Kompletní rekonstrukce objektu vily RETEX

Město Fulnek vypsalo veřejnou zakázku na vypracování projektové dokumentace „Kompletní rekonstrukce objektu vily RETEX“.

Předmětem zakázky malého rozsahu je projektová dokumentace v rozsahu dokumentace pro vydání stavebního povolení včetně zajištění stavebního povolení, prováděcí dokumentace stavby. Předmětem zakázky je taktéž výkon autorského dozoru.

Vila se nachází v sousedství Továrny Fulnek, která již prochází dílčími úpravami a je naplňována novými podnikatelskými subjekty.

Jedná se o objekt, který je příkladem podnikatelské reprezentativní vily postavené v novorenesančním tvarosloví, a který je jedním z dokladů hospodářské prosperity města Fulnek na konci 19. století. Vila čp. 179 ve Fučíkově ulici byla postavena v roce 1881 pro fulneckého průmyslníka Friedricha Pollaka. Jedná se o volně stojící zděný dvoukřídlý dům postavený na půdorysu tvaru T. Křídlo situované podél komunikace je nižší (jednopatrové), kryté valbovou střechou nízkého sklonu. Příčně situované krátké křídlo je dvoupatrové, kryté mansardovou střechou s vikýři. Ministerstvo kultury prohlásilo vilu čp. 179 ke dni 3. 9. 2003 za kulturní památku.

zdroj: tenderarena.cz
ic-fulnek.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.