Společenské centrum Věžička

Hlavně v menších obcích v Moravskoslezském kraji začíná vznikat občanská aktivita za obnovu místních památek.

Dalším takovým příkladem je Společenské centrum Věžička v obci Rybí. Vznikla zde občanská iniciativa, která hodlá zchátralý dům rekonstruovat a vytvořit z něj kulturní bod obce. Jak se jim to daří můžete sledovat na jejich facebookovém profilu ZDE. V objektu již probíhají vyklízecí práce atp.

V září roku 2015 jsme u nás v Rybím založili neziskovou organizaci s názvem Společenské centrum Věžička Rybí, z.s. Stejně jako řada podobných organizací náš spolek usiluje o podporu komunitního rozvoje a zlepšení života našich občanů. Naší ambicí je zaujmout nejen místní, ale také lidi z širšího okolí.

Chceme místo, kde se lidi mohou setkávat, rozvíjet se, dovědět se něco zajímavého, inspirovat, tvořit, pobavit se nebo se potkat jen tak nad miskou dobrého čaje.

Jak již název spolku napovídá, místo, kde chceme naše aktivity realizovat, je budova čp. 102, kde kdysi býval starý obchod a pekárna, a kterou všichni známe pod jménem Věžička. V loňském roce uplynulo 85 let od její výstavby a je to na ní již pěkně znát. Zkrátka budova potřebuje rozsáhlou rekonstrukci. Naše představa je taková, že se budeme snažit zachránit co nejvíce její venkovní vzhled i vnitřní interiéry.

Současný stav:rybí

rybí

Původní plány:
rybi

Související články


1 komentář

  1. honza :

    Fandím lidem kteří navzdory hloupému názoru. Staré je potřeba zbourat ( je to nejlevnější ) Opravuji a ukazují, že to jde i bez bourání . Držím palce .

    Thumb up 2 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.