Thermopark Hulváky

Mariánské Hory a Hulváky přišly s nápadem postavit na místě bývalého hulváckého koupaliště termopark a centrum pro volnočasové aktivity. „Pracovně jsme naše snažení nazvali Thermopark Hulváky. Nestavíme koupaliště ani nechceme konkurovat aquaparkům. Počítáme s několika bazénky naplněnými jodobromitou vodou. Základní myšlenkou je vytvořit sportovní, rekreační a oddechový komplex, které by mohla využít co nejširší skupina lidí,“ přiblížila projekt starostka Mariánských Hor Liana Janáčková.

Obvod chce projekt představit městu, které je vlastníkem pozemků, a má tak hlavní slovo v tom, co se bude s plochou na Hulváckém kopci dít. „Nebráníme se iniciativě obvodu. Také město má zájem z této lokality vybudovat místo, které bude sloužit k volnočasovým aktivitám Ostravanů. Zatím jsme nebyli seznámeni s projektem mariánskohorské radnice, nemůžeme se tak k jeho jednotlivým bodům vyjádřit,“ sdělila mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská s tím, že město by rádo spojilo areál bývalého koupaliště s areálem Benátky. „Rada města postupně zváží i další projekty,“ doplnila Vojkovská.

S tím ostatně počítá i projekt Mariánských Hor. „Do budoucna by to určitě bylo možné. Navržený areál by měl přesáhnout hranice obvodu přes Plzeňskou ulici směrem k nivám Nové Vsi,“ doplnila Liana Janáčková.

Vedle termoparku by nový areál měl nabídnout i řadu dalších aktivit.

Zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Martin [msstavby.cz] :

  Nápad dobrý.
  Architektonického hlediska propadák ! To navrhl nějaký penzista :o) …

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. marian :

  uděluje se nějaká anticena za architekturu? podle ms deníku je autorem tohohle průšvihu nějaký Jaromír Pokorný – žhavý kandidát… Snad ten nápad projde, ale proboha ať to nevypadá takhle. Tohle je jak nějaká rádoby architektůra z devadesátých let (nedělal ten chlap krajský úřad?) Taky mi to připomíná výrobní halu někde v průmyslovém parku…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Michal :

  Tak raději „we love the 90s“ než Drážďany 1945.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Crazym :

  V budově bývalého koupaliště jsem měl před lety pronajatý prostor. Tohle spíš než návrh nové budovy vypadá jako že někdo recykloval nějaký původní projekt na rekonstrukci té budovy. Proto to možná vypadá jako paskvil z devadesátých let… :-) A jestli v tom má prsty Janáčková, tak poťěš pánbůh, protože ona je ta co stála za tím průserem co se tam stal a už dvě hodiny po zasedání na kterém se rozhodlo že to půjde do kytek stěhovala se svým dupákem inventář směrem na Ostravici do svého penziónku aby v zápětí měla plnou hubu toho jak to tam ten cigán co to měl v nájmu rozkradl. Od té doby té špíně nevěřím ani slovo, protože jsem to viděl na vlastní oči.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Evžen :

  marian: A víte vy, že si „architektura“ píše bez kroužku nad „u“? :-) Jinak souhlas.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. MM :

  Crazym: Máte pravdu, Janáčkova je zhouba Mariánských Hor. Vládne tam už desetiletí a výsledek je tragický. Řekl bych, že je to čtvrť, která upadá. Ano staví se na volném prostoru u Sokola Tůmy, ale v tom nemá prsty. Mluvím o tragických cestách, chodnících, chybějících lavičkách, zanedbaných parcích, zeleni atd. Jediná její politika je boj proti cigošům, což je zoufale málo. Navíc se zeptejte jak se za její vlády privatizovali domy na 28. října, s některými lidmi byla jedna ruka. Je to ostuda.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. marian :

  evžen: ta z devadesátých let co jsem měl na mysli byla „architektura“ nebo architektůra.
  jinak mylsím, že janáčková je standartní český politik u moci, nevybočuje nijak z řady. tzn. nakumulovat funkce, platy, benefity, leštit si ego, přesouvat majetek směrem k sobě a rodině. veřejný zájem až na posledním místě, ale to je spíš přání – veřejný zájem je totiž pod jejich rozlišovací schopností. a český volič je stále dokola volí… to je nevýhoda demokracie – nastaví zrcadlo. v českém případě to není pěkný pohled.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. marian :

  http://www.reflex.cz/clanek/nazory/47594/kde-jsi-rakousko-cesi-si-neumeji-vladnout.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. thrpst :

  Velebnosti, chce se mi blejt.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. aggu :

  Nápad vynikající, s podivem že to už dávno nefunguje. Návrh ve studii zrůdnost, zcela v duchu a měřítku současného vedení mariánskohorské radnice.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.