Generel rozvoje nemocnice Fifejdy

Významným příspěvkem k rozvoji Městské nemocnice Ostrava (MNO) se stane generel, který pro město zpracuje společnost Rala. Ta zvítězila ve výběrovém řízení, jehož se zúčastnilo šest firem. V úterý 22. listopadu o tom informovali náměstkové primátora Michal Mariánek a Břetislav Riger, přítomen byl ředitel MNO Petr Uhlig.

Generel má být jakousi „kuchařkou“, která zmapuje současný stav areálu nemocnice a navrhne potřeby a směry jeho rekonstrukce, modernizace a další výstavby s vizí na dalších dvacet let. Práce na jeho přípravě, za které bude společnosti příslušet odměna téměř 930 tisíc korun, nemají překročit 14 týdnů. První výstup bude zástupcům města prezentován v polovině ledna 2017, po zapracování případných připomínek by měl být generel hotov v únoru. „Peníze na rozvoj nemocnice jsou. Už nyní je v městském fondu rozvoje MNO 250 milionů korun a očekává se, že do konce roku do něj zastupitelé ‚nalijí‘ ještě dalších 200 milionů. Bobtnat bude i v roce 2017. Jde však o to, využít tyto prostředky racionálně a co nejefektivněji,“ uvedl náměstek primátora Břetislav Riger.

„Generel bude komplexním materiálem, který se stane prvním krokem k postupné rekonstrukci a modernizaci MNO. Jeho realizace přinese další zvýšení kvality lékařské péče, důstojné zázemí pro personál a zejména lepší komfort pro pacienty,“ upřesnil náměstek primátora Michal Mariánek. „Městská nemocnice funguje v Ostravě od 50. let 19. století a za tu dobu se stala její nedílnou součástí. My v této tradici chceme pokračovat,“ dodal.

Nezávisle na generelu bude v příštím roce v MNO zahájena rekonstrukce chirurgie včetně anesteziologicko-resuscitačního oddělení a jednotek intenzivní péče za asi 100 milionů korun. Pokračovat bude zateplování budov a další práce.

Jak informoval ředitel MNO Petr Uhlig, bez ohledu na plánované modernizace je nemocnice i v dnešních podmínkách schopna poskytovat zdravotnické služby na vysoké úrovni. Při reakreditačním řízení v minulých dnech jí akreditační komise udělila bodový zisk 9,8 z 10 možných a naznačila tak, že akreditaci získanou před třemi lety úspěšně obhájí. Oficiální závěry by měly být známy do tří týdnů.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Pepíky :

  Pražákům Tě je tu(u nás v Ostravě) HEJ. Tak projektanti a architekti hurá do Prahy, protože tady už nám pšenka nejen , že nekvete, ale ani nepokvete!!! Breda v Opavě, Karolina, Dům umění, DOV apod. zakázky vyhrané z určitě férových architektonických a investičních soutěží :-) a teď už i nemocnice… Prostě Pražáci mají asi lepší ceny a um! Omlouvám se třeba pánům z Ateliéru 38 nebo Projektstudia pod arch. Kotkem, které třeba má i nějaké celostátní ocenění!

  Thumb up 1 Thumb down 4
 2. PetrP :

  Co to meleš!!?? :D

  Thumb up 2 Thumb down 1
 3. Pepíky :

  CO jako melu??? V Ostravě a okolí je spousta projekcí, kteří by takovou práci zvládli a proč třeba Pleskot nepřizval projektanty a např. statiky z Ostravy, aby se podíleli na projektování DOV?! Hutní Projekt…kdysi Stavoprojekt. Špička v oboru a za 20 let nic… Hlavně že Báňská chrlí architekty a projektanty ve velkém a pokud nenabízejí pojištění a korálky, tak musí do Brněnských a Pražských projekcí, aby se v oboru vůbec uživili!!! Hlavně, žeškola má za kusy peníze. Proč Karolinu neděli Holanďané ale Brňáci, proč nebyla vypsaná architektonická soutěž na Dům Umění, proč budou soutěž na Jatka po Bauhausu dělat jen vyzvané firmy?! atd. atd. atd.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  Pepíky: a tva odpoved na ty otazky je teda jaka? „Prostě Pražáci mají asi lepší ceny a um!“?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Crazym :

  Pepíky: Ntvl, dobrý :DDD https://youtu.be/yQ5C-ewVOcI?t=19m7s

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Pepiky :

  Pro Hynek – jako vedouci pracovník – chcete li manager – ne jedne velke kancelare a firmy na Ostravsku mohu potvrdit, ze o zpracovatelích takových projektu viz DOV jedna jinde naz na urovni architektu, projektantu a toho co kdo umi :-) Prijede borec v BMW XXXX6 a rekne, ze tu praci co jsme dali cenovou nabidku za 2mega, chce za 900 tisíc – ne?!? Tak pak se dozvite ze to zadal firme z Prahy nebo Brna za 3 mega!!! A ještě na to dostane dotace z MSK – viz DOV – To je realita projekci v Ostrave!!! Proc myslite, ze Mrva ma jako takovy patriot kancl i v Praze?! Protože by neprezil ten naval a narust prazksych projeci na Morave!!! A v Praze je práce nasobne vice nez tady… je to jen o rozsirovani teritori a vlivu… Uprimne si myslim, ze kdyby třeba arch. Kotek prisel k DOV a řekl Svetlikovi vizi za miliardy jako Pleskot – a on na to tu hlavu fakt ma!!! tak ho svetlik posle bez vahani do pr… protože je to Ostravaka aco on umi a co mi jako bude rikat…zazil jsem obdobne jednani na nejvyšších i politických postech několikrát… A pak tady architekturu musí delat „Experti“ se zateplovaky – pozor mysleno ironicky :-)

  Thumb up 2 Thumb down 2
 7. aggu :

  Běžná praxe v tomhle „státě“. Ale jak se říká, blbý kdo dává, blbější kdo nebere. Když to jde…
  Ostravští politici asi ve skutečnosti nejsou takoví patrioti, jak ti z Prahy anebo velmistři „patriotismu“ z Brna ;)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 8. Pepíky :

  Pro aggu : Tak Ty jsi uhodil hřebíček přímo na hlavičku… Myslím, že by bylo zajímavé vyjmenovat politiky z Ostravy či Ostravska, kteří pak dělali politiku na vysoké úrovni v Praze a jak se pak k našemu kraji chovali.. začneme Nečasem..Topolánkem… životní prostředí vzkvétalo nejvíce za majitele lázní Darkov :-) apod. a nemusíme ani končit mistrem nad mistry Palasem a hádejte kam se bude vracet bývalý ředitel FNO Němeček a co se bude dít?! Myslíte si, že v Praze nebo nedej Bože v Brně by prošlo, aby celkovou koncepci nemocnice U Sv. Anny nebo Motole dělal nějaký architekt z Ostravy či Opavy nebo Kopřivnice :-) ha ha…ha ha.. Ti mají kumšt sehnat dohromady za 5 let tolik práce co průměrná kancelář v Praze za 3 měsíce :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.