Novostavba ZŠ Řepiště

Obec Řepiště vypsala veřejnou zakázku na realizaci novostavby ZŠ. Odhadována cena stavby je 84 503 000,00 Kč.

Autor: Petr Lichnovský architektonická kancelář s.r.o., Adam Jursa, Petr Lichnovský

Projekt řeší výstavbu přístavby nové budovy základní školy ke stávající budově tělocvičny v pasivním standardu včetně všech nutných součástí a příslušenství.

Vizualizace záměru

zdroj: vhodne-uverejneni.cz

Související články


Komentáře

 1. Kamil Staš :

  Pěkné. Čekal jsem že „náměstí“ si Ŕepiště vytvoří spíš u točny naproti potravin na straně Maňy. Ale tam bude taky fajn.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 2. Adam :

  Řepiště by měla být obec roku. Je neuvěřitelné jak se rozvíjí.

  Bydlím opodál a nezbýva mi než zajíždět.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 3. Adam :

  …. závidět

  Thumb up 3 Thumb down 1
 4. davidb :

  Adam:
  Souhlasím.
  Mají peníze na rozvoj. Víte z čeho?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 5. Adam :

  davidb: předpokládám že ze skládky.

  A co Vratimov? Ten má zase velký průmysl, dokonalou hromadnou dopravu. Krásnou řeku – a stav města je k pláči. Stav chodníku katastrofa. Budovy občanské vybavenosti jsou ve stejném stavu jako za komára. Investice a obnova NULA. Například si cestou z Vratimova do Řepišť všimnete sloupů vedení. Okolo Nimroda to je jak někde ve Vietnamu.
  Projeďte se někdy k zadní bráně Liberty steel. Ulice po které jezdí desítky autobusů nemá ani chodník, ani kanalizaci. Celkově dopravní řešení katastrofa a žádná snaha o změnu. (snaha možná, výsledek žádný)

  Co Sedliště? Průmyslová zóna. Chodníky nikde, kanalizace nikde. Za dvacet let při cestě od Řepišť k Sedlišťskému kostelu se z obecního pohledu nevybudovalo NIC … krom nových zastávek autobusu, který řídí nejosamělejší řidič v Evropě. (Ano, vybudovala se zde nová školka.)

  Paskov vidím jako nadějný.

  Lískovec moc neznám.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 6. davidb :

  Adam:
  Přesně ze skládky. Ale dobře je využívá.
  Vratimov moc velký průmysl nemá. Které myslíte budovy občanské vybavenosti? COOP je ve spoluvlastnictví a teď se intenzivně řeší úprava vzhledu, ale s COOPem se těžko dohaduje. Všechny budovy které má ve vlastnictví město jsou zatepleny a třeba se topí zbytkovým teplem z Liberty místo bývalých uhelných kotelen.
  Sloupy myslíte toto? https://mapy.cz/s/muvocukabu

  Dále je to na soukromou debatu.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 7. Adam :

  davidb: já myslím že Liberty, kyslikárna a KES jsou průmysl nejhrubšího zrna. Dále bývalá ASA (odpady), Hanyš, Mirelon ….. 😉

  Thumb up 4 Thumb down 0
 8. davidb :

  Adam:
  Liberty neleží na území města.
  Zbytek ano, to souhlasím.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 9. Pavelka :

  Pokud bude v obci starostou ten pan Koz….tak nebude mit obec namesti nikdy. Desitky lidi po nem marne zadaly aby jim prevedl pozemky na stavebni, v miste kde to slo,ale nepovolil nic. Dlouhe roky se mi pribuzni odvolavaji na okres.urad. Taky makleri jsou z neho ne moc nadseni, a dostal taky pokuty od uradu za nehospodarne financovani. Ale neschopni lidi ho budou volit furt. Tak se proberte!

  Thumb up 0 Thumb down 2
 10. Tomas :

  Pavelka:Za 1) nachápu proč má být na každé vesnici náměstí,ještě pak za 85milionu(pokud nemají těch 85milionu na svém uctu,ať si to postaví,ale pokud se stavět s různých dotaci,pak se nedivme že nejsou na nic peníze…a taky se zeptám,proč by se měli převést pozemky na stavební,Ver tomu,že na tom trhnout jen právě ti makléři a spekulanti…Kdybych tam bydlel(tak bych naopak chtěl,aby těch nových obyvatel bylo co nejméně…

  Thumb up 5 Thumb down 1
 11. Janca :

  Tak mily Tomasi: obec Repiste je od 80. let 20.stol.plynofikovana, misty sr nedalo dodrzet ani bezpecn.odstup od RD, a protoze plyn lezi i na pozemcich naproti obchodu,a nedaly se prelozit ani jiz mrtve site plynu, neda se tam nic stavet! Pak stejny problem u pozemku vedle tocny MHD.Dale rozhadani farizejsti pribuzni,kteri za kazdou cenu budou sedet na majetku, a radeji se s babou zabijou,nez by se rozvedli ( jisty Vladimir Ch. z obce) a starosta stoji za….hlavne ze se obratne rozprodal majetek ZD a rychle se tam postavily baraky. A k nove skole – fakt ta „kostka“ patri do male 2000 obce? S ubytkem sluzeb a lidmi prchajicimi do mest za pohodln.bydlenim,kde je vse v dosahu, bude venkov upadat. Dyt tam nic nemate. Uz jen ten stary hrbitov,kde si nekteri moulive predplatili misto( i mi pribuzni)

  Thumb up 0 Thumb down 9
 12. Janca :

  oprava * moulove
  A hrbitov, ackoliv chapu, ze bylo treba ho rozsirit, za chvili treba nebude, neb se vseci odstehuji do Prahyyyy
  ( v MS kraji trvale ubyva obyvatel zrychlenym tempem, dle statistik) posledni roky se odliv obyvatel zrychlil.

  Thumb up 1 Thumb down 6
 13. S200 :

  Janca: Řepiště mají 1891 obyvatel, před 10 lety měly 1754 obyvatel, tomu říkám odliv obyvatel…

  Thumb up 5 Thumb down 0
 14. Janca :

  Obecne MS kraj samozrejme jako celek. To ze se tam narodi par novych decek, nic nemeni na celk.trendu odlivu lidi do mest

  Thumb up 1 Thumb down 4
 15. davidb :

  Janca:
  Nejen že se tam rodí, ale taky se tam lidé stěhují. Proto se Ostrava vylidňuje, protože s lidé z ní stěhují do okolních obcí a měst.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 16. Janca :

  A co hledaji ve vesnicich, kde uz neni ani obchod, posta…hospoda..dostupne sluzby? A taky kraj drasticky omezil nebo zrusil linku 81, ktera jezdila do Ostravy.
  Za nakupy musi stejne zas do mestske aglomerace, tudiz bez auta se tam neobejde nikdo. Ten jako klid, kvuli kteremu se tam snad stehuji, je vyjde draho! A o vikendu spusti vsechny zemedel.stroje, nekomu vadi i beceni ovci a kokrhani kohouta😅. Osobni zkusenost mam s tim, ze moje pribuzna tak nenavidela zvirata, ze si ji vyhledl babky kohout, a pekne ji pokloval. Dobre udelal.

  Thumb up 1 Thumb down 10
 17. Maty :

  Janca: Řepiště rozhodně není venkovskou obcí. Dojezdová vzdálenost do centra Ostravy, třetího největšího města v republice je pouhých 20 minut. Do okresního Frýdku-Místku s 50 000 obyvateli je to 15 minut. Řepiště přímo sousedí s Paskovem a Vratimovem, což jsou menší, ale pořád města. Za skutečný venkov, ze kterého odchází lidé lze považovat třeba Jesenicko. Obec je ovlivněna suburbanizací, která může za nárůst obyvatel zmíněných v komentářích.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 18. marie :

  Janca:
  Tak linku 81 neomezil kraj, ale DPO. Pokud vím, tak obce mimo Ostravu, kam zajíždí DPO, přispívají na provoz. Jednoduchá rovnice: přispíváš málo – jezdíme málo.
  No a poštu tam mají a zůstane zachována. Na rozdíl od 100 000 obyvatel Jihu, kde po zrušení zůstanou 2 pobočky, z toho jedna v Avionu.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 19. Mnacka :

  K te MHD tedy: neni unosne ze strany kraje ani DPO financovat provoz hodne ztratovych linek, napr. zmineneho busu c.81.
  A protoze vsichni obyvatele venkova ( Repiste, Paskov) kde je 5,5 obyvatel, jsou v nasem zdravem kapitalismu ( anarchismu pocesku) plne motorizovani, zrusi se MHD uplne. To bylo v jednom z nazoru radnich na kraji.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 20. ELB :

  Interval linky 81, tedy 20 minut ve špičku a 60 minut v sedle pracovního dne do příměstské obce v přímé trase bez přestupu z centra krajského města je podle mě luxusní, srovnáme-li jej například s intervaly či nezbytnými přestupy autobusových linek do některých městských částí Ostravy. Kdyby se důsledně šetřilo ve stylu „ostravského metra“, tak by byla 81 ukončena na nádraží Vratimov s přestupem na S6, nebo zcela zrušena a nahrazena prodloužením linky 39 s přestupem na vlakovém nádraží v Řepištích, známém spíše jako nádraží Paskov :)

  Thumb up 10 Thumb down 0
 21. davidb :

  Počet linek 81 se za posledních 1O let (možná i 20) prakticky nezměnil.
  Došlo k nějakým časovým posunům.

  V Řepištích obchod, pošta i hospoda jsou.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 22. Noel :

  Nedavno byl v tv rozhovor s majitelem 3 hospod v oblasti, a tento cca 60 tnik rekl, ze to snad do duchodu doklepe, ale provoz ma dost ztratovy. Nojo, hospodsti se napakovali za predch.30 let, vetsina vypaseni brichati pantatove. Vsichni si ze zisku postavili baraky. A pak covid 19, energ.krize, a polovina rest.byznysu zkrachovala.

  Thumb up 1 Thumb down 7
 23. Hamta :

  Jak zavrou ten ubohy pidi obchod, a hospodu U Mane, vesnice umre, uplne zmizi zivot tam. Co tam chcete delat…zadny zivot, jen na vlastni zahrade…na obecnim hristi nebude taky nic,kdyz fotbalovym bu.znam ustrihnou zakazky,nebudou ani zapasy, nebude se cepovat pivo…zustane vam tam stejne akorat jen nutnost sebrat se a autem nekam zajet…dost bida….o vikendu obchody otevrene jen ve meste, venkov mrtvy, nic tam nekoupite, stejne proste musite do mesta. Bez auta ani ranu. Nic co by stalo za to. Naco vam je,ze je obec plynofikovana,kdyz je plyn extradrahy!?Znicene pozemky kde se neda stavet. V pulce obce. Paskov teda ma aspon vlak.nadrazi,Repiste maji CO?Bude pristavba skoly, hm…super. A starostu kterej stoji za…doplnte si sami

  Thumb up 1 Thumb down 10
 24. Janca :

  Vcera rekl p.Kastner,ze Svazu rest.byznysu,ze uz ted maji na venkove minus 40 procent, jak se zvysi dph u piva na 21%, zavrou venkovske, zvlast venkovske hospody UPLNE! Chce to sledovat ekonom.rubriky a porady, a prijimat realitu! A taky sundat ruzove bryle. Za me at to zavrou vsecko!Putyky jsou zbytecny luxus vsude!U nas ve meste uz zavreli 20 procent zbytnych putyk!

  Thumb up 4 Thumb down 7
 25. ELB :

  Hamta: Nádraží Paskov je na území obce Řepiště a vzdálenost z centra města Paskov i centra obce Řepiště k nádraží je +- stejná ?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 26. Kokuss :

  Taky se nestacim divit, jake nesmysly se tu docitam! Vlak.nadrazi je 1,3 km od obce Repiste z kopce do obce Paskov, jejiz nazev oznacuje tabule pred mostem. Odjakziva! Bohuzel, obec Repiste ma mozna cca 1800 obyvatel, ale mnozi jsou do poctu, a nebyli dal nez za plotem sve zahrady. Dost hloupi zvlaste novi tzv.obcane uz vubec neznaji historii obce, a jen zdedili barak a bydli tam bez nejakeho vztahu k obci. Repiste jsou stale obec, nikoli mesto! A kdo nezna i vzdalena malebna zakouti teto vesnice, vubec obec nezna. Vi vubec ti novi, kde je mostarna nebo kam se jede Na oblesky? Jiste ze ne. Starostu by meli vymenit a s nim pulku obyvatel. To jsou ti,co maji naprosto pasivni pristup k zivotu v obci.

  Thumb up 0 Thumb down 11
 27. ELB :

  Kokuss: Noví občané jsou podle vás hloupí, ale vy jste, jak se zdá, hrozně chytrý, protože tabule označuje Paskov před mostem a odjakživa :) Tabule označující „Paskov“ je dopravní značka, která oznamuje motoristovi, že má jet rychlostí nejvíce 50 km za hodinu, protože vjíždí do obce z hlediska silničního zákona. Hranicí mezi samosprávnou obcí Řepiště a samosprávným městem Paskov je řeka Ostravice a nádraží leží na území obce Řepiště. „Odjakživa“ :))

  Chcete-li vyměnit starostu, pak doporučuji přijít k dalším komunálním volbám. S výměnou půlky obyvatel to budete mít horší. Prozatím si zkuste spíchnout z prostěradla nějakou pěknou jižanskou kuklu, ta vám bude s vašimi názory velmi slušet :))

  Thumb up 4 Thumb down 0
 28. Michna :

  Nevim, co tady resite. Jaky starosta, takovi obcane/ ovcane/. Kdyz jedu do Frydku vlakem, jezdim pres nadrazi PASKOV. Nevim o tom, ze by zmenili nazev nadrazi na Repiste. Tak se proberte, vy radoby patrioti. Obec, resp. mini pidi vesnice Repiste, ma 2 autobus. zastavky, 1 tocnu, postu, prodelavajici hospodu, hriste pro bu/z/ny- fotbalisty, a 1 mini postu. Aloha!

  Thumb up 1 Thumb down 9
 29. ELB :

  Michna: O tom, že by se změnil název železniční stanice Paskov, která se nachází v obci Řepiště, na železniční stanici Řepiště, nebyla řeč. Čtěte pozorněji.

  Autobusových zastávek je 5:
  Řepiště, u školy
  Řepiště, Pod dvorem
  Řepiště, u kříže
  Řepiště, Výdušná jáma
  Řepiště, žel.st.Paskov

  Thumb up 6 Thumb down 0
 30. Loupenik :

  Nedávno ještě bylo aktuální sloučit obce Lískovec, Řepiště a Paskov do tzv. střediskové obce, což byl záměr bývalých mocipánu na krajské radnici MS Kraje. Ti noví mají zcela jiné plány. Výsledkem bude v podstatě to, že venkovské obce zaniknou, a na následných brownfieldech se postaví továrny a hangáry. I to byly návrhy….nastane masívní odliv obyvatelstva z venkova do měst, a některé lokality budou nenávratně pryč. Kraj chtěl nedávno projektovat 20 přehrad, v rámci boje se suchem.

  Thumb up 0 Thumb down 10
 31. Crazym :

  Michna: Takže ty tam fotbal asi nehraješ co?😈😘😇👍👨🏼‍🤝‍👨🏻🌈

  Thumb up 1 Thumb down 3
 32. HoganZ :

  Hele, vesnicani Repistaci, kdyz uz tam mate po 100 letech cekani COV a kanalizaci, tak zvysit vam ceny hezky za vodne a stocne, tak na 120 Kc za kubik vody, kdyz uz se mate za mesto, tak ceny jak ve meste, minimalne jak v cerny Ostrave, a hezky platit!

  Thumb up 2 Thumb down 14
 33. KojotT :

  A nemela tam nahodou vest rychlostni komunikace v ramci obchvatu Frydku-Mistku? A vubec co to tam mate proboha za starostu??????

  Thumb up 0 Thumb down 11
 34. Conan.B :

  Pres Repiste nekdy jedu,je tam jeste ta hospoda u Mane, kdyz 1300 vesnickych zarizeni skoncilo kvuli drahym energiim a covidu? To se budete schazet na hristi nebo nekde v garazich? A predcasne volby nebudou? Ten spoluslepenec podvodnych uskupeni uz znicil vsechno

  Thumb up 4 Thumb down 9
 35. ELB :

  Conan.B: To je slovník, prý „spoluslepenec podvodných uskupení“, pán se asi právě vrátil nabuzen z akce na Fáclafském náměstí :) Tady se asi vůběc sešla celá okresní buňka SSPD :) Téma článku je nová škola, připomínám.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 36. Gabriel :

  Tak hospoda U Mane a na hristi vam zavrou, ten predduchodce, kterej to provozuje, to stejne rikal v tv. Pivo a jine karcinogenni kvasne produkty se presunou do vyssi, 21% DPH. Pivo za 50 Kc nebude uz nikdo kupovat.
  Budete, mili vesnicani, chlastat po garazich😳

  Thumb up 3 Thumb down 5
 37. Haned :

  Ten vas starosta dela neco?Kdyz vlada pridala starostum a primatorum vyznamne castky na platech letos,o cemz mlci, dela to dle neof.webu novinaru 10 miliard, ktere musi zase vzit z kapes dan.poplatniku….vlada petidemolice….chysta se generalni stavka, odborari burcuji verejnost, a lidi plati a plati…

  Thumb up 1 Thumb down 6
 38. Michenka :

  Podvodníci na vinted.cz,coz je bazar a soc.sit, a online bazarech vysávají lidem bankovní účty stále. Za loňský rok je to v řádu 1 miliardy korun. Lidé vzpamatujte se. Denně jsou banky zahlceny pripady podvodů,a porad se online prodava ci nakupuje. Kdyby se vsichni co jsou na vinted bazaru zrusili/odregistrovali, tak nemaji litevsti darmozrouti ani na provoz tht.pofid.webu,a uz vubec ne na kazdodenni k.l.a.m.a.v.o.u tv reklamu.
  KLADY:
   Skutečně dobré a bezvadné nákupy a příp.prodeje na vinted byly už hodně dávno…. nyní jsou všechny transakce značně rizikové.
  ZÁPORY:
   Všichni podvedení, a to je jich 90% registrovaných na vinted, neustále volají do bank, tudíž linky jsou zahlcené a nedá se s bankou spojit po telefonu. Mohli byste myslet hlavou a tím pádem byste si ušetřili hodně práce s pobíháním po policii a úřadech v důsledku podvodů.

  Thumb up 0 Thumb down 7
 39. Eda :

  Koukam ze nova skola v Repisti, dost za humny, to v tech Kotehulkach ocekavate nejaky super hyper babyboom joooo? Tohle je teda prehnany optimismus, neli naivismus.
  Vsichni se z venkova stehuji, dyt tam nic neni, co by tam clovek hledal, leda tak dozit ….jo hrbitov jste uz rozsirili, tak to jooo, tohle jedinyyy ma smysl. Skola? Ani omylem, pro kohooo?

  Thumb up 0 Thumb down 6
 40. ELB :

  Eda:

  https://www.repiste.eu/obec-mistni-sprava/dokumenty/aktuality/432-proc-nova-s-kola

  P.S. Tato debata je opravdu zajímavou psychosociální sondou do duše místní (?) buňky KKK. Proč právě v diskusi pod článkem o rozvoji ZŠ v Řepištích se sešlo tolik dezolátních příspěvků jako kdyby to nebyli msstavbycz ale seznamcz ? Kolik reálných lidí se vlastně účastní této diskuse nebo spíše hloupých výkřiků dezolátů/a, kteří se asi rozvoje školství obávají a dobře vědí proč ? :)

  Thumb up 9 Thumb down 0
 41. davidb :

  Eda:
  2006 – 1611 obyvatel, 2020 – 1869 obyvatel.
  Zajímalo by mě, kde jste vzal to, že se z venkova všichni stěhují?

  Obec nechce nějak rozšířit školu, stále to má být pouze nižší stupeň. Ale asi v současné budově již výuka nejde přizpůsobit současným trendům.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 42. bapi :

  Ty prispevky pise jeden clovek nebo byla vyzva v nejaky FB skupine? Presne ten typ lidi, co ty ostatni slusne nuti zit izolovane, jen doma a vsude dojet autem. V Moravskoslezskem, Olomouckem a Zlinskem kraji bohuzel tak caste.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 43. Koval :

  Tak ohledne facebooku aj.soc.siti/ tady jde o jistotu,ze se tu vyskytnou podvodnici. Ja napr.zadne zhoubne zbytecne soc.site nepouzivam, ztrata casu. A skola se in concreto me vubec netyka, haranty skolniho veku nemam. Povazuju pristavbu za zbytecnou a ztratovou investici…

  Thumb up 0 Thumb down 6
 44. Horyna :

  Ostuda kvuli fotbal.zapasu v Repistich Mno, zrejme „dobry oddil“. Kde je ten mecenas, co slibil velky peniz? Nikde, a proto ostuda….Prostejov vam to nandal. Pres ty prachy si uz nevidite na spicku nosu! Hamizni Repistaci….nikdo tam nechce ani stavet,kvuli falesnym podrazakum co tam bydli.

  Thumb up 1 Thumb down 4
 45. davidb :

  Horyna:
  Co to tady melete?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 46. jonas :

  Asi myslis ten fotbalovy zapas Repiste – Prostejov.
  Bylo to na vsech zpravodajskych kanalech.
  Tak vesnicky fotbal, a hadky o prachy, a pak je ostuda. Normal

  Thumb up 1 Thumb down 1
 47. davidb :

  jonas:
  Já vím co tím myslí!
  Ale proč to zmiňuje tady?

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.