Těšínská x Na Baranovci

Již delší dobu je možné pozorovat stavební aktivitu poblíž ulic Těšínská a Na Baranovci,. Má zde však zatím vyrůst myčka automobilů.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. Cyklista :

  Je to přesně ta devalvace území, kterou jsem zmínil u hal na Zárubku. Místo toho, aby se město snažilo buď vybudovat/obnovit koridor centrum – Trojice – Ema – ZOO, nebo zde umístit bytovou zástavbu, tlačí do blízkého centra města „lehký průmysl“ …

  Thumb up 27 Thumb down 0
 2. Nuny :

  Cyklista: Já absolutně nechápu, jak je možné takový “balast” stavět na tak důležitém místě. Na jedné straně plno řečí o kvalitním plánování (V tomto je až komický podcast MAPPA vysílá, který jakoby nemluvil ani o Ostravě, jak je všechno sluníčkové) a na druhé tyhle zrůdnosti – krabice, “dálnice” a automyčky na jednom z nejcennějších území v Ostravě.

  Thumb up 13 Thumb down 0
 3. Crazym :

  Nevím co furt máte, žádný lehký průmysl zatím nevidím, je tam vpravo pod svahem základ myčky a vlevo by měl být dům https://screenshot.cz/WZ138/ což je normální občanská vybavenost.
  Co je ale zajímavé a budeme to zřejmě vídat častěji díky tomu kam směřuje situace s cenami všeho je, že se na plotě objevila cedule „na prodej“ https://screenshot.cz/8QQ5K/ a současně se začalo stavět. Někdo buď přecenil síly, nebo turbulence na trhu způsobují finanční problémy.
  https://hvbreal.cz/nemovitosti/pozemek-stavebni-komercni-prodej-ostrava-mesto-slezska-ostrava-n2214765-nid17080.aspx

  Thumb up 2 Thumb down 4
 4. Rado :

  Crazym: Je to maras. Stále se opakují stejné chyby. Ukažte mi někde v centru Olomouce, Brna, Prahy či jiných větší měst, myčku. Slyšíme kecy typu, vrátit život tam a tam a naráz postavíme něco, co jde do křížku s občanskou vybaveností. K čemu je pak MAPPA?

  Thumb up 7 Thumb down 3
 5. aggu :

  Rado Tahle lokalita není centrum Ostravy. Zatím bych ji neoznačil ani za širší centrum Ostravy. Možná za 5-10 let, nyní ne.
  Gmaps, 10 vteřin práce:
  v širším centru Brna je cca 10 myček
  v širším centru Ostravy jsou cca 4 myčky
  v širším centru Prahy je cca 6 myček
  Myčka aut není v rozporu s ničím.
  Jedna myčka aut v centru Ostravy je přímo vedle jedné velmi dobré restaurace.
  MAPPA byla zřízena proto, abyste měl na co nadávat.

  Thumb up 7 Thumb down 11
 6. Nuny :

  aggu: Ty máš bipolární poruchu ? Nebo musíš být za každou cenu vždy v opozici ? Kdyby napsal, že je to ok, že je to periferie, tak se klidně vsadím, že budeš psát něco o tom, že je to 600m od centrálního náměstí a že je to cenné území, které si zaslouží jiný přístup etc.

  Thumb up 8 Thumb down 5
 7. aggu :

  Nuny: Tvou úroveň online psychiatra nechám stranou ;) Jen tě upozorním, že si se ke mně v poslední době vyjádřil dvakrát, vždy tě téma vlákna nezajímalo, jen ad hominem urážky.
  Už tě s tím nebudu otravovat, pokud ti pomáhá, fajn ;)
  Sorry za off topic.
  Cena území je vágní pojem. Parcela si nemůže nic zasloužit. Je to parcela. O tom co zde bude stát rozhoduje ÚP a vlastník. V tuto chvíli (rok 2022) je to ryze postindustriální kout města. Kousek odsud byla třeba koksovna.

  Thumb up 4 Thumb down 11
 8. Cyklista :

  aggu: Koksovny a doly byly „všude“ po Ostravě. Konkrétně toto území sousedí s bývalou kosovnou a dolem Trojice a nedaleko byly doly Josef a Bedřich. To znamená, že tady nemůže nic existovat? Zrušíme Černou louku, protože tam byl důl Antonín? Uděláme ghetto z Karoliny, protože tam byla koksovna? Možná bychom měli vystěhovat lidi z okolí 30.dubna, protože domy tam stojí na bývalém odvalu dolu Jindřich….

  Jen jsem podotknul, že se město vzdává dalšího potencionálně velmi zajímavého území. Touto stavbou se dokonale zakonzervuje účel využití celého okolí na dlouhé desítky let…

  Thumb up 19 Thumb down 0
 9. Eli :

  Cyklista: Ano, taky si myslím, že tato oblast, tak blízko centra, by měla být zastavěna jinak než myčkou.

  Thumb up 14 Thumb down 0
 10. thvari :

  U tohoto konkrétního území je až frustrující, jak nejsme schopni ráz tak pěkné lokality změnit k lepšímu. Ta diskuze asi není o tom, zda je tam zrovna jedna automyčka nebo ne, ale kolik těchto periferních funkcí (autosalon, autoservis, obrovský sklad, myčka, benzina, výpadovka) jsme schopní nahňahňat na tak lukrativní území nacházející se 100-200 metrů vzdušnou čarou od nejdražších částí Slezské, centra Ostravy nebo dnes velmi populárního nábřeží.

  Člověk by doufal, že když to není přímo u frekventované Bohumínské, stojí tam zámeček a radnice Slezské a za 10 minut jste pěšky na Masarykáči, tak by to jakože mohlo někoho trknout, že je to fajn místo, kde se bude dobře bydlet. A ono ne.

  Thumb up 21 Thumb down 0
 11. aggu :

  Cyklista: No koksovny rozhodně nebyly po celé Ostravě ;) Existovat zde může kdeco, ale pokud nejsou vyřešeny dvě základní věci – dálnice Bohumínská/Frýdecká + nedokončení sanace znečištění v areálu Trojice (které mimochodem torpéduje magistrát / nebo sám Macura, teď nevím), tak nemá moc cenu se rozptylovat nějakou myčkou. Která může klidně existovat i v obytné zóně.

  Thumb up 3 Thumb down 8
 12. avin :

  aggu,tvé názory jsou někdy těžko pochopitelné….

  Thumb up 6 Thumb down 4
 13. avin :

  …a dodatek: myček je v Ově dost a dost, zmatky nechápu, proč zase jedna zrovna na tomto místě kousek od centra.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 14. avin :

  opravuji : místo zmatky má být: a tak

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. Crazym :

  Už se rýsuje příjezdovka z ulice Na Baranovci https://screenshot.cz/2UQMQ/

  Thumb up 1 Thumb down 1
 16. Martin :

  Podle pana starosty Vereše se sklad AT Computers přesune do Conterra parku v Hrušově, přičemž pozemek pod skladem u Těšínské je určen pro občanskou vybavenost. Já to určitě kvituji, ale pak o to víc nechápu, proč tam vzniká ta myčka (další budova patřící spíš na periferii).

  Thumb up 15 Thumb down 0
 17. thvari :

  Martin: to sice ano, ale komu AT Comp svou halu a pozemek pod ní prodají, nevíme – nejspíš jinému skladu

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Crazym :

  Myčka už se klube https://screenshot.cz/Y32BB/
  Zbytek bude asi trvat déle pokud se bude stavět více než inženýrské sítě a komunikace, přeci jen, je/bylo to na prodej https://screenshot.cz/XYVEF/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Martin :

  Dnes jsem jel okolo a plán udělat z širšího města periferii se daří… Zabili to krásně! Město asi opravdu nemá v plánu využít šance, propojit Emu s nábřežím a udělat jednu hezkou odpočinkovou zónu od Přívozu až na Slezskou. Důležité je mít v centru „dálnici“ a na ni navázanou patřičnou dálniční infrastrukturu.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.