas něco fajneho. Nebo jestli by Burda něco nevěnoval. Protože jak říká Adam: „Hlavně, aby se občané cítili dobře“.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 3. Lukáš :

  Rdm: To jsem si myslel taky, když jsem viděl rypadla tak jsem si říkal, že už rekonstrukce začala a ono nic. Navíc jestli se to má fakt celé rekonstruovat tak to byla celkem zbytečná investice a navíc teď na zimu kdy nic neroste.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. acdlcia [msstavby.cz] :

  Ona ta rekonstrukce nejspíš nezačne tak brzo tak je dobře že udělali trochu pořádek alespoň v těch květináčích. Když se se zelení nic nedělá tak si tady stěžujete a když se dělá tak si taky stěžujete. Zdá se mi že je tady čím dál tím více lidí co si jenom stěžují úplně na všechno.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Rdm :

  acdlcia [msstavby.cz]: no moment, zrovna ty dva květináče u pizzerky byly každý rok opečovávány a byl tam hezký květinový záhon, teď tam budou „jen“ stromy.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. Přemek :

  Těším se, až na květináče naběhnou malí cigáni a pubertální fracci…to ty kamínky budou naprosto všude.
  Úklid veřejných prostor na Jihu se nekoná, trénujte doma stabilitu, když pak venku po kamenech budete muset chodit.

  Thumb up 2 Thumb down 5
 7. thvari :

  Přemek: zase hejt na cigoše a k tomu na děti. děti si hrajou. no a? normální rodič si dítě pohlídá, případně po něm uklidí. já se spíš bojím nenechavců, kteří jsou schopni nově navezené kamení či štěrk ukrást a odvézt si neznámo kam. ale věřme v to lepší v lidech! veřejná prostranství bychom si měli hýčkat, používáme je přece všichni.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 8. Rýša :

  thvari: No jo, normální rodič si určitě děti pohlídá a nenormální rodič je mnohdy sám nabádá obtěžovat a okrádat druhé. A že ty nenormální rodičové mezi námi jsou, je snad jasné i vám….
  A určitě s vámi souhlasím, že veřejná prostranství bychom si měli hýčkat, ale zase se najde skupina lidí, kteří je nejen že nehýčkají, ale přímo ničí. A od toho by tu měla být fungující policie a nebát se určitou skupinu lidí, kteří nehýčkají veřejný majetek, ale ničí ho, trestat. Bohužel je to u nás tak daleko, že potrestán bude zase jen někdo a u některé skupině ničení projde.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 9. Vašek :

  Za mě naprosto nepochopitelné. I kdyby měla proběhnout rekonsturkce za dva, tři roky, tak je to přece úplně zbytečné. Někdo tady psal, že tam byl i dokonce snad hezčí záhon, než je tam teď.
  To nejhorší na tom je, že pod těmi „květináči“ jsou doupě potkanů. Chodím kolem nich denně dopráce v pět ráno, doporučuji se každému tam projít a podívat se, jak velcí macci tam pobíhají ; )

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.