Polárka ve Frýdku-Místku schválena

Aktuální informace o projektu nové sportovní haly ve Frýdku-Místku.

Frýdecko-místečtí městští zastupitelé schválili výstavbu nové víceúčelové sportovní haly Polárka, která by zároveň měla fungovat jako kulturní zařízení. Její výstavba má stát téměř 290 milionů korun a město ji chce hradit s pomocí úvěrů. Nová hala bude postavena severovýchodně od současné haly a její kapacita bude 2500 diváků, řekla ČTK mluvčí radnice Jana Matějíková.

Náklady na výstavbu Polárky byly podle projektové dokumentace vyčísleny na 386 milionů korun. V elektronické aukci se ale podařilo snížit cenu o více než 100 milionů korun. Stavbu nové haly chce město hradit prostřednictvím úvěrů. Financování stavby bude zpočátku zajištěno využitím volných prostředků revolvingového úvěru, a to ve výši 130 milionů korun. Zbývající část financí bude rovněž uhrazena z úvěru. Město však teprve bude hledat jeho poskytovatele.

Původní hale tak hrozí demolice, proti čemuž protestují nejen někteří architekti, ale i část obyvatel města.

hala polarka frydek mistek
zdroj: archiweb.cz

Související články


Komentáře

 1. ridick777 :

  konecne ten hnus zmizi…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 2. Aurim :

  ridick777: Někdo v tom vidí hnus, já osobně v tom vidím to nejhodnotnější co bylo od 2. sv. ve F-M postaveno…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. aldik :

  Aurim: Ale ta nová hala taky nevypadá nijak špatně ;-)

  Otázkou ještě je, jestli více lidí nechce zbourání původní haly, nebo se jim hlavně nelíbí stavba dalšího OC ve FM na místě původní haly :-D I když stavět se tam Globus, tak se vsadím, že téměř nikdo by neprskal :-))

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. ridick777 :

  Aurim :
  V dobe své slavy bala urcite uzasna… ale ted uz je v katastrofalnim stavu a udrzba sportovni haly stoji extremni prostredky proto se vzdy postavi, necha schatrat a postavi se nova…. tak to chodi na celem svete!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Aurim :

  aldik: a to bohužel nikdy nezjistíme, protože město ignoruje petice, hlasování, průzkumy a referendům nechce. Mě osobně vadí obojí, jak boření haly, tak stavba OC. Kdyby, ale OC plánovalo zrevitalizovat jednu z budov po Slezanu, tak bych to byl schopen přenést přes srdce.
  ridick777: slovo vždy je přehnané, hala ve Vítkovicích se nenechala zbourat, Rondo v Brně taky ne. Určitě budou i příklady opačné – to nelze popřít. Btw.: oprava by podle propočtů města stála o 66 milionů více, než výstavba nové haly – což jsou tři roky projektu MHD zdarma, nebo tři roky výnosů z nového rozpočtového určení daní. Ale i tak bych pochopil, že město chce menší halu, která by nebyla víceúčelová, ale multifunkční. Vadí mi to jakým způsobem se celý projekt demolice VSH a výstavby OC na místě haly připravuje. Ta nová hala je jenom pozlátko, aby se zamaskovalo to, že investor chce stavět uprostřed města. S rozpočtem města skoro 1,5 mld. by pár milionů navíc na údržbu a provoz haly rozpočet určitě unesl. A přitom je městu úplně jedno, jak bude vypadat OC, a že tím znehodnotí pozemek s obrovským potenciálem. To místo bylo v minulosti několikrát určeno pro výstavbu nového a společného centra pro Frýdek a Místek, tak aby se stal kompaktnějším. Malá zajímavost nakonec: zastupitelstvo si zařídilo, že ve Zpravodaji města nebude zveřejněno, kdo jak hlasoval o výstavbě Polárky, jak požadovala opozice. Což na transparentnosti moc nepřidá.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. FlakY :

  Ta hala nikdy neplnila svou funkci na kterou byla stavěna. Frýdek-Místek nikdy nehrál vrcholový hokej a pro 3 ligu je to fakt extra… Teď ta hala vypadá nic moc, ale kdyby se opravila včetně venkovního prostranství, tak zase prokoukne. Ale radní asi pro ni nemají moc velké využití a neustále v tom topit peníze asi taky nejde…
  S tím novým centrem je to trošku pravda, mělo být u nového autobusáku, ale už se změnila spousta věcí a kromě soudu, finančíku a pracáku http://www.mapy.cz/s/6MHx tam nic jiného nestojí a původní výstavba by stála plno peněz a město na to nemá. Ještě pár starých vizualizací mám.
  Město prioritně obnovuje obě náměstí a sídliště s podporou EU fondů. Celá ta lokalita uprostřed města by zasloužila nový projekt a určitě by se dle něho měli držet… je to místo s velkým potenciálem dnes málo využíváno.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. jakub.kokor :

  konečně nova hala ta stara je na hovno

  Thumb up 0 Thumb down 1
 8. Tomas T. :

  jakub.kokor: Jen mam obavy aby ta nova nedopadla za 20 let uplne stejne jako stara. Proste bez financi na provoz a nutne opravy to zase cele odejde do kytek a bude se resic kde udelat jinou novou.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. David z Místku :

  Lidé!!!
  Jste zde absolutně pomatení, zaslepenost a Vaše důveřivost v naší F-M radnici je do nebe volající!!! Samozřejmně že nám lžou, hala je skvělá a s největší pravděpodobností i nejlepší architektura v F-M( spolu s opuštěnou moravii bankou a ted už také opuštěnou čsob u rubikovky, což také o něčem vypovídá…) Jen náM tady předkládají samé vykulkalované náklady atd… ale pamět místa,města,pocity,vzpomínky snad nejdou vyčíslit. Jediná záminka pro stavbu jsou samozřejmně úplatky od obchodníků, projektantů a stavebních firem podílejcích se na stavbách budoucích. Před pár lety jsem slyšel prohlašovat radnici že chce stavbou nového autobusováho nádraží pomoci městu s dopravou a těd budou stavět nákupák uprostřed města????
  Proč netlačí na investory? Náme tady nadherné industriální budovy(slezany) neustále zastavovat nové a nové pozemky nejde přeci do nekonečna…jinde to jde a funguje to( brno,praha,opava,litomyšl pro příklad menšího města). Když se řekne někde v republiceFrýdek-Místek tak jediné co se lidem vybaví, když už neco… tak je jedině hala! Není to opravdu škoda ji bourat?

  p.s. myslíte nebo víte o nějakém Mc Donalds pod mostem? Ví více o věcech budoucích?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  David z Místku: nutno rict, ze co se tyce te pomatenosti, tak ta diskuze je pod kazdym clankem trochu jina.. http://www.msstavby.cz/tagy/polarka/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Miki :

  Mě by zajímalo kolik ty Ku**y dostali do kapsy aby tam vyrostl zase nový obchoďák.
  A navíc se údajně chystá přestavba byvalého kina Bezruč na obchodní komplex a částečné vykácení přílehlého parku pro parkoviště.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 12. Jana :

  Tomáš T.napsal naprostou pravdu tak co víc psát jen proč jste museli vysekat i ty krásné vzrostlé stromy !!!jak dlouho porostou nové ?

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.