Rodinný dům Palkovice

Autor: QARTA ARCHITEKTURA s.r.o. | Jiří Řezák, David Wittassek
Realizace: 2011-13

Rodinný dům se nachází v obci Palkovice u Frýdku Místku v okrajové části s výhledem na Beskydy. Koncept domu vychází z požadavku na bydlení v jedné výškové úrovni. Rovinatá parcela toto řešení pohodlně umožnila.
Dalším momentem pro tvar a fungování domu bylo vytvořit různá zákoutí, terasy, dvorky, atria nejen pro posezení, ale také pro propojení exteriéru s interiérem. Zajímavým prvkem domu jsou světlíky do dětských pokojů a vstupní chodby. Oživením interiéru jsou uvnitř dispozice umístěná venkovní atria se zelení. Do obdélníkové přízemní hmoty jsou dělány zářezy tak, aby tvořily zákoutí.
Dům je materiálově koncipován jako kombinace kamene, dřeva a skla. Kámen tak je v domu použit tak, aby prostupoval z exteriéru do interiéru. Sklo jako velké plochy pro maximální propojení s exteriérem a pro hodnotné výhledy. Kamenné stěny jsou sladěny s dřevěnými obklady, trámy a dřevěnými podlahami.

rd palkovice

rd palkovice

rd palkovice

rd palkovice

rd palkovice

rd palkovice

celý článek: archiweb.cz

Související články


Komentáře

 1. takyn :

  Teda chvíli jsem přemýšlel, jestli to nejsou vizualizace, moc hezké fotky. Jinak velmi povedené.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. Michal :

  Tohle je tak divné… až vlastě skvělé.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. twiggy :

  krása!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. thrpst :

  Je příjemné vidět, že čím dál víc lidí se nespokojí s domkem z katalogu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Radim :

  Dokonalé! V takovém bych chtěl bydlet.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. aleš.m :

  Já bych v tom nechtěl bydlet. Hezké t osice je, ale já si rodinný dům představuji jinak. když přijdu domů musí na mne dýchnout teplo a útulnost domova. jen tak si doma můžu udělat pohodlí a odpočinout si v kruhu rodiny obklopen důvěrnými a milými věcmi. Takové stavby si nechám líbit jako relaxační centra na hodinku, dvě. Ale jako domov nééééééééé.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Rodinný dům Palkovice na prestižním Archdaily.com http://www.archdaily.com/473749/family-house-palkovice-qarta-architektura/

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.