Společenský dům s restaurací u Máně,Řepiště

Opuštěný společenský dům s restaurací v Řepišti prošel velmi zdařilou rekonstrukcí.

Autor: Petr Lichnovský architektonická kancelář s.r.o. / Adam Jursa / Petr Lichnovský

Historická hospoda (1869) s dostavbou z padesátých let minulého byla posledních asi 10 let mimo provoz, technický stav interiéru a exteriéru byl nevyhovující a odrazující možné nájemce i hosty. Původním záměrem obce byla demolice objektu a výstavba nové hospody na jiném místě. Při prohlídce stavby nás napoprvé zaujal společenský sál v nejstarší části stavby s optimálními proporcemi vesnického divadla. Dispozice celého objektu se jevila zvládnutelná a tak jsme přesvědčili starostu a zastupitele o zachování a rekonstrukci stávající budovy.
Na fasádu jsme vrátili štukovou výzdobu, více menších místností v restauraci jsme spojili do jedné, ve 2. NP jsme obnovili byt a vytvořili šatny pro účinkující a zájmová sdružení, která využívají opravený sál.

Původní stav:

Související články


Komentáře

 1. Dagmar SAKTOROVÁ :

  Tleskám! Více takových realizací!

  Thumb up 21 Thumb down 0
 2. davidb :

  A moc dobře tam vaří :-)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 3. JáJáJáJenJá :

  Fakt je, že hospoda prokoukla … kuchyně je luxusní, ale nemůžu si pomoct, ale interier restaurace je 40 let zpět. Muselo to stát hromadu peněz, ale výsledek je sporný

  Každopadně, jinak 4,5 hvězdy za rekonstrukci :o)

  Thumb up 1 Thumb down 6
 4. Hostinský :

  vesnice roku, opět!!!
  To se podařilo celkem nemožné.
  Líbí se mi dodatečné historizování fasády, i když to tak nikdy nebylo, vypadá to velice důstojně k tomu místu!
  Teď ještě opravit hostinec U Lípy v Hrabové.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. Hrabovan :

  Tak nevím jestli nešlo o ironii, ale obávám se, že hostinec U Lípy již zrekonstruovat nepůjde. https://twitter.com/HrabovaInfo/status/1087032101789147136/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Eembeddedtimeline%7Ctwterm%5Eprofile%3AHrabovaInfo&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.hrabova.info%2Fpage%2F5%2F

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. EG :

  TyTyTy…
  vesnická hospoda by měla vypadat trochu jako vesnická hospoda. Pokud v Řepištích udělám z Máni pražský Mánes, nebude to zrovna ono.
  Za mě super zdařilá rekonstrukce.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 7. JáJáJáJenJá :

  EG: ono to na fotkách vypadá o dost líp, než ve skutečnosti.
  Je to jen můj první pocit z první návštěvy. Úplně jsem si představil a vzpomněl na smradlavé sokolovny a vesnické nálevny z dob dávno minulých.
  Nicméně jsem se od té doby několikrát stavil znovu na jídlo, takže kvality jsem si tam asi našel ;)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. paulos :

  Škoda že v ČR nemáme cit pro barvu oken. Umím si představit historizující hnědé, nebo tmavě zelená okna – budova by dostala větší zajímavosti. Avšak moc chválím vstupní funkcionalistickou nádstavbu s vlajkama.
  Hostince u Lípy je mě líto. :( Postupně se vytrácí vesnický charakter obcí, snad nový majitel dodrží slovo a postaví hospodu se sálem.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 9. Inženýr :) :

  paulos:
  A co takhle historizující červená??? nebo historizující modrá??? co je špatného na bílých oknech ?? pro větší „zajímavost“ by na fasádě mohl být tančící pár ne ? já opravdu nechápu proč stavby musí být „více“ zajímavější…. je to pěkná stavba (v porovnání s tím, jak to vypadalo nedávno…), není to pěst na oko… pěkný kulturní dům…. :)

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.