Ubytovna Sokolská třída

Všichni, údajně problémoví, obyvatelé již nestojící ubytovny na Sokolské třídě dostali náhradní ubytování.

S plánem demolice přišel městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz za vedení hnutí Ostravak. Samotnou demolici nakonec financoval magistrát vedený hnutím ANO 2011.

Objekt byl zdemolována a všichni obyvatelé dostali náhradní ubytování. Proč tedy došlo k demolici, když objekt nebyl ve špatném technickém stavu a obyvatelé očividně nebyli tak problémoví, když dostali náhradní bydlení jinde je záhadou.

Město si tak dobrovolně ubralo vlastní ubytovací kapacity. Vytvořilo další proluku bez vize… Zbytečná investice s pachutí rasismu a populismu.

Dotaz:

Velmi často se řeší demolice ubytovny na Sokolské třídě. Může tedy město/obvod sdělit, kolik lidí z této ubytovny dostalo náhradní bydlení? A kolik jich nedostalo? A jaký je aktuální plán se vzniklou prolukou?

Odpověď:

V budově na Sokolské třídě poskytovala organizace Centrum sociálních služeb Ostrava, o.p.s., a to sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Náhradní ubytování dostali všichni klienti. Plán s plochou – na místě bude zeleň, v tuto chvíli není plánována v lokalitě žádná náhradní výstavba.

Bc. Petr Havránek / Redaktor / Zastupující tiskový mluvčí MMO

Související články


Komentáře

 1. thvari :

  diky, mate naprostou pravdu, at me tu vsichni vyminusujou, ale je to jen odporny populismus, rasismus a tridni nesnasenlivost k chudym vrstvam. proste ostravak vysel vstric lidem, kteri aplikujou princip NIMBY na ostatni lidi, takze „zadne socky ani cigosi mi za rohem bydlet nebudou“. samozrejme, ze se ti lidi premisti jenom nekam jinam. ale vsichni zucastneni v tomhle nesmyslu jsou navysost spokojeni. sousedi, ze maji „svoloc“ pryc, ostravak, ze mu to tihle hodi a zas je zvoli ke korytum

  Thumb up 25 Thumb down 18
 2. Adam Třetí :

  Té budovy a nesmyslné demolice je mi taky líto… pokud k té demolici nevedl technický stav, byla to kravina. Nicméně není integrační politika ve věci romské problematiky aktuálně taková, že je nutné odstraňovat místa s větší koncentrací problematických romských rodin (hlavně těch s dětmi) a ubytovat je na různých místech? Pokud se toto podařilo, pak ok. Neobhajuji tu demolici, samozřejmě…

  Thumb up 6 Thumb down 4
 3. Loprais58 :

  Tridni nesnasenlivost k chudym,populismus (jen tam chybi pravicovy),cigosi,tak tuhle retoriku jsem naposled slysel za minuleho rezimu.Trosku levicovy,ne?Myslim,ze sem zbytecne tahate nejakou aktivistickou propagandu.Urazite a dehonestujete normalni obcany nejakou,vami vymyslenou,nalepkou rasistu.Omlouvat problemy,byt slepy k problemum,hazet je na jine,ale nemerit stejne,je ubohe,stupidni.Pokud je zde nekdo rasista,tak jste to vy.Vy preferujete jednu skupinu nad druhou.Nikdo tady neni apriori proti vami zminenym skupinam.PS Ten dum se zboril,stalo se.Ucinil tak mnou nenavideny Ostravak,ano.Obyvatele maji nahradni bydleni,dobre.Ted jde jen o to,aby tam stalo neco smysluplneho,treba bytovy dum

  Thumb up 19 Thumb down 10
 4. Pavel :

  Sice u toho bezptostredne nebydlim ale jsem rad ze je dole. Takova ubytovna se do temer centra mesta a klidne lokality nehodila. Docela to prokouklo.

  Thumb up 15 Thumb down 13
 5. MM :

  Bydlím v sousedství a je pravda, že ubytovaní dělali v okolí nepořádek. Vyhazovali odpadky z okna, chovali se jako čuňata. Ano, mohou za to ti lidé, ale také za to může většinová společnost. Proč? Protože nejsme schopni vymáhat základní slušné chování. Pro policii je výhodnější řešit člověka s příjmem a hypotékou než sociála. Na tom si nic nevezme. Kamarádka pracuje na úřadu práce a říkala jak to funguje. Neustálé vyhrožování fyzickým násilím, řvaní, slovní útoky. Výsledek? Než aby se úřednice hádala s takovým „klientem“, radši mu to přiklepne.

  Takže když jim chování nese ovoce, proč by cokoli měnili? Chyba je u nás. Vymáhat povinnosti se musí u všech stejně. Jenomže to tady není a nebylo. Na sociálně vyloučené neplatí nic, stejně jako ty nejvýš postavené (například premiér ČR). Nejvíc se šlape po střední třídě, které dochází trpělivost. Osobně nechápu, proč na úřadech, které řeší výplatu dávek a podobně není kamerový záznam jednání včetně zvuku. Jakmile by si cokoli, kdokoli dovolil, jde bručet. Vyhrožovat zaměstnanci státu, že se něco stane jeho rodině, to je totálně přes čáru.

  Každopádně bourat tuto budovu byl totální nesmysl. Bylo to populistické a politické gesto, které samozřejmě nevyřešilo vůbec nic. Místo startovacích bytů nebo bytů pro seniory nemá obvod nic. Velká škoda!

  Thumb up 35 Thumb down 6
 6. Adam Třetí :

  MM: Kamarádce řekněte, že tady máme Zákon č. 251/2016 Sb., kde se znevážení úřední osoby trestá pokutou až 15 000 Kč. Mimochodem, jen v roce 2017 byl údajně tento druh pokuty k osobám nadávajícím úředníkům uplatněn 572x, takže ta teze o tom, že na sociálně vyloučené neplatí nic, není asi úplně 100% platná.
  Jinak ideově spíše s příspěvkem souhlasím.

  Thumb up 9 Thumb down 6
 7. Jan :

  Mam tak trochu pocit,ze Martin hraje na politickou notu a hlavni duvod je jasny.Vyzvednout absolutni a svele Piraty…podle me absolutne nevolitelnou stranu v parlamentu a potopit zbytek.Je usmevne ze borec pochazejici z vesnice chce pomoci sveho webu ovlivnovat verejne mineni.

  Thumb up 14 Thumb down 18
 8. MM :

  Adam Třetí: Jak se říká, tam kde nic není, ani smrt nebere. Jak postihnete pokutou někoho, kdo nic nemá? Nejsem zastáncem za každou prkotinu posílat lidi do lochu, ale minimálně veřejně prospěšné (vymahatelné) práce jsou dobrým nástrojem. Na tyto lidi pokuty bohužel neplatí. Druhá věc je kolik lidí takové jednání ze strachu nahlásí. To máte jako s krádežemi, lidé hlásí sotva polovinu.

  Thumb up 9 Thumb down 3
 9. Adam Třetí :

  MM: V tom bych souhlasil, pokuta nemusí být vždy řešením, ten zákon ostatně není úplně šťastný. Posílat do lochu za urážku je nesmysl, spíše opravdu ty veřejně prospěšné práce. U fyzického napadení či vyhrůžek, tam to už je trestný čin – tam už bych se nebránil ani tomu poslání do lochu.

  Jan: Ať už je Martinova motivace jakákoli (a mně je to fuk, protože s tím, že ta stavba neměla jít k zemi, souhlasím – byl to ryzí populismus), proč by nemohl člověk pocházející z vesnice ovlivňovat pomocí webu či jakkoli jinak veřejné mínění? Jako chápu, že tu svou jedinou volitelnou stranu KSČM (případně její odnož ANO s stbákem v čele) nedokážete dostat z hlavy, ale kádrovat podle původu, to už snad nechtějí ani oni, když podporují největšího oligarchu v dějinách ČR i Československa, ne? :DDDDDD

  Thumb up 8 Thumb down 6
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Loprais58: Čím urážíme ostatní občany? Čím preferuji (a které) skupiny nad jinými? Pokud tedy ti, kteří tedy dělají bordel, dostali bydlení jinde. Co se vyřešilo?

  Jan: Nálepkování k české nátuře opravdu asi patří.

  Namísto toho, aby jsi argumentoval, proč tedy měl být objekt zbourán, poukážeš na můj původ. Nevím, v čem by měl být problém, že pocházím z vesnice.

  Prosím, nějak mi rozveď „borec z vesnice“, nerozumím tomu.

  Prosil bych chlapci argumenty, ale ne typu, že jsem z vesnice nebo rasista vůči bílým. Ď

  Thumb up 10 Thumb down 8
 11. Alex :

  V tomhle pádě bych souhlasil s MM.
  S tím, že bych dodal jednu důležitou věc. Zařídit to tak, aby paraziti měli život složitější než běžná, produkující populace, je prostě velmi drahé. V tom to spočívá. Na sociálních a pracovních úřadech chlapa nezaměstnáte, žena proti arogantním klientům máloco zmůže. Platit ochranku nebo ochranné asistenty – velmi drahé. Kontrola v bydlištích, dodržování zásad péče o děti, školní docházky, veřejného pořádku, dokazování nezneužívání dávek = většinou konfliktní, potřeba speciálního personálu, možná změn legislativy = velmi drahé. Zavírat lidi do vězení = velmi drahé.

  Vyplácení sociálních dávek a „nevidění“ problémů, pokud nepřerostou civilizačně únosnou úroveň, stojí nesrovnatelně méně veřejných prostředků. Dokud „nepřizpůsobiví“ zůstanou okrajovým jevem (zatím tomu tak u nás je), většina nebude chtít, aby volební strany v tomto ohledu plánovaly investování řádově vyšších veřejných peněz. To je jádro problému.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 12. Jan :

  Martin [msstavby.cz]: Ty jsi nalepkoval komentare typu populismus,rasizmus vuci ostatnim tady byl prezentovan nekolikrat.Nechapu co te nuti se furt v te ubytovne se babrat.Ze ti nevadi,ze v lokalite Muglinovska,nebo v Karvine se budou bourat nebo se zbourali vybydlene bloky za statni penize…taky bychom mohli argumentovat,ze to mohlo byt skvele startovaci byty pro mlade nebo duchodce.Ja treba pozoruji ze v Ov se spousta veci meni k lepsimu,ale taky vidim az na male vyjimky,ze pred timto problemem mesto dava hlavu do pisku… Ze se z nekterych lokalit kvuli teroru musi obycejny clovek vystehovat,jak chce radnice bojovat s odlivem obyvatel kdyz jsou lokality,kde se tam neda zit,protoze ma strach sebe a deti….toto ty neustale obhajujes.Proc v nekterych mestech jsou aspon zrizeny bezdoplatkove zony a v Ov je s tim problem.Proc v lokalite Cerveny Kriz neni toto zavedeno.Kdyz jsou tam takove problemy,cast opravenych bytu melo slouzit k bydleni studentu,jenze kdyz tam natahl takovou svetoc i ze Sk…ted se ty studenty tam boji pustit…to je vyjadreni majitele se kterym tady v min.hovorili…a nabulikoval vam peknou pisnicku.

  Thumb up 16 Thumb down 4
 13. Michal :

  Clickwhoring, ať se nám tady rozproudí těžce upadající diskuse…

  Thumb up 0 Thumb down 7
 14. Jan :

  Michal: Kdyby tady jiz po nekolikate Martin nevytahoval tu ubytovnu,tak tady komentare nepise.

  Thumb up 7 Thumb down 4
 15. Crazym :

  Jan: Sakra je to jejich web a můžou si na něm prezentovat co chtějí a klidně stále dokola. Nikdo tě doufám nenutí to číst. Jen pro pořádek, můžeš mi napsat kde v těch pár úvodních větách před dotazem je konkrétně nějaká nepravda? A netahej tam zbytek republiky a vynech to slovo rasismus, ten jediný je sporný ale to je vždy jak víš a populismus v tom byl určitě, o tom se snad nebudeme přít ne?
  Mmch taky vidím, „že v Ov se spousta veci meni k lepsimu,ale taky vidim az na male vyjimky,ze pred timto problemem mesto dava hlavu do pisku…“ takže s Tebou i částečně souhlasím ale brečíš na špatném hrobě a jedinou Tvojí adekvátní reakcí při nesouhlasu jak a kam vedou svůj web by bylo přestat ho podporovat návštěvností a pokud by vás byla většina ono by se to vyřešilo samo ne? :-)

  Thumb up 6 Thumb down 6
 16. Martin [msstavby.cz] :

  Jan: Namísto toho, aby jsi mi odpověděl na to, co má znamenat „borec z vesnice“ odbíháš od tématu, radíš o čem máme psát, vše otáčíš. Ale jednoduchá odpověď stále nikde. Asi jsi měl důvod odkazovat se na to, odkud pocházím. Nebo plácáš jen tak?

  To že údajně preferuji na webu Piráty už raději neřeším vůbec.

  Ale k tvému příspěvku. Tento článek se zabývá demolici ubytovny na Sokolské. Proč bych tady měly řešit jiné lokality? Je to složité téma a pokud budu někdy chtít napsat o tom, proč se demolují celé domy v Karviné, tak to udělám. Tento článek je zbytečné demolici objektu na Sokolské. objektu, kde technický stav byl zcela jiný, než u tebou zmíněných objektů v Karviné. Nevím, ale přijde mi, že nerozumíš textu a pod rouškou anonymní internetové diskuze si píšeš co chceš. Vlastně ani jeden tvůj příspěvek není k tématu článku.

  „Kdyby tady jiz po nekolikate Martin nevytahoval tu ubytovnu,tak tady komentare nepise.“
  A k tomu, že zde pořád zmiňuji tuto ubytovnu. O čem píšeme je naše věc. Co si čtenáři přečtou je jejich věc, kde budou komentovat je také jejich věc.

  Takže závěr se opět ptám, jaký má vliv a význam „borec z vesnice“.

  Thumb up 5 Thumb down 6
 17. Mouřenín :

  Lepší borec z vesnice, než č**ak z města :D

  Thumb up 11 Thumb down 8
 18. Mouřenín :

  Mouřenín: Každá rozumná bytost pozná, že jediný člověk, který s tím mým předchozím tvrzením nebude souhlasit, je právě ten č**ak z města. Mínusem vlastně tedy stvrzujete svou identitu :DDDDDDDDDDDDDDDDD

  Thumb up 3 Thumb down 8
 19. Jan :

  Martin [msstavby.cz]: Nezlob se vyrustal si na vesnice uplne odtrzeny od reality mesta.Resis pitomy jeden barak,coz z pozice mesta kde tech baraku je tisice je uplne bezpredmetne.Hnuti Ostravak uz tam neni,tak musime sit do Ano.Ja jsem pro ruseni ubytoven nebo provozovani obci nebo ze souhlasem obce a snizeni platby za predr.najemne.Na jihu chteli vykoupit Hlubinu a postavit parkoviste..to by jsi tady nad tim onano.val.Tisice lidi resi problemy kde dochazi k vybydlovani,trestne cinnosti,nasili,snizeni hodnoty jej.nemovitosti,zneuzivani davek atd…jinak si zaplat msdenik.cz ostudy Ostravy..tam je nekolik clanku na tema ubytov.co se tam deje.Vcera vysly Vitkovice Erbenova.Dle tebe je ale vse v poradku…vzhledem k tomu,ze pred nedavnem nazval i obyvatele Sl.Kamenice nacisty..nekdy se ti fakt divim.

  Thumb up 8 Thumb down 5
 20. JanDa :

  Jan: Já jsem se v centru tohoto města narodil, kromě 6 let studií ve a 3 let studií v Holandsku tady žiji stále už 40 let. A přesto mi není lhostejné, že se ta budova zbourala. Píše to zde i spousta dalších residentů – nepřijde ti tedy tvrzení o tom, kde kdo vyrůstal, bezpředmětné?
  Zkus se zamyslet spíše nad tím, že když má někdo rozum, může mu vadit, že se takto šíleně plýtvá. Ten dům byl v únosném stavu, po rekonstrukci fasády a interiérů by z něj mohlo být důstojné bydlení třeba pro začínající rodiny s dětmi, nebo třeba pro seniory, to je úplně fuk. Zbourat dům, který je funkční, může jen naprostý buran, pokud ten člověk samozřejmě nemá záměr, jak to místo využít lépe – což se v tomto případě nestalo.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 21. Martin [msstavby.cz] :

  Jan: To je snad vtip ne? Na vesnici jsem prožil dětství, ale převážnou část ve městě. Do Ovy jsem chodil na střední a ted i na VŠ a trávím tam vlatně velkou část volného času. Ale to je asi jedno viď. Co vytáhneš dál? Že lidi z města neví odkud je maso, nebo neumí naštípat dříví? A všechny blond ženy jsou zákonitě tupé?

  Ta anonymita internetu je opravdu krásná, pokud se tak nebavíš běžně, ale opravdu s tebou nebudu probírat sexuální praktiky. Promiň.
  Vypisuješ to, co není předmětem článku. A neobhajuji vybydlování domů a nehaním bezdoplatkové zóny.

  Nevím, co si o tom myslíš ty? Taky na potkání jen tak hajluješ? https://www.spiegel.de/wissenschaft/mensch/chemnitz-krawalle-wie-man-nazis-erkennt-a-1225712.html

  A rada od někoho z vesnice, když si Denik otevřeš v anonymním okně prohlížeče, vidíš celý článek a nemusíš nic platit. Asi tak k úrovni Deníku a poslední době i obsahu.

  Thumb up 4 Thumb down 7
 22. Monco :

  Martin [msstavby.cz]:
  Co máš proti obsahu Deníku? Já jsem naopak rád, že se o tom konečně začalo nahlas mluvit. Žiju 100 metrů od Červeného kříže v Mariánkách a to, co tady ta verbež předvádí je něco neskutečného. Jestli to takhle půjde dál, tak do 10 let všichni slušní lidi z Ostravy utečou a bude to tu jedno velké gheto. Ale mám dojem, že ty a tobě podobní lidi to prostě nechtějí vidět.

  Thumb up 7 Thumb down 9
 23. Martin [msstavby.cz] :

  Monco: Ono se to začalo dít teď, že o tom Deník začal psát? Asi ne, že. Začal cílit na témata vhodná pro většinu v Ostravě.

  Tak jasně, za 10 let se v Ostravě protočí 300tis lidí. Armagedon kdy?

  Thumb up 3 Thumb down 2
 24. Crazym :

  Monco: Hihi, myslíš tihle Slušní lidi? https://t.cncenter.cz/ras-cz/3-origin-4994101.jpg?t=LzEwODB4NjA4L3NtYXJ0&h=WUtyGTTorUb48qtzoewZyw&e=2145916800&v=1 Protože u těch jsem rád, že jsou zatím jen v Brně, tady chodí podobní akorát mají jiné trika nejčastěji je potkávám na Baníku a jako „sekuriťáky“ na Stodolní a to bych byl docela rád kdyby se Tvoje věštba vyplnila :DD

  Thumb up 4 Thumb down 4
 25. Jan :

  Monco: Martina v tomto neres.Spis se divim ze predstavitel mesta DW tady prispiva.Tomas ma cislo na Babise,ale problem tady nikdo neresi.Copak je tak slozite vratit do zakona prispevek smi byt poskytnut vyhradne ze souhlasem obce.A to potom umet pouzit.Prijdu z obce na kontrolu treba do kokality Bileho Krize,necham si udelat seznam
  bydlicich a reknu majiteli odstehuj vsechny ze SK zpet do Sk,kdo neni z Ov at jde pryc,kdo dela bordel zbav se ho…pokud tak neucinis odebereme prispevek na bydleni a doplatek vsem.Pokud tu dotahnes jine lidi pobirajici prispevek a neni na seznamu.Odebereme souhlas o poskytnuti prispevku vsem. Velice rychle by to fungovalo.Na jihu chteli vykupovat ubytovny,ale nikdo nechce prodavat..ono zlaty dul je zlaty dul,ze?Tak poslu nabidku s odhadni cenou pokud majitel nesouhlasi poslu
  rozhodnuti o odebrani prispevku na bydleni vsem.Pak by tam lide mohli bydlet jen za svoje.a razem cena spadla,ze?Poslu opet nabidkovou cenu z Obce.Ubytovna razem prodana za odhad.Copak je to tak slozite.Ono by to asi chtelo nejakou diskuzi z velkou radnici…

  Thumb up 5 Thumb down 5
 26. Monco :

  Crazym:
  Ne, děje se to celý můj život a bohužel se to neustále zhoršuje. Nevím, co myslíš tím, že „Deník začal cílit na témata vhodná pro většinu v Ostravě“ to je snad dobře ne? Protože toto je hlavní důvod proč perspektivní lidi z Ostravy odcházejí (to je fakt a je potřeba si to připustit). Jinak je Ostrava celkem dobré místo pro život v porovnání s Brnem nebo Prahou. Ale nikdo nechce žít v místě, kde se necítí bezpečně.

  Martin [msstavby.cz]:
  Jakou to má souvislost s mým komentářem?

  Thumb up 4 Thumb down 2
 27. Monco :

  Crazym:
  Martin [msstavby.cz]:

  Sry přehodil jsem odkazy, odpovědi platí naopak.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 28. Crazym :

  Monco: Ty jsi nepochopil, že Tobě a tvé předpovědi fandím. Cituji: „Jestli to takhle půjde dál, tak do 10 let všichni slušní lidi z Ostravy utečou“ a jestli tam nevidíš souvislost slušný to člověče, tak ti už nemám jak pomoci, zůstaneš v ghettu :DD

  Thumb up 1 Thumb down 6
 29. Adam Třetí :

  Jan: Pokud je to tak jednoduché, jak říkáš, proč nejdeš do politiky a něco s tím neuděláš? Nebo proč si nedáš schůzku s někým z radnice a své vize jim nepředstavíš? Jen bych rád dodal, že pro většinu těch jednoduchých věcí, o kterých píšeš, bys musel spíše do té nejvyšší politiky, pozměnit pěkně hromadu legislativy, a to včetně ústavy ČR, protože vyhrožování podnikatelům a bránění jim ve svobodě podnikání, to naše ústava (naštěstí) nepovoluje. Tak hodně štěstí, Honzo :DDDDD

  Monco: ‚Nevím, co myslíš tím, že „Deník začal cílit na témata vhodná pro většinu v Ostravě“ to je snad dobře ne?‘ – ne, není to dobře. Výběr téma na základě toho, co je vhodné pro většinu, tedy konkrétní zaměření na cílovou skupinu, by mělo být pro novináře až sekundární. Tohle je typické pro bulvár, a proto již v podstatě Deník bulvárem je. Primárním kritériem novináře pro výběr tématu má být důležitost a naléhavost.

  Thumb up 5 Thumb down 4
 30. Jan :

  Adam Třetí:Ano je to jednoduché. Mimojiné jistě víš, že tento zákon pokud se nemýlím je nadále v platnosti a před pár lety byl aplikován.. jak jsem viděl majitelům ubytoven z toho bylo poměrně uzko.Dokonce si pamatuji jak obyvatele Hlubiny uklízeli vyhozené kočárky z oken z Komerční banky pod ubytovnou. Bohužel Radní po celé ČR zřejmě nedostali metodické pokyny jak postupovat.(myslím s tím co Třeba Liana Janáčková jasně řekla obyvatelům ubytovny na Výstavní, že jim nebude na základě rozhodnutí obce přiklepnut žaden příspěvek(nedivím se jim měli učinný nastroj na obchodníky s chudobou)…tady byla chyba.Obec měla nastavit podmínky tak jak jsem psal.Jedinou věc kterou na základě stížnosti od obyvatel ubytoven byla, že tehdejší Ministr Vnitra Chovanec(mimojiné nevím o žádném zákoně, který by to specifikoval jen prohlašení v tv) toto změkčil a nastavil tak, že teď se muže , ale nemusí(pokud nemusí tak to z logiky věci dělat nemusí) pracovní uřad na základě podnětu obce…Chce to jen zpětně nastavit, že musí obec vydat souhlas k poskytnutí a pak máme velice učinný nástroj na jakékoliv obchodníky s chudobou. S tou ústavou je to z tvé strany přestřel, nikdo nebraní nikomu podnikat, nikdo nevyhrožuje..pokud budou obyvatele u podnikatele bydlet za své: formou nájmu…je vše v pořádku.Pokud dostává příspěvky a doplatky na bydlení je zcela logické, že poskytovatel a dohl.uředník nějak nastaví podmínky.Mimojiné třeba cca. 2-3roky zpět si nastavilo město požadavky, že občané vůči obci musí mít bezobslužnost a nebo aspoň částečně dluhy splácet.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 31. Monco :

  Jan:
  Souhlasím s tebou. To, co navrhuješ by byl asi způsob, jak situaci relativně zlepšit. Nicméně podle mě by se neodstranila příčina problému jako takového. Dokud bude někdo práceschopný dostávat peníze od státu, aniž by za to musel vrátit nějakou protihodnotu, tak se můžeme bavit pořád dokola, ale problém se neodstraní, jen se přesune jinam. Ale to už je koncepční věc, která se musí řešit legislativně na celostátní úrovni.

  Adam Třetí:
  OK, tak ještě poslední reakce. Nejsem teda novinář, ale zajimálo by mě, podle čeho se určuje důležitost a naléhavost tématu? Selským rozumem bych řekl, že to je to, co je důležité pro většinu lidí žijících v dané lokalitě nebo je to to, co je důležité pro novináře?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 32. Dejv :

  Jan: jen si odložím pro místní bílé rasisty, ať si zametou před vlastním prahem.
  https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/sidliste-v-ostrave-jihu-bordelari-dostavaji-vyuctovani-za-uklid-20190925.html

  Thumb up 0 Thumb down 7

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.