Stěhování waldorfské školy do Přívozu

Informace k záměru stěhování waldorfské školy.

Do konce března bude devět tříd základní školy waldorfská, která nyní sídlí v pavilonu B budovy ZŠ Gen. Píky, přestěhováno do budovy Na Mlýnici. Již nyní je prováděna potřebná rekonstrukce  budovy, modernizace učeben a zahájena byla rovněž projektová příprava na vybudování sportovního a dětského hřiště. Od začátku září zde bude přestěhována  i mateřská škola.

Zřízení mateřské školy v prostorách ZŠ Gen. Píky spolu se sloučením ZŠ Kounicova a ZŠ Gen. Píky umocnilo dlouhotrvající problémy s kapacitou prostor v komplexu školských budov na Fifejdách.Ve snaze pokračovat v rozvoji waldorfského školství vedení městského obvodu zvažovalo přesunutí Waldorfské ZŠ a MŠ do uvolněné budovy ZŠ na Kounicově ulici. Po prověření technických parametrů budovy a zejména pak při zohlednění plánů města na budoucí rozvoj dotčené lokality tuto možnost vyhodnotila jako krok zpět. Ačkoliv potřebám ZŠW by budova vyhověla, přemístění MŠ shledalo nevhodným. Další budovu vhodnou pro Waldorfské ZŠ a MŠ obvod ve svém vlastnictví nemá.

V průběhu loňského roku byla z rozhodnutí Moravskoslezského kraje ukončena výuka na SŠ obchodní v Přívoze. Naskytla se tak vhodná příležitost nejen pro prosté přestěhování Waldorfské ZŠ a MŠ. Historická budova v ulici Na Mlýnici poskytuje dostatečný prostor rovněž pro případné přestěhování SOŠ Waldorfské a umožňuje vznik uceleného vyučovacího kampusu.

waldorfska skola privoz

zdroj:moap.cz

Související články


Komentáře

 1. via :

  Tuhle lokalitu jim nezávidím. Už jen dostat se tam bude zážitek.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Jiřík :

  VŠKE z této lokality utekla.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Martin [msstavby.cz] :

  via: Lokalita je dostupná dobře. Kousek zastávka tramvaje. Po Palackého jezdí autobusy.

  CO se týče obyvatelstva. I to se zlepšuje….

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Danek :

  Jiřík: VŠKE od tama neutekla kvůli cigošum, ale s jiného důvodu. Co vím tak se jí vedlo náramně, ale Brňáci to zasekli(zřejmě až příliš velký uspěch). Ale nevím jak to dopadlo, když tak někdo napište.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Jiřík :

  Danek : Tak kde je potom chyba ? :)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 6. Jiřík :

  Podle mě to je spíš tím, že by neprošli akreditací.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Miv :

  Danek: Úspěch v čem přesně?
  http://www.akreditacnikomise.cz/attachments/article/448/zapis_ak_01_2013.pdf

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. Danek :

  Jak jsem četl tak píši.Vybrali školné, škola normálně fungovala.A i podle článku to záměrně zastavili Brnáci.viz.článek http://www.novinky.cz/domaci/298599-vysoka-skola-karla-englise-v-ostrave-vybrala-skolne-ale-nema-ucitele.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Miv :

  Danek: Nevím jak moc víte jak funguje vysoké školství, ale úspěch školy se neměří podle toho kolik nebohých studentů se jim podaří přesvědčit, ať ji pošlou dukáty. Škola neměla výuku pokrytou dostatečně odbornými učiteli a akreditační komise jim nedala na některé obory akreditaci (Ekonomika a management – předpokládám, že jde o jeden z klíčových oborů). Výrok pana Semeráka o zášti na konci je tristní a svědčí o jeho naprosté nekompetenci a nepochopení fungování systému.

  Tento případ je jeden z mnoha, který vede k naprosté devalvaci vysokoškolského diplomu zejména u ekonomických oborů. To že to studenti a jejich rodiče nechápou je až zarážející. Platit za diplom, který nakonec bude jen cár papíru je buď nějaká levárna (jsou studenti nějací politici?), nebo do nebe volající hloupost. Na takových školách učí Jeníčkové a Mařenky, kteří absovlovali pár kurzů v mluvení a vůbec nechápou co po nich akreditační komise chce.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 10. Danek :

  Miv: No nevím bavíme se trocho o něčem jiném? Přečti si ještě jednou článek prosím. Škola se otevřela, měla dostatečný počet žáku i učitelů(jak kvalitních nevím)já tam nestudoval. Po zimním semestru který proběhl bez problému. Začali problémy, učitelé dostávají výpovědi, tím logicky jde vše do kytek. výpovědí začala rozesílat mateřská VŠKE v Brně.(jde defakto o matku) v jiných městech jsou pobočky. Jinak citace Semeráka mluví za vše…Máme informace, že se hádají akcionáři a bohužel na to doplácí studenti. Brnu se nelíbí, že se to v Ostravě tak dobře rozjelo. řekl Semerák

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Miv :

  Danek: Já tam také nestudoval mé závěry jsou pouze na základě toho odkazu. Pokusím se ještě jednou trochu víc polopaticky vysvětlit co mám na mysli. Ve zprávě akreditační komise (viz. ten můj odkaz) se uvádí, že akreditaci na bakalářský obor „Management v podnikání“ dostane pobočka v Ostravě jen do 30.9.2013, protože nemají dostatečně odborné garanty. Přeloženo do normální řeči, Renáta Hótová se pokusila vytvořit obor učený Jeníčky a Mařenkami (důvody mohou být různé) a akreditační komise ji v lednu řekla, že to nepůjde. Paní rektorka tedy měsíc na to hodila flintu do žita a na celou školu se vykašlala. Výpovědi Jeníčkům a Mařenkám logicky následovaly. Proč by se měli platit lidé na práci na kterou nemají kompetenci? To co řekl Semerák je jakási líbivá interperetace, že nám Ostravákům zas někdo ubližuje, ale s realitou nemá nic společného. Ještě jednou: svědčí to o jeho vlastní nekompetentnosti a nepochopení situace. Zbývá jen doufat, že jiným věcem rozumí více.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Danek :

  Miv: Jo díky za vysvětlení. Tady jde vidět, že novináři to trochu překreslili do podoby, aby se rádoby dobře četlo. Komentář Semeráka, tomu dalo korunu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. aggu :

  Miv: Předpokládám, že nejste insider, je to Vaše subjektivní interpretace stavu na škole a nemáte rád Semeráka ;)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. Miv :

  aggu: Jasně, že je to moje interpretace stavu na škole. Nemám s nima nic společného a vše je založeno na zprávě akreditační komise, což jsem napsal. Můj vztah k Semerákovi je zcela bez emocí. Soudil jsem pouze jeho citovaný výrok. Pokud se Vám na mojí interpretaci něco nezdá, zkuste napsat jak by mohla Brňenská část VŠKE udělat co naznačuje pan Semerák?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. aggu :

  Miv: Z pozice majitele může udělat cokoliv. A u Brna bych se nedivil ničemu, co čekat od města, kde si na radnici pověsí u stropu vycpaného krokodýla a říkají mu drak ;)

  Thumb up 0 Thumb down 2
 16. Jiřík :

  VŠKE má pronajmutou budovu v Ostravě-Přívoze na Palackého ulici do roku 2027. Má to MOAP, nějak ošetřené, výpověď ze smlouvy, či ne ? A co tam bude těch 13 zbývajících let, pokud výpověď z nájmu nepůjde ? Nový restart školy ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Martin [msstavby.cz] :

  Jiřík: Pronajímatel je kraj, ne?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 18. Jiřík :

  martin [msstavby.cz] : Jasně pronajímatel je kraj a VŠKE ji má pronajmutou od kraje do roku 2027. Ve článku výše se píše “ Přitom budovu má škola od Moravskoslezského kraje pronajatou od loňska až do roku 2027. “ Takže co bude do té doby ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Miv :

  aggu: Pochopitelně nemůže dělat cokoli. Vznik pobočky musel vzniknout na základě nějaké dohody, kterou se zřejmě nepodařilo naplnit. Moc jsem nechápal co Vaší reakcí chcete říct, ale krokodýl to vysvětlil.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. aggu :

  Miv: Pochopitelně může. Je to soukromá škola. A za tím „…se zřejmě nepodařilo naplnit.“ může být 1001 důvodů. Jeden z nich sdělil Semerák, jeden vy a oba jsou legitimní. A to je tak všechno co se o tom dá naplkat na web…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 21. Miv :

  aggu: No zdá se, že jsem zabrnkal na nějakou Vaši citlivou strunu (Semerák). Z těch 1001 důvodů je ten můj opřený o zprávu akreditační komise. Semerák ani Vy to o nic neopřel (pokud tedy krokodýla na stropě nepovažuji za argument). Představa, že Brňeská VŠKE otevřela Ostravskou pobočku, aby ji za půl roku zavřela protože se jí daří je směšná. Už právě proto, že se jedná o soukromý subjekt, který se snaží vydělat.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 22. aggu :

  Miv: Zabrnkal jste na prasklou strunu ;) Do „Ostravaka“ jsem naděje nikdy nevkládal a ono se to (bohužel) ukázalo jako rozumné. BTW představy o tom co udělala brněnská matka mohou být různé, a řada z nich i legračnější než uvádíte.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 23. Martin [msstavby.cz] :

  Problém nemá Vysoká škola Karla Engliše jen v Ostravě http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-61662360-vs-spojovana-s-milanem-jancikem-prestane-vzdelavat-komise-ji-neprodlouzila-akreditaci

  Thumb up 0 Thumb down 1
 24. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Přívoz? Tam rozhodně ne. Krize waldorfské školy v Ostravě vrcholí“ na idnes.cz: http://goo.gl/QxkCjR

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. aleš m. :

  Hynek [msstavby.cz]: Rodiče – rasisti, tak zřejmě budou označeni v dnešní době, kdy se nesmí o cikánech říct pravdu. Ta lokalita je fakt hrozná, pracoval jsem nedaleko cca půl roku a bylo to tam příšerné. Proč lokality, kde je více Romů, mají tak špatnou pověst? Všude, nejen v Ostravě a nejen v ČR.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. aleš m. :

  ….a přitom před válkou býval Přívoz nejkrásnější částí Ostravy!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. Hynek [msstavby.cz] :

  aleš m.: povest je problem. ja pracoval dva roky pred mysi dirou a nic hrozneho jsem tam nevidel, mozna se to zmenilo, uz je to par let. je to o pristupu. mam par znamych, co tam bydli a jsou sice ostraziti, ale zadne „historky z podsveti“ jsem neslysel.

  ale rozumim, ze z pohledu rodice je takova lokalita pro skolu nevhodna.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 28. tomáš :

  Já bych se rád vrátil k zařátku diskuze a k věci ohledně toho prostředí. Bydlel jsem v Přívoze na Úprkove což je 50 m od výše zmíněné školy cca 100 metrů asi 19 let a abych pravdu řekl, tak můj názor je takový, že to tam spěje to prostředí spíše k horšímu. A když se bavíme o vysoké škole na Palackého- když nechali vystěhovat domy naproti ve stejné ulici a nechali je opravovat s tím, že to má fungovat jako koleje pro student této VŠ, tak asi bylo pobaveno docela dost lidí, kteří třeba ví jak to tam vypadá.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. tomáš :

  * 50-100 m

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.